Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a családom? Miért csinálj...

Utál a családom? Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

Nos, a bátyám kitalálta, hogy a karácsony a következőképp fog zajlani: aput elviszik a bátyám barátnőjének a szüleihez, és ott karácsonyoznak öten, én pedig csináljak amit akarok. úgy érzem, az utóbbi időben a bátyám valamiért megutált. vagy talán szégyell??? nem tudom.

igaz, nekem van egy párom, akivel együtt élek, de az a normális, ha az ember a családjával karácsonyozik, nem?

mi a véleményetek erről? mit tennétek a helyemben?


2009. dec. 13. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha együtt élsz valakivel, akkor ő a családod, vele kellene karácsonyoznod. Mi is így csináljuk. Most már mi ketten vagyunk egy család, szenteste itthon vagyunk, ill. a párom anyukáját szoktuk elhozni, hogy ne legyen egyedül szenteste, aztán másnap indulunk családlátogatásra.
2009. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
eddig mindig együtt karácsonyoztunk, pedig már tavaly sem laktam otthon... gyerekünk még nincs.
2009. dec. 13. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

sajnos minden évben muszáj valahogy elosztani a családot.

szerintem minden párnak joga van ahhoz, hogy szervezzenek egyszer-egyszer egy olyan karácsonyt is, amin csak ők ketten, plusz mindkettőjük szülei vannak jelen. a szülők és a gyerekek (akik egy pár).

ott van még plusz két nap, akkor bepótolhatjátok, csak egy szenteste van, és nem lehet szétfűrészelni senkit, az is megoldhatatlan, hogy mindig mindenki együtt legyen, és az már nem is lenne jó, ha minden évben sógor, rokon, koma, mindenki együtt lenne.


ha azonban más alkalmakkor is ilyen veled a testvéred, akkor lehet, hogy megsértődött rád valami miatt korábban, vagy tényleg szégyell, bár ezt nem tartom valószínűnek, hacsak nincs köztetek olyan óriási nagy különbség viselkedésben, stílusban.

2009. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha te megszervezted volna idoben a Karacsonyt,akkor talan a testvered nem tartotta volna kotelessegenek,hogy magaval vigye az apukatokat,hogy ne maradjon esetleg egyedul.Ha igy veszed a dolgot,akkor a testvered mar nem is utalatbol tette,hanem szeretetbol.Ez csak attol fugg,hogy hogy akarod latni a dolgokat.Karacsonykor jobb a pozitiv gondolkodas!

Kellemes unnepeket!

2009. dec. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mit kell ezen szervezni? húsz évig az volt a szokás, hogy 3asban karácsonyoztunk. anyukám sajnos meghalt :(
2009. dec. 14. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom, hogy meghalt, de azt be kell látnod, hogy minden változik, az életetek, szokások, minden.

senkinek sem úgy telik felnőttkorában a karácsony, főleg, ha már párja, családja van, mint 20 éve, gyerekkorában.

2009. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!