Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy gazdálkodjak ennyire...

Hogy gazdálkodjak ennyire kevés pénzből?

Figyelt kérdés
Kifzettünk mindent,veszünk tüzelőt s marad tízezer forintunk.Ez önmagában nem lenne baj,de igy nem lesz karácsonyunk.Van egy 5 éves kisfiam és nemtudunk neki semmit venni,nem lesz karácsonyfánk se se ünnepi vacsora se semmi...Valaki aki tud tanácsot adni,mondja meg nekem mit tudunk csinálni,hogy osszam be ezt a kevés pénzt,hogy azért nem maradjon el a karácsony?Már érzelmileg teljesen padlón vagyok,töröm az agyam de nemtudok megoldást.A párommal azt találtuk ki hogy elsumákoljuk a karácsonyt a gyerek meg még ugyse tudja mikor van.Tudom ez így elég hülyén hangzik de ha valaki tud jobb ötletet az irjon nekem légyszi!
2009. dec. 15. 14:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne tudná!! Nem hülye az a gyerek! A csapból is karácsony folyik+ gondolom oviba is jár.....erről beszélgetnek már jó ideje, verseket tanulnak. És januárban majd amikor a többi gyerek az ajándékokról beszél? Akkor a ti gyereketek mit csinál majd? Valahogyan meg kell oldani az ő ajándékát legalább ha magatoknak már nem is jut!!
2009. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

úgy érted, minden hónapban 10ezer marad ételre és minden egyébre?

vagy pedig most tudsz 10ezret szánni a karácsonyra?

2009. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Annak semmi esélye h elsumákoljátok a karácsonyt.

Esetleg nézz körül a tesz-vesz oldalán,ott találsz ajándékot a kisfiadnak nagyon olcsón és jó minőséget sokszor!!!

A fát pedig kivételesen próbáljátok meg a természetből beszerezni...:))))

2009. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
50%
Most nem akarok bunko lenni,de amikor itt felbukkannak ilyen kerdesek,hogy ki-mennyire szegeny,mindig az jut eszembe,h mibol tellik internet elofizetesre?? hmm?? ahol pl.tuzelot kell fizetni,es alig jut penz kajara,ott miert létszukseg az internet?? amugy pedig egy 5eves gyerek elol hogy akarnatok elsumàkolni,h jonnek az unnepek?? mert ha csecsemo lenne,akkor simàn kivitelezheto lenne,na de 5eves konyorgom!!! gondolom jar ovodaba,vannak kis pajtàsai,akik nyilvan errol beszelnek,vàrjàk a jézuskàt!!arrol nem is beszelve,hogy az utcàktol az uzletekig minden unnepi diszbe van,gondolom nem hulye es neki is feltunik,hogy ez nem mindig van igy...
2009. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár a fő kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem tudom mit mire költetek el tehát nem tudom min lehetne spórolni, de arra tudnék egy-két tippet adni, hogy mégis legyen karácsony: minden településen működik gyermekjóléti szolgálat, vagy családsegítő szolgálat, esetleg mindkettő. Szoktak gyűjtést szervezni minden évben karácsony előtt, és ezeket szétosztják a rászoruló családoknak. Van olyan hely, ahol az Önkormányzat fél kg, egy kg szaloncukrot oszt szét a szociálisan rászorulóknak. A Vöröskereszt is kiemelt figyelmet fordít azokra a családokra, ahol nincs lehetőség karácsonyozni. Szerintem ne titkoljátok el a karácsonyt a gyermek elől, ő nem úgy éli meg mint a felnőttek, neki az is varázslatos, ha csak égetett cukrot csináltok EGYÜTT. Ha van a kertben fenyőfa, készítsetek közösen fenyő díszeket használt újságpapírból, vagy színes kartonból ha van otthon, ha van régi csomagolóanyag, amit ár nem tudtok másra használni, az is jó. Ha készen vannak, díszítsétek fel a fát, és gyönyörködjetek benne. Szerintem egy egyszerű paprikás krumplit is el lehet fogyasztani karácsonyi hangulatban, ha nem jut többre. Gyertyafény, ének stb. Ez az ünnep a szeretetről szól. Tudom, hogy nem jó vigasz, de a világ legboldogabb embere lennék, ha a karácsony igazi értékét meg tudnám mutatni a gyermekemnek-ha lenne-. Együtt vagytok, egészségesen, ez a legfontosabb.
2009. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
82%
Van ahol 1000ft/hó-ért megvan oldva az internet kapcsolat így sokkal "olcsóbb" mint telefonálgatni a rokonoknak,barátoknak...akkor hol itt a baj?!
2009. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
70%
Ha van lehetőségetek, kérjél kölcsönt, amit majd vissza adsz. Vagy menj be az önkormányzathoz rendkívüli segélyért.
2009. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Elöszőr is biztos szereznék egy fát ha mást nem egy ágat.A száz forintosban igen jo játékok vannak olcsón.Főzzél valamit,bármit,csinálj kokúszgolyót olcsón kijön.Elsumákolni.És ha másnap megkérdezik tölle,hogy ő mit kapott karácsonyra,mit mond nem is volt karácsony.Sajnos sokan vagyunk igy ahogy ti,de probálunk megoldást találni.Nagyszülők,nektek testvéreitek nincsennek?
2009. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi is voltunk hasonló helyzetben. A gyerek bizony tudja, mikor mi van, néha jobban is, mint a felnőttek... Azt tudom tanácsolni, hogy valahonnan szerezzetek fenyőágakat, tegyétek egy vázába, és legyen az a "karácsonyfa", nálunk sajnos több év is volt, amikor így kellett megoldani a karácsonyfát. Az ünnepi vacsora nem lényeges, egyétek azt, amit eddig, esetleg süssetek valami süteményt, hogy a kicsi örüljön. Ajándéknak se kell olyan nagy dolog, egy-két játék, édesség. A kisgyerekek még mindennek tudnak örülni, hacsak nincsenek nagyon elkényeztetve, és gondolom, nem vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedhetnétek magatoknak. Remélem, meg tudjátok oldani, együttérzek veletek :(
2009. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Fenyőfaágak vázában, az egy jó ötlet. De Karácsony napján szerintem azért nem olyan drága egy kis / béna fa sem. Egy gyerek nem igényli a sok tízezres fát, nyugi.


Ajándékot is túlzottan fontosnak látod. Legyen együtt a család, ez a lényeg. Lehet segíteni anyunak a sütésben, vagy rajzolgatni, ilyesmi. Itt is megjegyzem, hogy azért elég kis pénzért is lehet venni már társas játékot (egy pár ezer), akkor megvan a szép ajándék és még az esti program is.


Örülj, hogy van családod - a gyereknek is ez a legfontosabb.

2009. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!