Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel nagymamám...

Hogyan dolgozzam fel nagymamám elvesztését?

Figyelt kérdés
Már egy éve, hogy meghalt a nagymamám, nagyon közel áltunk egymáshoz, amikor meghalt fel se tudtam fogni, nem akartam elhinni, tudomást venni róla. Októberben vott egy éve, hogy meghalt, halála után egy hónappal terhes lettem, ő már nagyon várt a dédunokára és mire megfogant ő már nem volt. A terhesség miatt nem tudtam nagymamámat meggyászolni, mert féltem, hogy elveszítem a picit. A kislányom azóta megszületett 4,5 hónapos és nagyon fáj, hogy nagymamám nem láthatja. Az ő halálával olyan mintha valai megtört volna bennem, félek a haláltól és emiatt nem látom az élet értelmét. Hogyan lehet ezt feldolgozni?
2009. dec. 15. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom nem ugyanolyan de nekem is meghalt a nagymamám,nagyon szerettem,de ő már 5éve nincs köztünk. A szüleim elváltak így apám el se mondta,hogy hova van eltemetve,nem rég tudtam meg. Menj ki többször a sírjához,de miután hazamentél már csak a kislányoddal foglalkozz. Nem nagyon tudok többet írni. És részvétem így utólag is.
2009. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az élet sajnos elvette Tőled nagymamádat, de adott helyette egy másik embert, a kislányodat. Elképzelhető, hogy később, amikor a lányod már nagyobb lesz, észre fogod venni, hogy a személyisége hasonlít a nagymamádéra. Úgymond a kislányodban "született újra". Nekem anyukám halt meg egy éve, most 26 hetes terhes vagyok. Nagyon hiányzik, de úgy érzem az élet így kárpótolt engem az elvesztéséért. Remélem, Neked is sikerül feldolgoznod a hiányát, elfogadnod, megbékélned vele.
2009. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Őszinte részvétem!

Szerintem már az is egy nagy lépés, hogy ahhoz hogy fel tudd dolgozni nagymamád elvesztését, hogy fel AKAROD dolgozni. Legalábbis nekem a kérdésedből így tűnik.

Valóban, nagyon erős voltál, hogy gyermeked miatt nem törtél akkor össze! Így sikerült világra hoznod egy egészséges kisbabát! Szívből gratulálok!

Szerintem, nagymamád is büszke lenne Rád, és ő is így akarta volna, hogy csakis a gyermeked egészségét tartsd szem előtt.

Azonban, egyszer el kell jutnunk oda, hogy a halál, csakúgy mint a születés, az Élet természetes része. Természetesen nem mindegy, hogy kit hány éves korában és milyen körülmények között ér utol.

Amit írtál, abból nem derül ki, hogy nagymamád hány évesen hunyt el. Remélem, nem szenvedett sokat!

Ha sajnos mégis szenvedett, úgy még szomorúbb valóban a halála. Bárhogy is volt, biztos vagyok benne, hogy számára a legfontosabb az volt, hogy Te mellette voltál. Fizikailag akár igen, akár nem, de lelkileg mint írtad- biztosan! És ez a legfontosabb.

Sajnos, már soha többé nem fogod őt látni, nem tudod megölelni, megpuszilni, de... Ő még mindig Veled lesz. A szívedben, a lelkedben. Benned sok minden maradt őbelőle, és amíg Te élsz addig ő is halhatatlan! EZ az Élet értelme. Semmi sem tart örökké, és senki sem él örökké. De az Ő élete nem volt hiábavaló! Ahogyan a Tiéd sem az! Kaptál - nem azt mondom hogy nagymamád helyett, mert Őt senki sem pótolhatja- de kaptál az élettől egy gyermeket, akiért Te tartozol felelősséggel! Hogy ne lenne az életnek értelme? Csak nézz rá a kislányodra! :) És ahogy látod, ahogy cseperedik, nap mint nap ahogy fejlődik, őbenne meg fogod találni a Nagymamádat is!

Sírj. Néha muszáj. És utána megkönnyebbülsz...

De nem vagy egyedül, most már tudod.

2009. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a bíztatást, jó olvasni ezeket a kedves mondatokat, próbálok erős lenni és elfogadni, hogy ő már nincs, csak hát ez a bánat most jött ki rajtam igazán amit majd egy évig benn tartottam. Idős volt már a nagymamám 82 éves, de az én szemeben ő nem öregedett. Sajnos fájdalmas volt a halála mert szenvedett, minden erejét elveszítette és pár nap magatehetetlenség után meghallt. Bórálom azt hinni, hogy lát engem és büszke rám és a családomra a kislányomra.

Minden jót kívánok nektek és mégegyszer köszönöm.

2009. dec. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!