Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Voltatok már hasonló helyzetben? Mondanátok véleményt/tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy volt már valakinek olyan kapcsolata, ahol érezte, hogy nem lesz olyan jó élete a szerelme miatt, de a szerelem erősebb volt mindenféle elvárásnál? Mondjuk, hogy adott egy lány és egy fiú. A fiú jelen esetben nagyvilági életet él, rossz a családi háttere, nem szeret dolgozni, kicsit sem érdekli a külvilág, cigi/pia/drog, amikkel él. Lány tanul, komoly elképzelései vannak a jövőről, családi háttere jó, erkölcsösen nevelték, ezért ehhez tartva magát kell élnie. Fiú nagyon szereti a lányt, a lány is a fiút, ez az egyetlen biztos közös pont az életükben. Ekkora különbségek mellett milyen kilátásaik vannak a jövőre nézve, amennyiben együtt maradnak? Milyen helyzetekben nyilvánulhatnak meg majd adott esetben ezek a különbségek? Volt már olyan valakivel, hogy akár társadalmi helyzet/anyagi háttér/ erkölcsi magatartás/ eltérő gondolkodásmód miatt kellett szembenézniük az akadályokkal? És jutott-e a kapcsolat pozitív végkifejlethez, legyőzve a nehézségeket?
2009. dec. 20. 16:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha tényleg annyira szeret, idővel megváltoztathatod.
2009. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló helyzetben vagyok, csak sokkal durvább dolgok vannak nálunk ezeken kívül amiket nem szívesen részleteznék. Együtt vagyok vele, mert szerelmes vagyok, de a józan eszemmel tudom, hogy úgysem maradunk együtt örökké. Mellette nincs jövőm, és ezt már felfogtam az eszemmel. Ehhez három év kellett. Húzom amíg bírom, amíg fiatal vagyok. De ha eljön az idő, hogy családot akarok alapítani, vége kell hogy legyen, mert vele ha megfeszülök sem lehet olyan életem, amilyenre egy normális, átlagos nő vágyik. És akkor fog eljönni az a pont, amikor vége.
2009. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, a fő kérdésedre nem is válaszoltam. Az én véleményem a saját tapasztalatomból, hogy hiába a nagy szerelem, a közhely mondat, hogy "ha szeretitek egymást, azt mindent legyőz", nem, ez sajnos nem így van. Legalábbis nem mindig. Nem elég, ha csak szeretitek egymást. A különbségek, főleg ha nagyok, előbb utóbb ki fognak ütközni úgy, hogy majd eljöhet az idő, amikor választanod kell. De ez csak az én véleményem, az én példámból. Remélem nálatok jobban alakul majd.
2009. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Ahogy olvastam a válaszodat, azt szűrtem le, hogy te hiába szereted, kezdesz reálisan gondolkodni és érzed a jelenlegi helyzet nehézségeit. Először ugye nagyon elborítja a "rózsaszín köd" az agyat és romlik a józan értékelőképesség. Én most ott tartok, hogy bármit megtennék érte, de ahogy telik az idő, egyre több akadály mutatkozik meg, noha már 2 éve kölcsönösen támogatjuk egymást. Félek, hogy csalódni fogok, de a szerelem kicsit sem tompult.
2009. dec. 20. 17:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:57-es: egy embert NEM LEHET megváltoztatni, ez csak egy ábránd!
