Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? A...

Szerintetek mit tegyek? A párom anyukájánál és nagymamájánál élünk most. A párom anyja nem szívlel túlságosan rendszeresen gúnyos megjegyzéseket tesz rám mint aki kb. semmitsem csinálna.

Figyelt kérdés
Jelenleg nem dolgozok mert nemrég költöztem elég messziről hozzájuk nem találtam még munkahelyet, párom nagyon jól keres, havonta egy minimálbér teljes összegét ideköltjük, amiből albérletre is bőven futná, melette persze még saját pénzből korszerűsítjük a házat, amit félre is rakhatnánk. A háztartást vezetem főzök, takarítok, egy nem kicsi kertet gondozok melette ápolom a 90éves nagymamát ami valljuk be nemkönnyü feladat, lényegében azért vagyunk itt párommal hogy segítsünk nekik, és aza hála ezért hogy folyamat osztást kapok, pedig egész nap csak talpalok, hogy mindenkinek jó legyen. Eddig bírtam, de 4 hónapos terhes vagyok és úgy érzem túl sokat stresszelek az otthoniak miatt. Párommal beszéltem januárban albiba megyünk de addigis nem tudok mit tegyek, mert félek nem tesz jót a babának a sok idegeskedés. Nem tudom mitévő legyek. 23/L

2014. ápr. 6. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Most magunk alá kellene szarnunk hogy az ott élés fejében legalább hazaadtok és ápolod a nagymamát?


Nem gondolod, hogy kissé szégyen, hogy 23 évesen egy perc munka nélkül mások nyakára költöztél, kitartatod magadat és még oda is szülnél? Valóban nem tesz jót a gyereknek a sok idegeskedés, talán nem kellett volna egy arra totálisan alkalmatlan élethelyzetben gyereket vállalni. Aztán majd mi lesz, 3 évig még lesz kifogásod, hogy ne dolgozz, és majd büszkén lobogtatod a kis segélyed, amit kapsz rá?


Szerinted ki a p**csa fog téged alkalmazni 26 évesen munka tapasztalt nélkül egy kisgyerekkel? Senki, te észlény. A pénzes fiúd meg ha neadj' isten otthagy, akkor mi lesz? Majd a segííllyből eteted a gyereket?

2014. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát akkor dolgozni már nem fogsz tudni elmenni még legalább 2 évig.



Neked ott nem nagyon lesz szerintem beleszólásod semmibe,amíg el nem költöztök. Kitartás.

2014. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az elég embert lealacsonyító választ. Volt munkaviszonyom egy körjegyzőségen dolgoztam főadóügyintézőként, csak felmondtam, mert a párom megkért költözzem hozzá, mert az ő munkája az ország masik felén van a távkapcsolat meg sehogyse működik, 2 diplomám van és nem találtam munkát mégsem. 2 éve nemjött össze a baba, szinte esélyem se volt gyerekre az orvosom szerint de mégis összejött, gondolkodtam az elvetetésen igen, senki gondjára nem szeretnék lenni, csak tudod nem tudtam volna végigcsinálni mert ezis készcsoda volt hogy összejött.
2014. ápr. 6. 17:52
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Január még nagyon messze van, én a helyedben keresném a megoldást a mielőbbi költözésre.
2014. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező mondjuk ha két éve tervezitek a gyereket akkor pontosan tudtad, hogy ez lesz, ezek azért nem egyik napról a másikra alakulnak ki. Ezt vállaltad most vállald a következményét is, erre nem lehet mit mondani.
2014. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Szeptemberben megszületik gondolom a baba,utána még 4 hónap,mire elköltöztök. Szerintem az anyósjelölt is be tudna segíteni a baba érkezésében,nem lennél egésznap egyedül otthon.


Így talán pénzt is könnyebben gyűjtötök,ha náluk vagytok...Gondold át, hogy lenne a legjobb és beszéld meg a pároddal.

2014. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Ne varjatok a koltozessel januarig, mert erre meg a kapcsolatod is ramehet! Hidd el, jobb lesz nyugalomban egy kis alberletben harmasban!
2014. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

23 vagy, 2 diplomád van, dolgoztál is, de már 21 évesen gyereket akartál...

HOGY IS VAN EZ????

2014. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát mondjuk 23 évesen tényleg maximum úgy lehet 2 diplomád, ha élből 2 szakot kezdtél és pontosan be is fejezted őket 21 éves korodra, de a 2 év munka akkor sem jön ki sehogy, mivel mint írtad most vagy 23 és már egy ideje nem dolgozol.


Szóval tudod kinek hazudozz :)

2014. ápr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

OFF: Miért ne jöhetne ki a két év munka? 19 éves korom óta dolgozom egyetem mellett, és 23 éves koromra nekem is két diplomám volt. Vannak olyan szakok, amik mellett nem lehet ezt megtenni, de léteznek olyanok, amik mellett igen (na én is olyanon voltam... már máshova mennék, de ez mindegy)


ON: Kérdező, tényleg el kellene költözni, magyarázd el a párodnak, hogy mennyire nem jó ez a helyzet neked meg a babátoknak sem, gondolom azt akarja, hogy egészséges gyerek szülessen, akit nem egy idegroncs anya hoz világra...

Egy második megoldás lehet, hogy addig elköltözöl tőlük, ha van valamilyen rokonod. Ez talán furán hangozhat, de én tuti, hogy arra a pár hónapra hazaköltöznék ilyen körülmények között hasonló helyzetben.

Harmadik lehetőség, hogy a hozzáállásodon változtatsz anyósoddal szemben. Vagy leülsz vele, és szépen megmondod neki, határozottan, de kedvesen, hogy ha azt akarja, hogy az unokája egészséges legyen, akkor jó lenne, ha nem szólna hozzád a következő néhány hónapban, vagy elolvasod Byron Katie: Szükségem vana szeretetedre - vagy mégsem? c. könyvét (fent van a neten, írd be a googlebe), és rájössz, hogy a gondolkodását senkinek nem fogod tudni megváltoztatni. Nem tudsz valakit arra kényszeríteni, hogy szeressen, vagy elfogadjon sem azzal, hogy mindenben próbálsz megfelelni, sem pedig azzal, hogy vitatkozol vele. Helyette elfogadod, hogy ő megjegyzéseket tesz, ezeken nevetsz magadban egy jót, és nem veszed magadra.

2014. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!