Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha unokatesókkal, keresztszülő...

Ha unokatesókkal, keresztszülőkkel nincs kapcs. Tartva, max karácsonyi sms, értesítenem illene őket ha gyerekem lett?

Figyelt kérdés

csak mert ahogy elképzelem a meglepődött arcokat az értesítőn, amikor azt sem tudták van e valakim egyáltalán, mert nem is beszélünk, max pletykálkodhatnak rólam, meg mert házasság az sehol(mert akkor legalább találkozott volna az egész rokonság és egyértelmű lenne), szóval csak kapásból egy gyerek?

ha nem írnék mellé levelet még azt is hinnék téves.a gyerek neve nem is mondana semmit nekik.

a másik meg én nem szeretnék ezért telefonokat, meg látogatókat fogadni, csak mert hogy nézne ki, hogy nem beszéltünk 2 éve erre meg felhívnának, mintha érdekelném őket.

de ha meg nem értesítem őket, azt hihetnék csak egy besikeredett ballépés, amit szégyenlek, amilyen maradiak.

de ha meg értesítem őket, tuti beindul a pletykálás rólam, és van rosszakaróm, aki kavarna is szívesen.


hogy csináljam?



#babaértesítő
2014. ápr. 11. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Én küldenék nekik 1 fényképet a babáról, hogy X napon Y grammal megszületett ZW nevű kisbabánk.
2014. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Én sem tartom sok rokonnal a kapcsolatot,így beleképzeltem magam a helyedbe. Szerintem nem gond,ha nem küldesz értesítést,máshonnan úgyis megtudják majd. Jóérzésű ember pedig nem mond ilyenkor semmi rosszat,ha ilyesmit terjesztenének,az őket minősíti. Akinek tudnia kell,az tudja,hogy szerelemgyerek,mások véleménye meg nem érdekelne.

Sok boldogságot a babához :)

2014. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Esetleg sms-t küldhetsz, nem kell fényképet.
2014. ápr. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem tartod velük a kapcsolatot, miért érdekel, mit gondolnak/beszélnek rólad?

Én nem foglalkoznék velük a helyedben, örülj azokkal együtt a kisbabádnak, akik törődnek veled.

2014. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

"máshonnan úgyis megtudják majd" #2, látom, hogy nem érted a kérdést.. Azon dilemmázik, hogy ő maga hogy járjon el. Biztosan megtudják, de itt a gesztus számít, márha érted mi az.


Kérdező, mérlegelni kell a kehetésges kavarás milyenségét, súlyosságát, van az a tetű jellem, mikor én sem erőltetném a közlét, de alapvetően azt mondom, hogy az ilyet illik. Nem irányíthatják az életed a helyi pletykafészkek, nem igaz? Az üzenetbe belefogalmazhatod, hogy a párommal babánk született, boldogan, jól élünk, a szintaxist rád bízom. Pletyka így is úgy is van, de ha belefogalmazod, hogy korrektség van akkor kevesebb tér marad a légüres találgatásoknak. Fektesd le a határokat is; eddig és eddig van közük hozzátok és netovább, nem kell félni, ezeknek korlát kell. Ideig-óráig úgy is kiforgatják, aztán lenyugszanak és az általad közölt infó ülepszik le a tudatokban, jó esetben. Nem kell túlgondolni! Értesítsd őket, mégis csak egy élet jött létre, látogatókat nem kötelező fogadni, illetve lehet időben és helyben egy csokorba gyűjteni, hogy egyszer kelljen neked is nekifutnod az eseménynek. Az is lehet, hogy többségük nem erőltetné a látogatást, találgatás helyett lépj a tettek mezejére. Akárhogy is lesz: te megteszed a magad részét a hírrel és ennyi. Aki meg kavarni akar, az talál alkalmat gyerekkel vagy gyerek nélkül is. Ha a kapcsolatodat félted, hát holmi pletykáknak nem szabad megingatnia azt, gondolom van annyira stabil, nem? Akkor nem értem mitől félsz.

2014. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ugyanez a rokonságom, sőt rosszabbak. Fiatalon(23 évesen)és nem házasságba született a babám. Már a terhességemkor közölték, hogy elvagyok felejtve, a gyerekre is tesznek magasról. Ennek megfelelően nem is értesítettem őket. Ne tudd meg milyen patália volt belőle, hogy erre sem vagyok képes, pedig az az "illendő". Aztán elmondtam, hogy az illem már fel lett rúgva, mikor "kitagadtak". Ennek már 2,5 éve, azóta egy szót sem váltottunk.
2014. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 5-ös válaszoló.


"de itt a gesztus számít, márha érted mi az"

Igen,értem mi az,sőt,a kérdést is tudtam értelmezni. Természetesen lehet velem nem egyetérteni. Én csak magamból kiindulva írtam azt,amit.Ha valaki nem tartja kapcsolatot a rokonságával,az nem véletlen. Mivel a kapcsolattartás oda-vissza működik,ezért én nem értesítenék olyanokat,akiket amúgy nem érdekel mi van velem.Mert ha érdekelném őket,akkor a kapcsolattartás nem egy "boldog karácsonyban" merülne ki. Mint már említettem, én is évek óta nem tartom sok rokonnal a kapcsolatot,ezért nem tudnám elképzelni,hogy csak úgy,minden előzmény nélkül ilyesmit bejelentsek. Illem ide vagy oda. Ezt akár úgy is értelmezhetik, hogy újra kapcsolatba szeretnék velük kerülni vagy hogy illenék nekik eljönni babalátogatóba-persze nem üres kézzel.

Természetesen úgyis a kérdező dönt,én csak ismételni tudom : ÉN nem küldenék.

Második voltam

2014. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#5-ös ügynök vagyok: épp ezért írtam, hogy fektesse le a tényeket, beleszőve az akaratját, mégis rést hagyva a szabad jószándékuknak, persze ha van, s leredukálni az így-úgy értelmezés lehetőségét. Félelmetes, hogy ilyeneken kell dilemmázni, mikor nem csimpánzok vagyunk, hanem emberek, szókinccsel, szájjal, hangszalaggal. Ezt most neked mondom, nem a kérdezőnek. Ti nők annyira el tudtok veszni a sokértelmű célozgatások bozontos erdejében.
2014. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Köszöböm szépen a lenullázást. Remélem ez a legnagyobb öröm az életetekben :)
2014. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tartasz velük kapcsolatot, akkor most mire fel? Ők meg szoktak keresni, ha valami történik náluk? Gyerekszületés, haláleset, új kocsi, új kutya, vagy bármi?
2014. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!