Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mellőzik a családokban...

Miért mellőzik a családokban az Évák névnapját?! Az egyetlen névnap, amelyből nincs másik és nem is létezik, mert szentestén van!

Figyelt kérdés
Tucatnyi Mária és sok lehetetlen név, olykor egy napon több is, már az Ádámok is kaptak másikat is, csak az Évák nem. Jól bokán kellene rúgni a naptárak szerkesztőit.
2009. dec. 13. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Hát Évát nem lehet éppen szentnek nevezni!
2009. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Én Éva vagyok... :D

Egyáltalán nem bánom, hogy éppen karácsonyra esik a névnapom, azt sem bánom, hogy ilyenkor inkább a karácsonyt ünnepeljük, mint engem.


Már kicsi korom óta megszoktam, hogy ez így van.


Lehet, hogy nem a névnapomat ünneplik, de én mégis elmondhatom, hogy mindenkinél szebb és pompásabb névnapom van minden évben : melyik másik névnapon van ennyi dísz és ennyi ünneplő ember az egész Földön, ha nem éppen karácsonykor???...


Nekem nem is kell ennél szebb ünneplés! :D

2009. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

és én mit szóljak:)?

Éva vagyok és 25.én karácsonykor van a szülinapom?:D

Szerintetek?

2009. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van azért annál rosszabb is : Én Éva vagyok és a szülinapom szeptember 1-én van!!! 8-[

(Az iskolakezdés napján, ami egyáltalán nem ünnep, mindenki stresszel a suli miatt, közutálatnak örvendő nap!)


Van ilyenkor kedve valakinek ünnepelni???


(második voltam)

2009. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Barátnőm Éva és meg akar válni a keresztnevétől, egyszerűen fütyülnek arra, hogy neki névnapja van 24-én. Az öccse és a húga is tisztességes névnapot kapott, ő nem. Felveszi a második keresztnevét (Mária), utálja az Éva nevet. Nekem tetszik, de akkor se ragaszkodik hozzá.
2009. dec. 14. 00:11
 6/18 anonim ***** válasza:
en ugy tudom hogy december 3-an is van
2009. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kizárólag december 24-én van.

[link]

2009. dec. 14. 00:18
 8/18 anonim ***** válasza:

Itt szerepel más időpont is:

[link]

Sőt, mivel az Evelint lehet az Évából is származtatni, elvileg lehet akkor is tartani:

[link]


Február 12., május 26., július 7. Ez máris 3 plusz névnap. A végén már unni fogja a sok ünneplést.

2009. dec. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ezzel mi a baj, mi a barátnőnket megünnepeljük, külön névnapi ajándékról, virágról sose feledkezünk meg, bár nem a neve napján ünnepeljük, hanem 1-2 nap késéssel, hiszen a névnapján mindenki a családjával van.

36/L

2009. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
anyukám nekem kislánykoromban tortát csinált karácsonyra, vagy apám képviselőfánkot hozott nekem, ezzel volt jelezve, hogy névnapom van:) De ahogy növök úgy felejtik el ezt a "szent" napot. Régen igazságtalanságnak gondoltam, de kezdek hozzászokni, végülis másnál sincs nagy hajcihó a nevenapján:)
2009. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!