Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rokonoktól kapunk ajándékot...

A rokonoktól kapunk ajándékot karácsonyra, nagyon gáz lesz ha mi nem veszünk semmit?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagilag most nagyon a csőd szélén állunk, hogyan tudnám vhogy menteni a helyzetet. Jobb ha előre szólok, h ők se vegyenek semmit nekünk?
2009. dec. 21. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen az a legjobb, ha előre szólsz nekik : ti most ne tudtok ajándékot venni, ők se hozzanak ajándékokat, mert ez nektek nagyon kellemetlen lenne...


Az nagyon nagy gáz lenne, ha a fa alatt mondanátok nekik, mikor ők átadják az ajándékukat, hogy bizony ti nem tudtok adni semmit! (Főleg nektek lenne nagyon ciki.)


Esetleg valami jelképes ajándékozást találjatok ki : sütiket készítetek és szépen becsomagoljátok!

2009. dec. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lebeszéltük a rokonokkal, hogy nem veszünk egymásnak semmit. Jelképes ajándékként egy doboz bonbon cserélt gazdát :D
2009. dec. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én munkanélküli vagyok mégis adok ajándékot mindenkinek. Nem hiszem hogy valami apróságot nem tudsz összedobni. Vagy venni valami olcsót. Gondolom már késő lenne szólni, ilyenkor már a legtöbben megvették az ajándékokat.
2009. dec. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ma 02:36-os: van olyan, hogy nincs semmi felesleges pénz - vagy vesznek egy doboz bonbont, vagy lesz zsiroskenyér (ha bonbon, akkor NINCS az se!)
2009. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előre mindenképp beszéljétek ezt meg! De legalább készülj egy kis süteménnyel és lepd meg őket azzal, szerintem értékelni fogják! Ennyit talán megengedhettek magatoknak.
2009. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Süss nekik mézeskalácsot, díszítsd és csomagold celofánba.

Színes papírokból csodaszép dolgokat lehet készíteni, például személyes ajándékkísérő kártyát.

Lássák, hogy eszedbe jutottak, két kezeddel készítetted, de sajnos pénzed nem volt rá.

Akkor jobban értékelik, mint ha pénzért vennél valamit.

2009. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jobb ennek elébe menni, de én is úgy gondolom, hogy ezzel már egy kicsit elkéstél. :S

Mi a szülőkkel (unokatesók) összebeszéltünk, hogy nem veszünk egymásnak ajándékot, azt a pénzt inkább a szüleinkre, és a gyerekekre költjük, bár nagymama is mindig tiltakozik az ajándék ellen :)

Próbálj szólni nekik, vagy kézzel készíts valamit, amit fillérekből ki lehet hozni, még is ajándék lehet. Egy díszpárnát, köss egy sálat, vagy sapkát mindenkinek. Süss valami finomat, csinálj rafaellót, csomagold be, és kapjanak azt. Nálunk a felnőttek általában szárított gyümölccsel vagy egy kis bonbonnal kedveskednek egymásnak, ami nem olyan drága, viszont ízlésesen be lehet csomagolni...

2009. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,hogy már valószinű késő szólni,ilyenkr már biztos megvették az ajándékot. Csinálj nekik sütit vagy más saját készitésű apróságot vagy vegyél egy üveg bort (nagyon szép üvegű borok vannak 700ft körül is), szépen becsomagolod és kész is.Nem a nagy költekezés a lényeg,hanem hogy gondoltál rájuk.
2009. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még szólj gyorsan, mert nem biztos hogy megvették az ajándékot, főleg ha olyanok, mint én! Én majd szerdán megyek :-D Lebeszéled, hogy most nem lesz ajándékozás, szerintem megértik, mert én is szóltam mindenkinek, hogy nem lesz gazdag a Jézuska! De amúgy se érezd ezt gáznak, ngyon sokan vagyunk most így ezzel!
2009. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anikó1985 válasza:
Nehogy már azt mondjátok, hogy mindenki megvette az ajándékokat, még 1,5 hónap van. Sem mi és sem a rokonok még nem vettek ajándékokat. A jelképes ajándék is szép, de ha te sokba kerülő ajándékot kapsz nem biztos, hogy jó ötlet. Meg kell beszélni szerintem, attól még adhatsz ilyen kézzel készített dolgokat csak a megemlékezés kedvéért. Én legalábbis így tennék, mi már csak ilyesmiket adunk és csak a gyerekek kapnak igazi ajándékot.
2013. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!