Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elvinnétek a párotokat egy...

Ti elvinnétek a párotokat egy ilyen összejövetelre?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nemsokára lesz a ballagásom. Édesanyám munkatársa a feleségével együtt több dologban segített a szalagavatómmal kapcsolatban, arra azonban nem tudtak eljönni és most a ballagásomra se tudnak munka miatt.


Szerveznek emiatt május első hetében egy kerti parti szerűséget, ahol a feleségével megvendégelnének engem és anyukám, valamint mondták hogy a nagymamám is menjen. Barátomat azonban nem hívták, nem is ismerik, nem találkoztak vele.De képen már látták.

Barátom ezen fennakadt, rosszul esett neki, hiszen két éve azért már együtt vagyunk, meg tudják hogy ő van.

Anyukámék szerint ő nem közeli családtag, nekem nem férjem meg senkim, csak udvarlóm, hogy ezért hívniuk kellett volna, vagy hogy megbeszéljük a házaspárral hogy ő is jöjjön.


A szülinapja egybe esik ezzel a dologgal. Én szívem szerint vinném (hívatlanul meg nyilván nem illik), anyukámék ettől elzárkóznak, főleg azért is mert, mert állításuk szerint a pár zárkózott, és hogy ők falusiak, ott nem szokás barátot vinni ide oda. Az meg lehet, hogy pofátlanság lenne megkérdezni, hogy jöhet-e...


Igazából nem tudom mit gondoljak, mi lenne a helyes. Ti mit gondoltok?



2014. ápr. 28. 18:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy mehet-e. Komoly kapcsolat, nem 1-2 hete tart. Ha mehet, mehet, ha nem, nem, de legalább kérdezd meg. Lehet, hogy csak elfeledkeztek róla.
2014. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%

Abban igaza van az anyukádnak, hogy a párod nem családtag.

Ez a kapcsolat nem biztos, hogy majd házassággal végződik.

Faluhelyen még nem követik a mai szabados kapcsolatokat.

2014. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Vendégségbe az mehet, akit meghívtak. Ha a barátodat nem hívták, akkor nem illik odamennie.

Attól meg, hogy együttjártok egy ideje, még nem tartozik a családba.

Ezen kivül mivel a vendéglátók nem családtagok, hanem anyukád munkatársáék, végképp semmi ok nem lenne arra, hogy a barátodat is meghívják.


Viszont ha a barátod ilyen követelözö, akkor nem ártana, ha elbeszélgetnél vele, mert igy rengeteg probléma lesz még a viselkedése miatt.

2014. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha meghívom a kolléganömet a férjével meg a gyerekével, akkor nehogy már az összes rokont meg barátot is meg kelljen velük hívni!!!!
2014. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
"Viszont ha a barátod ilyen követelözö, akkor nem ártana, ha elbeszélgetnél vele, mert igy rengeteg probléma lesz még a viselkedése miatt." Ha az ilyen hangokra hallgatsz neked sem lesz párod soha!!!
2014. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező dönts a lelkiismereted szerint. Itt csak tudod kiktől kapsz tanácsot? Itt van a nyelvemen, csak nem jut eszembe......
2014. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Úgy tűnik,hogy egyedül vagyok a véleményemmel,de szerintem nekik illett volna a barátodat is meghívni.Neked pedig biztos nem lesz jó nélküle ott lenni,főleg,ha egyébként az ő születésnapja van. Kérdezd meg a vendéglátókat, hogy nem mehetnétek-e ketten.Ha elzárkóznak, akkor én se mennék.
2014. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha egyszer sem a ballagásra sem a szalagavatóra nem tudtak eljönni és ezért megvendégelnek szerintem meg kellett volna hívniuk a barátodat is. Nálunk családi rendezvényre mindig jönnek a párok. Főleg,hogy nem 15 éves vagy , hanem 18-19... Kérdezd meg mehet-e
2014. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
Látod kérdező csak megkellet várni amig egyesek ki----gik magukat, utána jönnek a normális válaszok.
2014. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Két éves kapcsolat, már komoly lehet. Manapság már nem minden komoly kapcsolat egyenlő a házassággal. Azért én a vendéglátó helyében ilyen esetben mindkét felet meghívnám, mert ez így nem túl udvarias. Nekem biztos rosszul esne, ha egy ilyen alkalomra úgy kapnám a meghívást, hogy a több éves kapcsolatomat mellőznék.

Vannak olyan esetek, amikor érthető, ha valakit egyedül hívnak, mondjuk csajos/pasis este a haverokkal, beszélgetés a legjobb baráttal, stb. De szerintem egy baráti család kerti partija nem ilyen.

Szerintem nyugodtan megkérdezheted, viheted-e, ha nemet mondanak, én biztos nem mennék.

2014. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!