Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendeletben milyen azonosít...

Végrendeletben milyen azonosító adatokat kell megadni az örökösökről illetve az örökhagyóról?

Figyelt kérdés

#végrendelet #örökség #azonosító adatok
2014. ápr. 16. 01:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Személyi számot meg ehhez hasonlókat nem tudok szerezni tőlük, az teljesen esélytelen (nem ilyenekről szoktunk beszélgetni, és nem akarnak ebben együttműködni, de ezt majd én megoldom máshogy). Nevüket, születési idejüket és anyjuk nevét tudom (egyiknek az anyja nevét sajnos nem).


(Annyit még ideírok, hogy semmi negatívot nem tervezek, jóbarátokra akarok hagyni pár dolgot, ha velem történne valami, de ők nem értenek ezzel egyet, ezért hallani sem akarnak róla. Hát igen, büszke vagyok a barátaimra, csak ne lennének ilyen makacsok...)

2014. ápr. 16. 01:56
 2/12 anonim ***** válasza:
Nev, szuletesi ido es hely, anyja neve, utolsó ismert állando lakcíme.
2014. ápr. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet, amit csak tudsz. Nincs "kötelező elem", a lényeg, hogy beazonosíthatóak legyenek.


Ami viszont kötelező, azok a formai követelmények. Ha most készíted, az új Ptk. vonatkozik rá, olvasd el odafigyelve, mert különben érvénytelen lehet! (holográf, allográf vagy közjegyzőnél letett végrendelet, stb.)

2014. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szépen ballagj el egy közjegyzőhöz, egy csomó mindent ki tud védeni.
2014. ápr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
PL. letétbe fogja helyezni, így az örökhagyó halálakor nem lesz belőle vita, hogy melyik az érvényes végrendelet, melyiket ki írta.
2014. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Közjegyző felesleges. Itt tényleg nem azon megy a dráma, hogy marakodnak, hanem nekem kell erőszakoskodnom, hogy örököljenek már. Alig abszurd...
2014. ápr. 16. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akar, nem fog örökölni, mert a közjegyző előtt vissza fogja utasítani a halálod után és ennyi, szóval ebbe neked ilyen tekintetben nincs beleszólásod.
2014. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy ezt megoldom. Ha visszautasítják, akkor egy mindegyikük által gyűlölt személy fog örökölni. Esetemben egy politikus. Adatai a wikipedián megtalálhatók.
2014. ápr. 17. 07:39
 9/12 anonim ***** válasza:
8 Hát nem vagy semmi:D Eszed az van, no meg humorod is:D
2014. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egy Ford Mustangot akarsz ajándékozni akkor én elfogadom és megadom adataim is.
2014. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!