2009. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sok csalódás, keserű tapasztalatom volt a társkereséssel (hirdetések, internet). Mindkét kapcsolatomban a páromnak volt szeretője/szeretői. Aztán megjelent egy újságcikk egy közismert női magazinban, hogy rabok a börtönből keresnek társat arra az időre, amikor már szabadok lesznek. Biztosan hülyén hangzik, de amit írtam a második mondatomban, azzal kapcsolatban arra gondoltam, na, az egyik rabnak ha írnék, neki tuti nincs eltitkolt barátnője a háttérben.... Az egyik elítélt újságbeli nyilatkozata is megtetszett. Levelezni kezdtem vele rendszeresen, csomagküldések stb., melyeknek köszönhetően (=rendszeres kapcsolattartás) hamarabb kiengedték az illetőt a börtönből. Mesélte, a börtön alkalmazottak csodálkoztak, hogy egy diplomás nő (én) levelez, egyáltalán társkapcsolat lehetőségére gondol egy elítélttel. Tetszett is a férfi, ez is az igazsághoz tartozik. Úgy gondoltam, mindenki megérdemel egy esélyt. Tehát itt eltérő múltról volt szó köztünk. Persze nem gyilkosról vagy szadista férfiről van szó. Az iskolai végzettség tekintetében nincs nagy eltérés, neki szakmája van, nekem diplomám. Később a kapcsolatunk megromlott, mert a haverok fontosabbak lettek, mint én, persze a büntetett előélet is nagy hátrány a boldogulásban, nehéz erkölcsi bizonyítvány nélkül munkához jutnia. Külföldre távozott a jobb életkörülmények reményében. Ennyi.
2009. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, igen így van. Már túljutottam a rózsaszín ködön, de még mindig szerelmes vagyok, csak elszállta a köd. Én is úgy voltam, hogy mindent megtennék érte, és mindent meg is tettem! És ezzel nagyot hibáztam, mert majdnem elveszítettem mindenemet, és utána pedig rá kellett jönnöm, hogy felesleges volt minden amit érte tettem meg! Mert ő nem változik. És nem lehet megváltoztatni, mert nem működik együtt. És így jutottam el arra a pontra, amikor már csak vegetálok mellette, míg tart a szerelem iránta, mert képtelen vagyok elhagyni, de ha jönni fog egy olyan helyzet, amikor választanom kell saját magam és ő közötte, magamat fogom választani. Remélem érted. Én már eljutottam arra a pontra, amikor nem érdemes küzdeni. De hozzá kell tegyem, itt a másik félen is nagyon sok minden múlik. Én azért jutottam erre, mert ő nem segített nekem abban, hogy küzdjünk egymásért, csak én küzdöttem, ő meg csak hagyta, vagy nehezítette. Ezért ha nálatok ő partner ebben, akkor a ti helyzetetekben még jól is elsülhet. Nálunk nem így volt.
2009. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hű, hatalmas szemekkel olvastam a történetedet. Nagyon érdekes és egyben bizarr:) Igazán sajnálom, hogy végül nem happy end lett, bár nem tudom, hogy azóta milyen irányban alakult az életed.
2009. dec. 20. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem ugyanez a szitu, de hasonló megesett velem is. Megismertem egy srácot. Tudtam hogy csajozós de mégis elkezdtem vele járni, azt hittem majd nálam nem lesz. De lett. Sőt lett kocsma is és játékgép is és haverok is.

Nagyon nagy dolognak kell ahoz történnie, hogy kutyából szalonna legyen.

Van más tapasztalatom is. Megismerkedtünk, és a barátai csodálkoztak, hogy mennyire megvátozott. Nekem ez nem tűnt fel, mert velem az első perctől kezdve így viselkedett (jól) és fura volta amikor mesélték hogy miket megcsinált néha csajokkal. 3 éve vagyunk együtt.

Itt pedig egy ellenpélda, hogy kutyából lehet szalonna.

Adj egy esélyt, mert ha ő is komolyan gondolja lehet feladja a rossz dolgait, de azt ne hagyd, hogy Téged is abba az irányba húzzon és ha idővel mégsem változik az életcélja legyen erőd kilépni a kapcsolatból.

2009. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
NEM FOG MEGVÁLTOZNI,TE SEM TUDOD ŐT MEGVÁLTOZTATNI!!!Tapasztalatból beszélek.Igen,ez szomorú,de igaz.Sajnos a szerelem sem képes minden akadályt legyőzni,és inkább a realitások talaján kell járnod,mintsem hiú ábrándokat kergetni.Nagyon különbözőek vagytok,és ez rossz.Ennek még bőven inni fogod a levét.
2009. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!