Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel kellene töltönöm a...

Kivel kellene töltönöm a karácsonyt?

Figyelt kérdés
19 éves egyetemista lány vagyok, másfél éves kapcsolatom van. A családom nagyon ragaszkodó, természetesen mindig együtt voltunk az ünnepekben,idén viszont nagyon szerette volna a barátom,ha ezt vele töltöm.Neki ugyanis már külön élete van,ő egyedül él,nincs senkije rajtam kívül,akivel lehetne,ezért persze velem szeretne lenni. A szent este viszont a család ünnepe,anyukámmal beszéltem erről,és nagyon rosszul esett neki a gondolat,hogy külön akartam tölteni. Megbeszéltem velük,ma 5ig velük vagyok,aztán páromnál,de közben ő megsértődött,és azt mondta maradjak a családdal.Velem szeretett volna fát díszíteni,és rossz neki egyedül,nagyon sajnálom őt.Rosszul érzem magam,nem tudok 2 felé szakadni,és bárkinél is vagyok, a szívem másik fele fáj. Sajnos anyukám nem áll úgy a kapcsolathoz,hogy az együtt töltött este gondolata szóba jöhetne. Úgy gondoltam ma a családdal vagyok,holnap a párommal. Jó megoldás lehet?
2009. dec. 24. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég önző barátod van.

Az fel sem merült benne, hogy esetleg átjöhetne hozzátok, veletek karácsonyozni?

Illetve azt se igazán értem, hogy attól még, hogy külön lakásban lakik, miért nem tud hazamenni a családjához karácsonyozni? Az, hogy külön él még nem jelenti azt, hogy nincs senkije.

Fölösleges magadat okolnod, hiszen magának rendezte így a dolgot.

2009. dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éves kapcsolatom van és 24 éves vagyok. Mégis a szenteste az a családé... párom is a családjával van. Ha egyedül lenne, akkor elhívnám magunkhoz.
2009. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a pároddal légy! Persze, most már késő.. de szerintem ennyi évesen normális, ha azzal vagy, akit már másfél éve szeretsz! A családi fészekből is ki kell egyszer repülni! Szerintem anyukád csak ezt próbálja halogatni.. :(
2009. dec. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Utolsóval értek egyet, ne haragudj! Nagyon úgy tűnik, hogy anyukád nem akar elengedni Téged, ezt abból is érzem, hogy az együtt alvást sem engedi(ha jól értelmeztem a mondatodat). Én még csak leszek 18, de már nem szólnak bele, hogy mikor mit csinálok, képes vagyok magamnak intézni az ügyeimet. Mi azért nem töltjük együtt a szentestét, mert mindkettőnknek van családja, és nincs külön lakása egyikünknek sem, de ha a barátomnak lenne külön lakása, este én is vele lennék - annyiban nincs igaza a barátodnak, hogy miért nem jó az, ha később találkoztok.
2009. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
54%

Sajnos, úgy látom, itt te vagy a fő áldozat... ha az édesanyádnak és a párodnak is fontos vagy, miért nem töltöttétek mind együtt az ünnepet? A szüleidnek illene elfogadniuk, és szívesen látniuk a párodat, főleg ha neki nincs más, akivel karácsonyozhatna, hiszen összetartoztok, nem?


Ha viszont ez teljesen megoldhatatlan, akkor szerintem a barátoddal kellett volna lenned. Nagyon-nagyon rossz lehet egyedül tölteni a Szentestét.


L/22

2009. dec. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!