Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom meghívta hozzánk a 4...

A párom meghívta hozzánk a 4 napos hétvégére a gyermekeit, erről viszont csak most szólt. Jogosan akadtam ki, hogy kész tények elé állított?

Figyelt kérdés

A hétvégén anyák napi összejövetel lesz, jönnek a tesóim is családostól, így is csak alig-alig férünk el, erre a párom reggel benyögi, hogy a gyerekei is jönnek a hosszú hétvégére. Én megmondtam neki, hogy ezt azért előbb kellett volna megemlítenie, ő is tudta, hogy mi lesz a hétvégén, erre most megsértődött, hogy én biztos nem is szeretem a gyerekeit stb.

Tényleg túl nagy kérés, hogy egyeztessen velem/velünk ilyenekről?


2014. ápr. 30. 08:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
45%
Nem ertem. Miert kellett volna egyeztetnie veled? A sajat gyerekei athivasahoz engedelyt kell kernie? Ha a te testvereid CSALADOSTUL jonnek, akkor az gyerekei is elfernek, nem?
2014. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Először szeretnék tisztázni egy félreértést! A gyerekekkel semmi bajom sincs, egész jó a kapcsolatunk (7 és 5 évesek). Ha az én házamba vagy közös lakásba hívná őket, akkor természetes, hogy jöhetnének amikor akarnak, de most nem erről van szó!

Nem mondhatom nekik, hogy menjenek el a hétvégére máshová, mert az albérletébe alapból nem is hívhat vendéget se (4-en vannak 1 szobában), tehát oda se mehetnének. Hozzám sem mehetnek, mert nem szeretné a volt férjemmel tölteni a hétvégét (amíg nem tudjuk eladni a házat, addig együtt élünk).

Azért ez nem egészen így van, hogy akkor jönnek, amikor akarnak. A ház jogilag a testvéreimé és az enyém, de a haszonélvezet a szüleinké, ők pedig elvárják, hogy mindenki előre jelentkezzen be, hogy mikor megy és meddig marad (nekünk is be kellett). Szerintem ehhez joguk van.

2014. ápr. 30. 10:07
 23/46 anonim ***** válasza:
81%
Azért csak illik szólni, hogy jönnek a gyerekek is, és akkor a kérdező is úgy készül. Nem azt írta, hogy ne jöjjenek, de akkor talán úgy szervezte volna a hosszú hétvégét.
2014. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez a hozzánk akkor, mert eleg értelmetlenül írsz.....
2014. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem eleg rideg a csaladod, ha ket gyereket csak elore bejelentve lehet fogadni... de akkor tenyleg, a parod menjen a gyerekeivel valahova hetvegen, ti pedig sznoboskodjatok a bejelentkezesi listaval a kezetekben :)


Bocs, de annyira nonszesz, nem ket vadidegen emberrol van szo, hanem a te pasid gyerekeirol. Ugy csinal a csaladod, mintha valami panzio lennetek.

2014. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
A "hozzánk" ebben az esetben a szülői ház, ami jogilag ugyan a miénk (6 testvér között felosztva), de a szüeleink a haszonélvezők és betartjuk az általuk elvárt szabályokat. Igen, bármennyire is hihetetlen, még nekünk a gyerekeiknek, unokáiknak is be kell jelentkezni. Nálunk így szokás.
2014. ápr. 30. 10:25
 27/46 anonim ***** válasza:
44%
Uzenem a pasidnak, hogy keressen egy melegszivu kedves csaladot a tietek helyett ;)
2014. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
20%
Mi agond kérdező, azon kívül, hogy ki nem állhatod a párod gyerekeit? De gondolom nem kell őket sokáig elviselned, mert rövid úton mehetsz, amerre látsz!
2014. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
53%
Most a kérdező tehet arról, hogy ilyenek a szülei? Apuka elvihette volna a gyerekeket valahogy hosszú hétvégére vagy kivehetne akkora lakást, ahol nekik is van hely. Nem a párja szüleinek a feladata elszállásolni őket, hiszem számukra idegen gyerekek.
2014. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem pedig igenis a gyerekek is jelentsék be egy-két nappal előtte, hogy menni szeretnének. Akkor úgy tervez az ember! Az pedig nem igaz, hogy egy-két tányér kaja jut, mert nem úgy van. Akinek nagy családja van tudja, hogy minden elfogy, és előre kell osztani-szorozni a kajával, hogy legyen, miből mennyit vásároljon.
2014. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!