Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van. Hogyan változtassa...

Elegem van. Hogyan változtassak a helyzeten?

Figyelt kérdés

Apám mindig is aggresszív volt,viszont 4 éve túl lőtt a célon.Késsel támadt anyumra,menekülnünk kellett a rokonokhoz de oda is utánunk jött és balhét csapott.Vissza kellett jönnünk mert nem volt hová mennünk.Ez az esetet nem tudom feldolgozni,örökre bennem fog maradni.Most is vele élünk és ugyanazt csinálja drogozik,bulizik,kötözködik és egész nap itthon döglik..a munka büdös számára.A házban lévő nagyobb értékeket eladta,így alig maradt valami.Amúgy is kisházban élünk,2 szoba van és öten lakunk a házban.Nincs különszobám,nincs magánéletem,kiabálások,zajok és egyéb zavaró tényező mellett kell tanulnom..emiatt és a kissebbségi érzésem miatt romlottak a tanulási teljesítményeim.Nem akarok mindent leírni,mert tudom mindenkinek vannak gondjai de egyszerűen nem bírom már ezt a helyzetet,a bezártságott.Nincsenek barátaim akikkel szórakozni járhatnék mint mások.Teljesen elszigetelten élek a külvilágtól,mivel faluban élek ezért semmi szabadidős tevékenység nincs amit csinálhatnék.Emellett alig engednek el valahova,egy fiú randira hívott de persze nem mehettem el pedig ő jött volna értem kocsival is.

Tudom hogy van kiút és meg is beszéltük anyummal hogy elkell költöznünk innen..új ház,barátok,anyumnak munkahely stb...milyen jó is lenne.

Elkezdtük gyűjteni a pénzt a költözésre..már 50.000 ft összegyűlt..erre apum megtalálta és mind drogra költötte.

Nem akarok így élni,mert tudom lehetne jobb életem is de kell valami kiút..hogy változzon a helyzet..

Szerintetek mi lenne az?


Mégegyszer bocsánat a sok panaszkodásomért,és előre köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 9. 12:45
1 2
 1/11 egylány31 válasza:
hány éves vagy ?
2014. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre én is kíváncsi lennék. Hány éves vagy? Fiú, vagy lány? Te vagy a legidősebb testvér? Ha igen, akkor anyukád mellett neked kell ott lenned, és segíteni neki mindenben.


Ezek nagyon komoly dolgok, és nagyon szomorúak is. Ha jól értem, apukád kb. semmit nem tesz hozzá a család megélhetéséhez - sőt. Nagyon csúnya így kimondva, de valahogy meg kell szabadulnotok tőle.


Anyukád elválhatna, kereshetne új munkahelyet nagyvárosban, albérletbe költözhettek - de persze ezt mindet úgy mondom, hogy semmit nem tudok a többi körülményről.


Nem tudom, mennyire tartozik ez a gyámügyre, de ha apukád életmódja a testvéreidet is veszélyezteti, akkor igen. Sőt, a rendőrségre is. Anyukád tőlük nem tudna segítséget kérni?

2014. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lány ha egy fiú randira hivta.....
2014. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

14 éves lány vagyok,a legidősebb gyerek a családban.

Igen,szerintem is az lenne a helyes ha elhagynánk őt,viszont amikor anyum azt mondta beadja a válópert akkor aggresszívan reagált...a költözéshez pedig egyenlőre nincs elég pénzünk.Anyum Gyes mellett fog elmenni dolgozni hogy valamilyen szinten jobb legyen a megélhetésünk,de félek hogy apum megint elszedi majd a pénz nagyrészét a hülyeségeire..

2014. márc. 9. 13:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor az az eset történt,akkor is a rendőrőkhöz fordoltunk de semmit nem tettek..
2014. márc. 9. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mondania neki, egyszerűen beadja a valopert es kész.
2014. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is: a pénzt ne otthon tartsátok. Nagyjából tíz perc nyitni egy bankszámlát, és ha ott azt mondja anyukád, hogy nem kér semmilyen értesítőt levélben, akkor apukád ennek még a létezéséről se fog tudni.


Másodszor: próbálj meg bejutni ősztől egy távolabbi középiskolába és legyél kollégista. Tudom, hogy a felvételik már lezajlottak, de azt is tudom, hogy engem anno anyukám elvitt augusztusban pótfelvételire, megkereste az igazgatóhelyettest és az igazgatót is, és meggyőzte őket, hogy vegyenek fel - aznap már meg is volt a helyem. A kollégiumban ugyanezt eljátszotta és ott is lett hely számomra. Ez az út számodra is járható, ha nem tanulsz nagyon rosszul, próbáljátok meg! Addig is, amíg a költözést sikerül megoldani, ez egy jó lehetőség. És amúgy olcsóbb is, mert a kollégiumért nem kell fizetni, csak a kaját, ami sima menzás árban van.

2014. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Koltozzetek a nagyszulokhoz peldaul.
2014. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,én is gondolkoztam már a kollégiumon de apum abba is beleszólna,meg azért nem lenne szemétség itt hagyni anyumat?
2014. márc. 9. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
fel köll jelenteni családon belüli erőszakért. pár év a hűvösön majd lenyugtatja.
2014. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!