Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valamilyen állami támogatá...

Van valamilyen állami támogatás házi áplóra?

Figyelt kérdés
Édesanyám, fekvőbeteg és mentálisan sérült (parkinson és alzheimer), de nagyon nehéz vele már egyedül. Lehetséges valami támogatást kérni rá? Ha csak napi vagy heti pár óra lenne az is jó.

2014. ápr. 24. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet heti pár órára igényelni
2014. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én lakom,van házi ápolás.A rokonom máshol lakik,neki azt mondták adja be elfekböbe nekik nincs rá kapacitásuk.Talán önkormányzat függő.Érdekes amúgy,mert ismerösőm aki ezzel foglalkozik azt mondta, törvényileg a korából és állapotából kifolyólag járna neki ápoló.
2014. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál kérdezd, mit mondanak?
2014. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, igen. A háziorvosi vagy szakorvosi javaslatra az önkormányzatnál lehet igényelni. Nem tamogatas, hanem ingyenes házi ápolás. A nagyapamnal ez heti 2*2 ora volt.
2014. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ún. ápolási díjat a jegyző állapíthatja meg súlyosan beteg hozzátartozó ápolása esetén. A feltételeit pedig a helyi önkormányzat képviselő testülete rendeletben határozza meg, így általános szabályokat nem nagyon lehet mondani. Nézz utána, hogy a Te lakóhelyeden milyen előírások vannak!
2014. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ápolási díjat kapok, én konkrétan arra gondoltam, hogy házhoz járna egy gondozó heti pár órára.
2014. ápr. 24. 10:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szociális gondozót tudsz igényelni, én a dédnagyanyámmal vagyok így, mellette még van egy két éves fiam is. nekem abban segít, hogy elhozza a recepteket az orvostól meg hetente egyszer beszélget vele egy órát.
2014. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
7-es vagy, ez természetesen fizetős, azt hiszem kb. négyszáz forint ez az egy óra...
2014. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szociális szolgálat szavakat kell beütnöd a googleba.
2014. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

6: Szerintem arra válaszoltak mindannyian. Én mind a szociális Irodán, minta családsegítőben szoktam látni kiplakátolva.

Egyébként hányan vagytok a családban és milyen jövedelme van anyukádnak?

2014. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!