Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghoztak egy döntést a fejem...

Meghoztak egy döntést a fejem felett. Tényleg szükséges, hogy így segítsek?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt nagyszüleim kötöttek le nekem pénzt a bankban, 1,2 millió Ft-ot, nővérem meg kapott 5 milláért egy lakást. (Már nem is akadok ki, hogy ez így nem igazságos.) Kb 4 éve nyílászáró cserénél a szüleim hozzányúltak a pénzemhez, most kb 800 ezer van belőle. Most megint hozzá akarnak nyúlni, hogy a tartozást kifizessék. Állítólag ha kifizetik a tartozást, hamar "talpra állunk", és 2-3 év alatt visszajön az a pénz. Ez így tök jól hangzik. De! Mindketten rokkant nyugdíjasok, sőt érettségi után én is az leszek. (Nem fejtem ki, az leszek, és kész. Orvosok állapították meg!) Szóval, kicsit félek, hogy ez a pénz nem jön vissza. Persze, jó dolog, hogy segítek a szüleimen, de leginkább apu vette fel a hiteleket, és ő vásárolt be mindenfélét (pl. tv, sz.gép) hitelre. Ők már döntöttek, a pénzt "kölcsön adom". Egyszerűen csak félek. Persze, van egy barátom aki össze szeretné kötni velem az életét, és jól keres, de hát erre nem alapozhatok. Meg amúgy sem akarnám, hogy 100%-osan eltartson. Vívódok, hogy jó ötlet-e. 19L
2009. dec. 15. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon kellemetlen helyzet! Kinek a nevén van a lekötés? Az a baj ha nemet mondasz a családi viszony mérgesedik el...

Az a ház amiben most a szüleiddel laksz kinek a nevén van? Lehet, hogy ők azzal számolnak, hogy az a tiéd lesz.

2009. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Anyu nevén van, azt hiszem. 18 éves koromig nem is nyúlhattam volna hozzá. (Mondjuk most sincs hozzáférésem.)

A mostani lakás anyu nevén van, 2 és fél szobás, és a nővéremmel ketten osztozunk rajta. A garázs úgyszintén anyué, az is fele-fele. A kert közös, ott fele az enyém, negyed a nővéremé, negyed a bátyámé.


Szóval lesz majd amiből öröklök, de én nem akarom, hogy elmenjenek, csak azért hogy legyen pénzem. :S

2009. dec. 15. 08:43
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg a szüleid ott tartanak hogy azt a pénzt ök gyűjtötték össze, tehát az övék mert te úgy sem használod. Kérdés az, hogy ők menyire látnak bele ebbe a számlába. Mert megteheted,, hogy átrakod másikra és azt mondod te is költögettél belőle. Max megkapod a felellőtlen jelzőt. Ha a ház amibe laknak a tiéd lesz akkor megéri befektetni. Viszont duma a megtérülés. Csak pár 100 vagy 1000 forint havi számlával lesznek könyebbek ami nem 2-3 év alatt jön viszza.

Viszont látom még fiatal vagy és mivel rokkantnyugdíjas leszel, nos elveszhet a szavahihetőséged is.

2009. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
áá! most olvastam a válaszodat. Nos jól gondoltam. Esélyed sincs a pénzre mert korlátlan hozzáférése van anyádnak. Próbáld ki hogy saját számlára teszed, amihez ő nem fér hozzá.
2009. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim gyűjtötték a pénzt, hanem a nagyszüleim. Mamáék tudnának segíteni, de azért 6-7 ezret ők sem tudnak kifizetni. Meg nem is akarnak.
2009. dec. 15. 08:56
 6/13 A kérdező kommentje:
Havi 40 ezer ft a hitel. Plusz a rokkant nyugdíjam is rá fog menni, meg amit kapok főiskolán ösztöndíj. (ha kapok...) bár tartós betegeknek elvileg "jár".
2009. dec. 15. 08:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleiddel kellene megbeszélned ezt a dolgot.Ha ők neked adták,akkor nem biztos,hogy a szüleidnek is odaadnák.Azt azért nem értem,hogy te miért nem férhetsz a pénzedhez,és a szüleid miért igen?Átkellene raknod neked vagy a nagyszüleidnek egy olyan számlára,ahol csak te férhetsz hozzá a pénzedhez.
2009. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Attól félnek, hogy elkölteném. Egyébként nem szórom a pénzt.
2009. dec. 15. 09:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól félnek, hogy elköltenéd. Ez jó, ők mi a faszt csinálnak vele mégis?


Biztos vagy benne, hogy a számla az anyád nevén van, nem pedig a te neveden, amit ő kezelt, míg te nagykorú lettél? Ha ez utóbbi, akkor már nem nyúlhatna hozzá, ezért akár be is perelheted. De ha még kiskorú volnál, akkor sem vehetne belőle magának semmit, csak a te érdekedben használhatná föl. Ezért is perelhető lenne.


Ha a számla az ő nevén van, és bizonyítható, hogy a pénzt eredetileg neked ajándékozták, akkor szintén perelhető. Szóval jogilag mindenképpen te vagy a győztes, az más kérdés, hogy gyakorlatilag úgyse teszel semmit, csak nyelsz.


Egyébként gratulálok az ilyen szülőknek...

2009. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak! Az apámtól örököltem pénzt és anyám lenyúlta, pedig 18éves koromig a gyámügy kezelte (ez hosszú). Nem vagyunk jóban, nem is voltunk, bepereltem és láss csodát nem nyertem pert pedig egyértelmű volt, kinek van igaza. A válasz az volt, hogy felnevelt nem?! Pedig sokszor volt gyámis ügyünk, mert nem bírtam otthon és leléptem nagymamámhoz, ott akartam lakni. Erre ő gyámügy... A gyereknek a szülő mellett a helye...stb. Szóval nem eszik olyan forrón a kását...

Hozzátéve jó tanuló volta mindig, kicsit lázadó mint minden kamasz, de a mostanra egyetemet végzett jó beosztású dolgozó nő, anya, feleség.

Röviden: senki nem fogja a kérdezőt védeni, ez a tapasztalat ...sajnos

2009. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!