Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos egy keresztelö?

Mennyire fontos egy keresztelö?

Figyelt kérdés
régen azt hitem fontos de már nem tudom.a férjem is meg én is meg vagyunk keresztelve,nem vagyunk "hivök"érdemes meg keresztelnünk a fiam (16hónapos)vagy nem?melyik a jobbik döntés?
2008. júl. 26. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Egy hívő életében fontos döntés a keresztelő a keresztelkedés. Ha ti nem vagytok azok,de megvagytok keresztelve akkor szerintem elsőképp azon gondolkodjatok el,hogy hogyan szeretnétek nevelni a kisfiatokat. Ha úgy gondoljátok,hogy szeretnétek hitben nevelni akkor nektek is meg kéne találni az utat Istenhez. A Keresztelkedésnél ugyanis fogadalmat tesznek a szülök,keresztszülők,hogy hitben nevelik fel a gyermeket.

Igazában véve talán úgy kéne fogalmaznom, hogy nektek kell megtalálnotok nektek mennyire fontos Isten. Ha tudjátok akkor lehet gondolkodni a keresztelésen. Ha csak szép szokásnak tartjátok akkor inkább ne. Majd később megkeresztelkedik, ha hívő útra lép.

2008. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem érdemes a gyerekre hagyni a választás lehetőségét. Ha nagyobb korában meg akar keresztelkedni, megteheti, de miután ti nem vagytok vallásosak, valószínűleg nem nevelnétek hívőnek, így egyelőre feleslegesnek tartom a keresztelősdit... Ha a család ragaszkodik hozzá, esetleg szervezhettek névadó ünnepséget! :)
2008. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok hívők, akkor nem. De ha úgy érzitek, hogy hitre szeretnétek nevelni a gyereketeket, akkor igen.

Ezt kell eldöntenetek és Nektek, nem a családnak. Mivel a keresztségben megígéritek, hogy hitre nevelitek. Ha már előre tudjátok, hogy nem így lesz, én nem tartom tisztességesnek. Ha ő szeretne megkeresztelkedni, később is bármikor megteheti.

2008. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
80%

igen čn is a gyerekre biznäm a dolgot

Meg aki nem hivö akkor minek ez a herce hurca

Csak a zsidoknäl van kötekezö körülmetčlés

És ha nincs megkeresztelve akkor mi van kinézik az iskoläbol

Ha össze akarjätok hivni a csalädot ne igy tegyétek

És ha a gyerek ateista lesz mert ha valamit räeröszakolnak akkor biztos az ellenkezöjét fogja csinälni

2008. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%
szia mi sem vagunk hívőlk de mégismegkeresteltül mind a két lányunkat nekünk ez nem is volt kérdés hogy miért nem azt nem tudom,
2008. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez az egész csak arra jó, hogyha egyházi esküvőt szeretne majd kötni a gyerek, akkor ne legyen ez probléma. Ha akkor keresztelkedik meg, majd elsőáldozik, bérmálkozik, az rengeteg pénzbe kerül majd neki.
2008. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezt a gyerekre kell bízni. Majd ő eldönti ha már fel tudja fogni ennek az értelmét.
2008. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Én meg vagyok keresztelve, tartom is a vallásom és nem is kérdéses, hogy a babánkat is megkereszteljük.

Nektek ez a fajta kötődés nincs ugyan meg az Istenhez és az egyházhoz, de a fiatoknak lehet hogy jó pár év múlva segítség lenne az, ha most megkeresztelitek. Ugyanis a párom szülei hasonlóan gondolkodtak, mint néhány hozzászóló: nem kell keresztelő, majd a gyerek eldönti, hogy ő mi akar lenni. Az eredmény csak annyi, hogy bár hisz Istenben, de soha nem szánta rá magát arra, hogy bármelyik egyházhoz is csatlakozzon, most viszont kettőnk közül ő az, aki nagyon ragaszkodik az egyházi esküvőhöz, ami keresztelés nélkül nem jöhet létre.

Most már nagyon bánja, hogy ő nem esett ezen túl még gyermekkorában, bánja, hogy a szülei ekkora szabadságot adtak neki, mert nem annyira könnyű dolog közel harminc éves fejjel állni a keresztvíz alá.

2008. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szerintem semmi értelme divatból keresztelkedni.Ti se éltek hívők modjára akkor ő se fog csak elmondhatja magáról hogy "Én megvagyok keresztelve"nemérdemes:)
2008. júl. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
79%

Nálunk a családban szinte mindenkit "divatból" kereszteltek meg. Hiába ellenzem, még mindig ezt csinálják.

Szüleimnek már van három keresztgyereke, ogy miért nem tudom. Apám nem mondható hívőnek, anyámról nem tudok szólni, ő ezekből mindig kimarad.


Én hívő vagyok, engem legalább nem feleslegesen kereszteltek meg, bár szerintem el tudtam volna sétálni a templomig.



Ezt a választást hagyjad a gyermekedre. Ha eléri mondjuk a tinédzser kort, beszélhetsz vele erről a témáról, felajánlhatod neki a lehetőséget. És soha ne érvelj azzal, hogy akkor nem lehet templomi esküvője... stb.


Egy nem hívő embernek nincs rá szüksége. Hagyományt és az egyházat ne keverjük a magánéletbe!

2008. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!