Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni a játékfüggősé...

Mit tudok tenni a játékfüggősége ellen?

Figyelt kérdés
Párommal már 3 hónapja együtt lakunk, én most munkát keresek, párom rengeteget dolgozik, amikor kap szabadnapot azt is csak azzal tölti h játszik, szinte nem megyünk sehova sem együtt. mit tudok ez ellen tenni? hiába kérem h ne játszon, azt a választ kapom hogy ő pihenni szeretne és csak így tud..

2014. márc. 15. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
és mit játszik? online kaszino vagy poker?
2014. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
letöltött ilyen idióta játékokkkal
2014. márc. 15. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Lépj le, de tényleg, ez nem fog változni.
2014. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem játékfüggő, egyszerűen nem egyeznek a kikapcsolódásról alkotott elképzeléseitek. Szerintem ha a párod olvasni szeretne, akkor könyvb*zinak titulálnád...

Ez ellen egy dolgot tudsz tenni: keresel egy magadhoz hasonló társaság- és bulifüggő párt.

2014. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is úgy van ahogy az utolsó mondja. Neki ez a kikapcsolódás. (mondjuk a kikapcsolódás se mehet a fontos dolgok rovására, pl. munka, házimunka, gyereknevelés).


Ne akard neki ezt megtiltani, mert ha ő ezt szereti csinálni akkor nincs ebben semmi rossz. Inkább azt próbáld meg vele megbeszélni, hogy előbb jöjjön a munka, aztán a pihenés. Tehát vegye ki a részét a házimunkából stb.


Ha te pedig el akarsz menni valamerre, azt egyedül, barátnőkkel is teheted.

Neki ez okoz örömet, neked más. Mi lenne ha neked megtiltanák, hogy (Pl!) futni járj, miért nem inkább otthon ülsz, vagy mentek el valahova. Mindenkinek van valami elfoglaltsága, amit gyakran űz, csak a számítógépes játék most még függőségként van feltüntetve, pedig nem rosszabb más elfoglaltságnál, amit túlzásba visznek.


Mondok példát:


A túlzásba vitt játék jó? Nem!

A túlzásba vitt iszogatás jó? Nem!

A túlzásba vitt autóbogarászás jó? Nem!

A túlzásba vitt gyúrás jó? Nem!


A mértéket kell megtalálnia, ne tilts el tőle semmit!

2014. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azért mondom függőségnek, mert amikor kibicsaklott a bokám, pihentetni szerettem volna meg kértem hogy menjen le boltba mert nincs semmi kaja és éhes vagyok.. válasz jó oké megyek is... 10 perc múlva: akkor lemész, igen már indulok, fél óra múlva mész akkor nagyon éhes vagyok, válasz: mért kell baszogatni állandóan menj le akkor te!!!! ezt nem egyszer játszotta el... ugyanez volt amikor suli mellett dolgoztam, reggel 6kor elmentem este 10kor haza értem, mi volt nem vitte le a kutyákat mert ő játszott és elfelejtette...
2014. márc. 16. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy nem tudsz sok mindent tenni...az én férjemet is elkapja időnként a játékmánia, leginkább diablo és a wow...Az elején ledöbbentem, hisztiztem, hogy jajj,,miért játszol annyit, inkább fogd a kezem még tévézek, olvasok..stb..rájöttem, hogy ez hülyeség! De én meg tudtam vele beszélni, hogy a játéknak is van határa...


1 hétig csak figyeltem és jegyzeteltem, lehet röhögni, de pontosan felírtam, hány órát dolgozik, mennyit utazik, mennyit alszik, mennyit játszik, és mennyi időt van velem (ez lehet mozi, bevásárlás, filmnézés, beszélgetés). Pont egy játékfüggő időszaka volt...végül az jött ki, hogy 1 hét alatt 4 órát!! töltött velem..ezt a papírt elé tettem. Jól ledöbbent, és rájött, hogy változtatnia kell...neki sikerült, mert szeret engem, és nem lehet egy játék fontosabb a családnál!


Nem tudom hány évesek vagytok..ismerek más párokat, ahol a pasi is játékfüggő volt...pl...romantikus wellenes hétvégére vitte a barátnőjét, ami abból állt, hogy a csaj egész nap úszott, maszíroztatott, szaunázott..stb..még a srác a 3 nap alatt a szobában laptoppal játszott!!! Akkor 25 évesek voltak..Most 30 évesek, a srác végre "felnőtt", beindított egy céget, és heti 1x ha leül játszani pár órát..


De, hogy a te párod még akkor sem állna fel a gép mellől, ha beteg vagy! azért az durva! Gondold át, hogy tényleg ezt akarod-e magadnak..és ha vele maradsz, a gyereknek is...segíteni fog neked? Neked kell döntened, hogy ilyen életet akarsz-e vele...

2014. márc. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő ez nagyon jó. köszönöm!
2014. márc. 17. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!