Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretem, együtt élnék vele,...

Szeretem, együtt élnék vele, de nem lángoló szerelemmel? Véleményetek szerint működne így hosszú távon vagy keressek másik kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettem, bennem eddig fel se merült, hogy probléma lehet, de most ott motoszkál a fejemben, hogy ki hogy látja...

24 éves vagyok, párommal 3 éve vagyunk együtt. Nehezen indult a kapcsolatunk, nem mindent elsöprő szerelemet éreztünk... Most sem érzem azt a nagyon nagy vonzódást, eldobom az eszemet annyira szeretem érzéseket...

De ilyen férfival még nem találkoztam, akivel ennyire együtt lehetne élni, annyira jó természetű, családcentrikus, csodálatos apa lenne, dolgos, nincs olyan, amit ne kérhetnék tőle, házimunkában is kivételes egy pasi...

Szeretek vele lenni, szeretek hozzá bújni, megölelni, csak érzem, hogy nem égek teljes lángon...


24 évesen elfogadnátok így vagy szerintetek ebből probléma lehet a későbbiekben?


Ez az ismerős azt mondta nagyon megfogom bánni, hogy nem léptem tovább, nem most, hanem majd évek múlva jövök rá...


Kérlek írjatok ki mit tapasztalt...


2014. ápr. 5. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Én belemennék. Számomra a mindent elsöprő szerelem nem minden, a biztonságos hátteret fontosabbnak tartom. Persze nagyon sokan nem értenének velem egyet.

21L

2014. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Az ismerősnek elég éretlen a gondolkodása. A rózsaszín köd csak egy dolog, de szerintem az igazi szerelem ott kezdődik, amikor össze vagytok hangolva, nagyon jól működtök együtt, túlélitek a gondokat, és a hibák ellenére is tisztelni és szeretni tudjátok egymást. Lehet elcsépelt, de a nagy láng mindig eltűnik. Lehet, hogy most ilyenek motoszkálnak benned, de 10 év múlva, amikor már gyereked lesz, akkor fogod ezt igazán értékelni.
2014. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem éri meg. Az évekkel egyre több gond, probléma lesz, és kiütköznek a másik rossz szokásai is. Ha csak szeretet van alapból, akkor nehezebb elviselni a másik kis hülyeségeit, mintha szerelemmel szereted. Ráadásul 24 évesen még nem mondanék le a lángoló, igazi szerelemről. Nagy veszteség lenne. Semmihez sem fogható érzés.
2014. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%

Én tapasztalatból mondom, ha nincs lángoló szerelem, akkor az kihat mindenre. Nemcsak jól kell éreznünk valakivel magunkat, de tudnunk is kell, hogy ha váratlan események lépnek fel, akkor ott is álljunk mellette. Buta példa, de ha mondjuk mindig megbeszéled vele mikor hánykor, mennyit találkoztok és ez mondjuk felborul, és neked nem olyan jó, akkor már régen halott ügy...


Ha az elején lángoló szerelem lett volna, más lenne a helyzet, tudnád, hogy aki mellett vagy, az iránt egyszer lángoltál, a felhők felett voltál. Így szerintem időpocsékolás, lehetsz te sokkal boldogabb is :) DE ez a te döntésed! Amíg nem terhes a kapcsolatod, addig legyen minden úgy, ahogy régen.

2014. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem éri meg sajnos.

Családszerető, értelmes, jó apaalany férfiból többszázezer van a világon.


Olyanból, akit szeretni tudsz, csak egy pár..


Az évek után hiába sok a hó tulajdonsága, frusztrálni fog, ha nem szereted. Egyre több negatívumot is észreveszel majd, és lelkileg semmi nem fog hozzá kötni, csak logikilag. Így nem lehet élni.

2014. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Furák vagytok. A lángoló szerelem csak hormonok játéka, és az nem elég egy családhoz. Én is voltam tiniként borzasztó szerelem, de ez úgyis kifullad. Mostani párommal az elején egész intenzív volt, de mostanra már ez átalakult egy mély szerelemmé. Nekem ez fontosabb, mint a lángolás. De hát kinek mi...
2014. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
*szerelmes.
2014. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
3 éve együtt vagytok, tehát működik hosszú távon. Szerintem ez fontosabb mint hogy mennyire lángolóak az érzéseid. Azok idővel úgyis elmúlnak, te legalább tudod hogy mibe mész bele.
2014. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Az "átalakul mély szerelemmé" és a kezdetektől fogva, csak szeretettel szeretem, az két külön dolog. Nyilván nem fogsz lepkés gyomorral nézni a párodra 15-20 év múlva, de ha tényleg szerelmes vagy, akkor az nem múlik el nyom nélkül.

Ha csak szereted, az nem a párod. Az a barátod maximum. Persze, van aki így is tud élni, de nekem nem érné meg. Látom a szüleimen, hogy közel 30 év után is mennyire imádják egymást, és rengeteg nehézségen tudtak együtt keresztülmenni, mivel szerelmesek voltak (és szerintem még mindig azok) egymásba. Ha csak szereted, akkor előbb agyadra megy a másik hülyesége, kevésbé vagy elfogadó. Jobban fognak idegesíteni, 10 év múlva a kis dolgok, mintha szerelemmel szeretnéd. Szerintem.

2014. ápr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

én igy mentem férjhez, egy hasonlo karakterü emberhez.

elötte volt nagy lángolo szerelem, illetve voltak, némelyik annyira lángolt, hogy vége is lett hipp-hopp...a szerelem elmulik, és sokszor a nagy semmi marad utána..

amikor elöször találkoztam a férjemmel, éreztem azt, hogy igen, ö az akivel tudok élni, ö az, akitöl gyereket szeretnék.. nem bántam meg. legjobb döntést hoztam. 90 %ban egyetértünk mindenben, legyen szo gyereknevelésröl, családrol, pénzröl. immáron 15 éve "müködünk igy". :)

2014. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!