Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál/mérges lennél, ha...

Haragudnál/mérges lennél, ha a gyermeked apjának az új párja vegetáriánust akarna faragni a 7 éves lányotokból?

Figyelt kérdés

A volt párommal jó a kapcsolatunk a gyerek miatt. Lett egy vega barátnője (bocs ezekkel a kifejezésekkel nem vagyok tisztában), a lényeg hogy a nő nem eszik húst.

A kislány mesélte, hogy amikor az apjánál volt, a nő nem akarta engedni neki, hogy virslit egyen reggelire, hanem rá akarta beszélni hogy egyáltalán ne egyen húst, hanem csak zöldséges és gyümölcsöt.

Kiakadtam, mert szerintem egy 7 éves kislány még nem tudja eldönteni mit akar, imádja a húst, ahogy az én családom is, és az exem családja is.

Már szóltam a nőnek, hogyha a kislány nagyobb lesz, el tudja dönteni hogy mit eszik meg és mit nem, és hogy azért mert ő másképp gondolkozik, ne erőltesse az akaratát a gyerekre.

A nőnek egyébként van egy gyereke, de az apja neveli. A gyerek nem akarta elfogadni a vega életmódon, ezért az anyja úgy látta jónak, hogy éljen az apjával. (Ezt az exemtől tudom)


2014. márc. 25. 13:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha szépen nem megy kevésbé szépen megmagyaráznám neki is és az exnek is a dolgokat. Ha akar, legyen vega, de attól nem kell mindenkinek azzá válni.
2014. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyszer szóltál neki és továbbra is csinálná,akkor igen nagyon mérges lennék.
2014. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Igen, haragudnék. Ő csak ne akarjon ilyesmibe beleszólni.
2014. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen, haragudnék, mert a gyerek majd eldönti, hogy ő húsevő lesz vagy vega. Ne más akarja eldönteni. Ezt a volt pároddal kellene megbeszélned, hogy ilyenben ne a nő erőltesse rá a saját akaratát a lányodra, ha a kislány húst enne és szereti.
2014. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Hát függ a körülményektől. Nálunk az a helyzet, hogy én és a férjem is vegetáriánusok lettünk, ő azt követően, hogy elvált az előző feleségétől, van közös gyerekük is. Mikor a gyerek itt van, én is csak hús nélkül főzök, mindenféle ideológia nélkül. Azt a kéthetente két napot minden gyerek kibírja hús nélkül, ennyit kell tudni alkalmazkodni. Egyébként meg mindenki szerint nagyon jól főzök. :)


Olyannal sosem tömném a gyerek fejét, hogy így vagy úgy a szegény állatok, tehát semmiféle ideológiai ráhatás nélkül kapja az ételt, de mivel nem tartunk és vásárolunk itthon húst, ezért nem is főzök ilyesmit.


Nálatok más a helyzet, az apa mindenevő, így alapvetően van otthon húsos étel is, mint a virsli, ilyen helyzetben nekem hótt mindegy lenne, mit eszik a gyerek, ha az apja elkészíti neki külön az ételt. (Én nem is szeretnék nyers húshoz nyúlni, nem véletlenül lettem vega.)

2014. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Az exem azt mondta, ő is mondta a nőnek, hogy a kislányra nem kéne ezt ráerőltetni.

Nem érdekel, hogy a nő ebéd helyett kimegy a rétre legelni, felőlem az exem is követheti, de a kislány nem!

2014. márc. 25. 13:52
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Igen, kiakadnék nagyon.

Ne ő döntse el, hogy a gyerekem, mit ehet. Nyilván ha csokit akarna reggelizni az más :) De ne akarja a saját étrendjét ráerőltetni másra. Főleg egy kisgyerekre!

Beszélnék az exemmel, hogy szóljon a nőnek, hogy ne tegyen ilyet többet.

2014. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Igen mérges lennék nagyon.Apukával beszélgetnék erről kicsit.Apuka is vega lett a nő mellett?Legalább neki lenne annyi esze,hogy megmondja a csajnak,hogy ez így nem oké.
2014. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem arról a 2hetente 2 napról van szó. Ha finomat rak a gyerek elé, nem érdekel ha nincs benne hús.

De az, hogy itthon se egyen húst, mert emiatt annak a csirkének meg kellett halnia, sokat szenvedett stb...

2014. márc. 25. 13:54
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Haragudnek, igen, ha valoban at akarna nevelni. Ha viszont csak arrol van szó, hogy amikor ott van a gyerek, ne egyen húst, azzal nem lenne semmi gondom. Nem szukseges mindennap húst enni, lehet anélkül is jol lakni. Ezzel nem lenne gondom.
2014. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!