Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Harom eve kint...

Mit tegyek? Harom eve kint elek a szuleimmel kulföldön, de nekem nem nagyon tetszik itt kint, szivesebben lennek otthon. Csak a szüleimet nem szivesen hagyom itt. Mondtak, hogy nekik is rosszabb lenne egyedül.

Figyelt kérdés
En se szivesen mennek haza egyedül.Jelenleg nyelvet tanulok,nem dolgozom(de mar odaig jutottam,hogy nem is szivesen dolgoznek kint)inkabb otthon.Tudom,hogy most mi a helyzet otthon...sajnos.De nem szeretnem itt leelni az eletemet.Szeretnek föiskolara is menni(23eves vagyok)A szüleim felajanlottak,hogy fizetnek a tanulmanyaimat is.De felek az egyetemtöl is.Jo sorom van itt,nem panaszkodom,de nem otthon elek,ez a baj.
2009. dec. 17. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
annyira, de annyira szerencsés vagy:(( megtudhatom melyik országban laksz? úgy irigyellek! sajnos nekem esélyem sincs ilyenre... :(
2009. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval neked ott nemjó, attól meg félsz ami itt van... Aha... Először magadban kéne rendezni a dolgokat, egyikhez elszántságot gyűjteni, mert így csak ott vagy, ahol a part szakad.
2009. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia! Az egyik bnőm nyárom költözött ki a családjával és hasonló cipőben jár mint Te.Csak ő fél éve él kint...te viszont már 3 éve...és ha 3év után sem érzed jól magad, szerintem ezután sem fogod...el kell döntened h mi a fontosabb, hogy sikeres legyél vagy boldog..mert a Te esetedben a kettő kizárja egymást. A másik meg az, hogy 23 évesen a szülők nem tudják kitölteni az életedet. A bnőm a következőket mondta: "Itt minden olyan mint a mesékben, csak hiányoznak a barátaim." Szükséged van barátokra...nem támaszkodhatsz csak és kizárólag a szüleidre. A tanulmányaidról meg anniyt, hogy ha okos vagy és tehetséges, akkor itthon is tudsz érvényesülni, bár tudom ez nem ugyanolyan mint kint. ott sokkal több a lehetőség. De itthon boldogabb lennél. Szóval vagy a szívedre vagy az eszedre hallgatsz...( Én a szívemet választanám):) Sok sikert!
2010. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia.mi is hasonlo hejzetben vagyunk,csak az ocsemmel.mi is kint elunk,o suliba jar,es nyelvet tanul.valahol megertem hogy nem tetszik neki,de ez valahol az o java is.sokan sokmindent odaadnanak erte ha ijen lehetoseguk lenne.ezt neki is mindig elmondom.
2010. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.A szüleim is ezt mondják,hogy nem vesznek el az éveid,nyelvet tanulsz,utána mehetsz egyetemre.Fontos a nyelvtudás,igaz,de valamihez érteni is kéne.Tisztában vagyok vele,hogy az egyetem se lesz könnyű,de válság ide válság oda,kell a diploma.Ezt nem értik meg a szüleim,azt mondják,hogy az egyetem munkanélkülieket termel.Nem elég,hogy remegnem kell,hogy felvesznek-e,mikorra végzem el,és a legfontosabb:lesz-e állásom.Borzalmas,hogy ilyen világot élünk.
2010. jan. 17. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!