Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Miben változzam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

17/F

10-es középiskolás vagyok, mindig 4-5 re tanulok,mert amióta bekerültem a középiskolába komolyan veszem a tanulást. Általánosban sima 4 es voltam és felvettek egy "elit" iskolába(protekció nélkül) 600 ember jelizett és felvettek, az ideiglenes felvételi rangsorban is benne voltam a felvehető létszámban. Ezvolt az álom középiskola számomra. Mostis így érzek.

Igaz mivel az osztályelső vagyok,ezért sokan kifognak bántanak és kihasználnak. De már nem érdekelnek a rosszindulatú ember. Az fáj a legjobban ,hogy akármennyit is tanulok ha már 3 ast hozok akkor apa majd leszedi a fejem. "Miért nem 5 öst hoztál?Hogy gondoltad ezt kisfiam? Utcaseprő leszel?" Ő pedig nem érdekelte középiskolában a tanulást

és anyét sem érdekelte, cigiztek és nem tanultak 4-5 re

mint én. Bár jó emberek lettek jó beosztás apának jólmenő cége van anya pedig vezető beosztott. Én mindig igyekszek jól tanulni ebben a tanévben eddig 50 db 5ösöm van, 4 db 4es, 5 db 3as, 1 db 2-es és nincs 1esem egysem. Apa mondta,hogy több ötös kell mégtöbb mert csak azzel érek valamit. De nembírják felfogni ,hogy milyen nagy a követelmény.:S Ők csak azt látják amikor MSNezek meg pihenek. De megy a suli. Akkor minek üljek órákat a könyv felett? Igaz napi 2 órát alapbol tanulok,hétvégén többet.Igaz gépezek is napi 6-7 órát néha többet, de ez csak hétvégén. Töri témazáró előtt sosem gépezek hanem sírok mert félek,hogy nemlessz ötös. Az osztályban ebben az évben minden témazáró csak nekem lett ötös és 100%on felül adott rá a tanár pontot. De nincsis életem. 7-8 óráim vannak,osztálytitkár vagyok,kultúrfelelős,tanulok meg minden. Anyáéknak visszabeszélek sokszor, de ők meg nagyon szigoruan fognak.Mivel mindent széthagyok magam után őket ez idegesíti. De igazuk van, de ha már egy tányért nem rakok el azért is kapok.(szóban) Nem szeretek ebben a kis városban élni ahol vagyunk, igaz megyeszékhely de én nemszeretek itt élni Pesten szeretnék.. Mondom is nekik h költözzünk Pestre de hiába nem akarnak:( De egyetemre tuti odamegyek és remélem garzont is vesznek nekem. Nincsen 1 igaz barátom sem, mert elfoglalt és visszahuzodo és hangulatingadozo vagyok.^^


Segítsetek miben változzak?


2009. dec. 13. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

Az a kettes nem kellett volna, meg az 5 db hármas is sok. Én nem mertem volna annak idején, nekem is csak négyes, ötöseim voltak. Igazuk van a szüleidnek.

A gépezést már nem is mondom, mert nem iskolás gyereknek való. Ha meg nem pakolsz el magad után, tőlem is kapnál.

2009. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nézd a tanulmányod tökéletes. A gond azzal van, hogy azt mondod reméled vesznek neked. Ez azért nem így működik :)
2009. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszönömszépen : )
2009. dec. 13. 21:33
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
egyébként most dicsekszel, vagy panaszkodsz???
2009. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
A szüleid téged hajtanak, mert magukat nem tudták, vagy nem akarták. Gondolom a gépezés nem játékgépezés hanem internet. Pakolj el magad után, ne legyen amiért szóljanak. Ha meg jól tanulsz, meglesz az eredménye fel a fejjel. Ha Pestre akarsz jönni, érd el, harcold ki és gyere. Ha jól tanulsz itt jobban boldogulsz. És ne ingadozz, keress valami általános kikaocsolódást. Sportolj, horgássz, mittudomén. A lényeg a rendszeresség, az ismerősök és barátok majd megjönnek.
2009. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
stréber :)
2009. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell változnod. Változol majd még eleget, anélkül, hogy különösebben akarnád (a következő 6-7 év, 17-23 éves kor erről fog szólni).


Amit leírtál, az egy problémamentes élet. Nem idill, nem tökéletes, de a jobbak között van. Rendezett család, tanulmányi sikerek. Ennyi a fontos. A tanulmányi sikerek később lehetővé teszik az egyetemi felvételt és az egyetemi tanulmányokat, azok sikeres befejezése pedig a jó munkahelyet, ami pedig a magas fizetést, ami pedig a nagy házat, jó autót és jó nőt. A legtöbb ember számára az élet erről szól, és te efelé haladsz, így nincs okod panaszra. Tehát tanulj, szerezz jó jegyeket, stréberkedj. Teljesen mindegy, hogy vannak-e haverjaid, bulizol-e eleget, jófej vagy-e, vagy van-e "életed", ez ugyanis kb. az érettségiig (vagy utána 1-2 évig) számít. Utána egy másik élet kezdődik más szabályokkal körülötted: nem a jófejség fog számítani, hanem a teljesítmény, és nem a barátokról, bulikról meg "élet"-ről fog szólni az élet, hanem a pénzről és a pozíciókról. Ha te felkészülsz arra az életre (amit felnőttkornak vagy valóságnak hívnak, szemben az illúziókkal, amik az ifjúkort jellemzik), akkor jobban fog neked menni, mint a többieknek, akik esetleg még 25, 30 vagy 40 évesen is illúziókba kapaszkodnak.

2009. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek^^

am nem dicsekszem:)

2009. dec. 14. 15:15
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

22:43: nyomorék.


amúgy ugyan ez vagyok:D mintha én írtam volna. Én még csak megyeszékhelyen sem élek, szeretnék nagyobb városba menni tanulni de szüleim, hogy jaj nem tanulnék, lógnék csak mindig, barátokkal ide-oda. Iskola után egyből hazajövök és itthon tanulok. Nagyon ritka amikor elmegyek sörözni vagy valami. Már a négyeseket titkolom mert apa rendesen ordít velem:/ meleg vagyok, és a barátomtól 100 km választ el. Szüleim nem tudnak róla, de én így is csak minden szombatot tudok vele tölteni de szüleimnek már ez is sok hogy mennyit mászkálok meg nem tudom.


Csak nemlesz majd mire visszagondolnom felnőtt koromban:/ legalább 1 gondom megoldódna már jobb lenne...

2009. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
eznnem énvoltam szóval no comment ugylátom vki szeret kombinálni^^
2009. dec. 14. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!