Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Lehet, h kicsit hosszú lesz...

Szóval arról van szó, hogy nagyszüleim(apai) amióta az eszemet tudom, mindig nagyon szemetek voltak velünk. Anyámmal addig kedvesek voltak, amíg hozzá nem ment apámhoz, aztán persze megmutatták valódi énjüket. Bátyjámmmal kisgyerekkora óta érdekesen viselkedtek, sokat bántották, lelkileg zsarolták, mindennek elmondták neki anyámat, soha nem dicsérték őt, csak mindig más gyerekét/unokáját. Velem már annyira nem voltak ilyenek, bár ez nem az ő érdemük, hanem én határozottabb voltam mint tesóm, nem hagytam magam, de azért velem is sokszor szemetek voltak. Apámat egy csomószor ellenünk uszították, vagy ha nem is azt, de ha valami ellentét volt köztünk-apám között, tuti, hogy soha nem mellének álltak, még akkor se, ha az lett volna ésszerű. Emellett sokszor csináltak olyan balhékat, amikben minket elhordtak mindennek, család szégyenének, stb. Ezzel ellentétben apám ikertesójával és az ő családjával(a gyerekeik nem a sajátjaik voltak, csak örökbe lettek fogadva) mindig nagyon rendesek voltak, előttünk is mindig ajnározták őket, meg hát magyarul kb kinyalták a se**üket is, egy nagyobb balhéban még azt is a fejemhez vágták, hogy őket sokkal jobban szeretik mint minket. Ezután a veszekedés után nem sokkal lett egy elég súlyos betegségem, ami alatt egyszer sem látogattak meg, csak kb egy év múlva, amikor már meggyógyultam. Azóta nem volt nagyobb vita, talán kicsit meg is bánták a viselkedésüket, de ami a valószínűbb, az az, hogy mivel nagyanyámnak azóta elég súlyos, egyre rosszabb betegségei alakultak ki, attól fél, hogy ha már nem tud magukról gondoskodni, akkor mi nem fogunk segíteni( kb 3 éves koromtól azt hallgatom, hogy "jajj, ki fog minket eltartani?"), márpedig a másik fiáék le sem szarják kb., hogy mi lesz velük, hiába húztak nagyszüleim mindig hozzájuk.

Szóval most az van, hogy állandóan pénzzel tömik a zsebemet,meg a tesómét is(ilyenkor mindig hozzáteszik, hogy "de ugye lesz, aki majd eltartson minket"), amikor meg balhézok bátyjámmal, tök szarkeverők, ha velem beszélnek, az én pártomon állnak, ha vele akkor az övén.

Csakhogy én már ezt rohadtul meguntam, eléggé sérti is az önérzetemet, hogy azt hiszi, csak azért megyek hozzájuk, hogy pénzt adjanak. Pedig nem így van, mert a dolgok ellenére is én hülye valamilyen szinte még mindig szeretem őket, de talán ennek a nagyobb része szánalom. Úgyhogy amit most adtak karácsonyra egy nagyobb összeget(tesómmal küldte el, a szokásos hozzáfűzéssel), vissza szeretném adni, hogy végre lássa, hogy nem azért járok hozzá, mert várom a pénzt, hanem miattuk meg talán meg talán inkább "kötelességtudatból". Szerintetek jól teszem? vag mit csináljak azzal a pénzzel?


2009. dec. 21. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Sztem ne add vissza, hanem köv.alkalommal ne fogadd el és mond el nekik mit érzel és mit gondolsz róluk

és persze nem biztos h megértésre találsz de legalább Te megkönnyebbülsz. :-)

2009. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Én azt nem értem, hogy eddig hogy tudtátok elfogadni a pénzüket???
2009. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szia! Nem irigyellek,ez tényleg elég rossz helyzet. Hát,ha a helyedben lennék,én összeszedném minden bátorságomat és mondanivalómat,átmennék hozzájuk a tesómmal és a pénzzel karöltve,és leülnék velük beszélgetni,hogy most akkor minek is volt szükség ezekre az évekre,miért kellett ölni egymást,most meg,hogy ők vannak segítségre szorulva miért várják el azt,hogy ti önzetlenül segítsetek rajtuk. Azt hiszik,hogy nektek nincs lelketek,hogy amikor kelletek nekik csak tömnek pénzzel,aztán egyből ugráltok nekik. Hát a nagy ló.....t. Én nem vagyok egy nagy pofával megáldva sajnos,ha ilyen helyzetbe is keveredek inkább elsunnyogom a vitázást,de ha te nem ilyen vagy,igenis állj ki a magad igazáért,különben szarba se fognak nézni téged,és azt hiszik,ha dugdossák a pénzt azzal minden meg van oldva.
2009. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be egy számlára, amit tőlük kapsz, aztán, ha megemlítik, mondd, hogy ne aggódjanak, amit adtak, vissza fogják kapni.
2009. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia az utolsó mondta a legjobb dolgot! Gűjtsd össze és majd add vissza. Szerintem nem az elmúlt éveket akarják jóvá tenni, hanem azért van ez az egész, hogy a fejetekhez vághassák majd, hogy "kötelességed minket eltartani, hiszen mennyi pénzt adtunk..."

Az én nagymamám dettó ugyanilyen volt velem gyermekkoromban, le a kalappal előtted, hogy még ezek után szereted a nagyszüleid, mert én bizony nagyon utálom az enyémet. Csak azért viselem el, mert a kislányom az egyetlen dédunokája.

2009. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Adjátok vissza a pénzt, mondva, hogy tegyék félre, ne akarjanak rátok szorulni.
2009. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És a többi unokájuk?
2009. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Te az unokája vagy, nem neked kell őket gondozni, ápolni hanem a gyerekeiknek! És pont az ilyen esetekre találták ki az otthonokat! Gyűjtsenek az otthonra és költözzenek be. Nem az a természet rendje, hogy tönkre tegyék a nagyszülők az unokák életét! Én nagyon szerettem a nagyszüleimet és ők önkét akartak bemenni az otthonba. Sajnos a nagypapám előbb halt meg, így a nagymamám egyedül költözött be.

Ha megint előjönnek a gondoskodós dunával nyugodtan vesd fel az otthon témát, és ne hagyd öket a fejedre nőni! Ne félj tőlük, az az idő már elmúlt! Kitartást és sok sikert! Az erő legyen veled :)!

2009. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én már milliószor próbáltam nem elfogadni a pénzt, de akkor odaadja apámnak, beletömi a zsebembe, vagy elküldi testvéremmel(az ő véleménye egyébként az, hogy mit lelkizem, azért a rengeteg szemétségért, amit tettek, úgysem lenne elég a világ pénze sem, úgyhogy csak fizessen nyugodtan)stb.

2. Az másik 2 unokáját említette, ők amúgy nem vér szerintiek, és le sem tojják.

2009. dec. 21. 14:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a 3.: rettegnek az otthon témától, épp ez a baj.
2009. dec. 21. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!