Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák (főleg...

Egyedülálló anyukák (főleg fiúsak)! Hogyan fogadtattátok el az új párotokat a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Valami bevált módszer? Kicsit el vagyok keseredve mert a fiam(7 éves) ki akar sajátítani magának és hallani sem akar senkiről mellettem. Programot csak velem akar csinálni, ne legyen velünk más. Idáig csak ketten voltunk, a szüleimmel lakunk, oda kötődik. Nem volt férfi az életemben, az apján kívül akivel már 2 éve nem vagyunk együtt.

Találkozott már a barátommal, közösen voltunk vidéken is... de ahogy haladunk az időben, és újra feljön a közös program lehetősége már nem akarja :(



2014. ápr. 8. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Olyan program legyen aminek nem tud ellenállni és kezdödjön úgy hogy Te és Újpasi azt tervezitek mentek (nem tudom, csak példa) a Vidám Parkba. Nehogymár ne tudjatok beetetni egy 7 évest, legyetek kreativak.
2014. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ajjaj. Az én gyerekem még a legjobban tetsző programnak is ellen áll, ha tudja hogy nem kettesben megyünk :) nem lehet "beetetni" ha meg úgy kezdem, hogy xy-nal megyek... jólvan, menjetek- a válasz :)

Azért köszönöm az ötletet, és nem adom fel a próbálkozást.

2014. ápr. 8. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem bizony, a gyerek nem ostoba.

Noveremmel pont ez volt, de tanacsot nem tudok adni mert en csak azt lattam hogy a gyerek "mindig gyozott".

2014. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aztán ki mondta hogy ostoba? Olyan helyzetet kell előkésziteni ahol a gyerek mondja hogy ő ebböl nem akar kimaradni. Ki tudja ezt jobban organizálni mint az anyukája?

Most tényleg túlcicomázod ezt a dolgot, 7 éves, nem találsz egy mézesmadzagot amit elhúzhatnál az orra elött?

Egyébként meg ha nagyon akaratos akkor fordithatsz a dolgon. Megszellőzteted hogy mentek a vidám parkba. Gyerek nem megy, mert ő azért se. Egyszer próbáld ki hogy rábizzátok a Mamára és tényleg elmentek nélküle. Legközelebbi ilyennél már az ajtónál fog állni felöltözve.

2014. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy minden gyerek egyforma r3d4me?!


Azért mert általában a gyerekek szeretnek vidámparkba, csúszdaparkba, állatkertbe menni, az nem azt jelenti, hogy az összes érdeklődését fel lehet ilyesmivel kelteni. Az én fiam 3 éves, de nagyon nehéz "rávenni" bármire is, szeret otthon lenni és kész.

Gondolom ennek a 7 éves kisfiúnak az egyik oldalon a program-anyával áll, de a másik oldalon megteszi az otthon a nagyszülőkkel is.


Én azt tanácsolom, hogy ne programokon keresztül hozd össze a két fiút, az legyen csak a ráadás. Beszélj vele, mondd el neki az érzéseidet. Hogy nagyon szereted, hozzád tartozik, ezen az sem változtat, hogy ha lesz melletted valaki. Mondd el, amit érzel, őszintén. És csináljatok kettesben is programokat.

2014. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, az biztos!

Fiam 5,5 éves, de nálunk is pont ez a helyzet, mennek a kis harcok, mert ő is féltékeny. Viszont a közös programoktól én nem tartok, mert jól érzi magát, csak néha kisajátítana ő is, és olyankor elég undok tud lenni.


Szerveztek a fiaddal anya-fia programokat is? Szerintem ezt is kellene, legalább heti 1-2 alkalommal. Nagyon fontos, mert neki eddig csak te voltál. Bármit, de csak kettesben. Pl. elmentek fagyizni, sétálni a parkba, köveket dobálni a vízbe, akármit, csak érezze, hogy csak rá figyelsz.

Meg persze beszélgessetek is, hogy milyen fontos neked a párod, meg nagyon szereted, és örülnél neki, ha ő is megismerné, és elfogadná.

Ő a fiad, gondolom nem passzolnád le mindig mikor a párod is ott van, ezt el kell kell fogadnia, hogy együtt is csináltok programokat.


Esetleg olyat is lehetne, hogy néha fiús programot szervezel nekik. Pl. otthon meg kell szerelni valamit, és megkéred a fiadat, hogy "segítsen" a párodnak, vagy elmennek valahova kettesben, vásárolni, postára, bárhova. Hátha így közelebb kerülnek egymáshoz.


Lehet hárman együtt társasjátékozni is, ez is közelebb hozhatja őket.

2014. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves r3d4me!

Az én gyerekem annál makacsabb, és inkább minden jó programról lemondana... ha nem azzal van akivel szeretné. Szóval nem "megvesztegethető".

A többi válaszolónak: próbálom elmondani neki az érzéseimet, olyan szinten, hogy megértse... de gondolom idő kell hozzá hogy felfogja, és megértse, majd elfogadja. Vannak programjaink kettesben is. És most úgy látszik azt se bánja ha hármasban megyünk a cirkuszba :)

2014. ápr. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!