Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a férjem kérje a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

2 gyermek (2,5 éves ikrek) után fizet 60000Ft-ot (fix összeg). Ez a gyerekek születése után lett megállapítva, azóta viszont az akkori netto 300000Ft-os fizetése már a múlté a mostani csak 140000Ft.

Tudom, hogy sok dolog miatt bűntudata van, azért is, hogy felelőtlen volt és ők becsúsztak, de ez még nem elég ok, hogy a többi gyermekétől vegyen el miattuk. Néha hajlik rá, hogy kéri, máskor eltereli a szót. Hogyan tudnék hatni rá, hogy végre megtegye a szükséges lépéseket.


2014. máj. 15. 08:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Már elmondtad neki a véleményed, ő pedig egyelőre nem lépett semmit.

Hány gyereke van még?

2014. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves ikrek,mennyi idősek a többi??
2014. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg ezt szeretnéd, de ő nem intézi el, akkor annyit tehetsz, hogy minden hónapban visszaadsz neki annyi pénzt, amennyit gondolsz.
2014. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
44%
az extől van egy 2 és 5 éves gyereke ( "akik véletlen becsúsztak" )és még tőled is van több gyereke? ez a fickó nem vesztegette az idejét...amugy ha már mondtad neki és ő nem akarja csökenteni akkor nem tudsz mit tenni.
2014. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

3 közös gyermekünk van.


Nem nekem fizeti, a gyerektartást.


Egy ügyvéd ismerősöm azt tanácsolta, hogy adjam be a válást és kérjem a gyermekelhelyezést, akkor talán észbekap, de én jobban szeretném, ha ő maga látná be, hogy mi a jó döntés.

2014. máj. 15. 08:59
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem 2 és 5 évesek, hanem 2,5 évesek IKREK. Egy futó kapcsolatban sikerültek be, bár szerintem az anyuka közreműködésével.
2014. máj. 15. 09:01
 7/34 anonim ***** válasza:
50%

te mentél hozzá, tudtad hogy gyerekei vannak, most meg pattogsz, ők is a gyerekei, és róluk is gondoskodni akar

ha nem dolgozna akkor meg neked kéne fizetni, törődj bele!

2014. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell kérni a csökkentést, beszéld meg vele, hogy kevesebbet adjon.

Az lenne a legjobb, ha megtudnátok beszélni. Ha tényleg bűntudata van, és akar fizetni, akkor a bírósági végzés ellenére is oda fogja adni azt a pénzt.


Szerintem van mellette más jövedelme is, mert 140-ből 4 gyerek után fizetni, + élni nem igen lehet.

Szerintem bízd rá, ha nem tudna akkor nyilván nem fizetne.

2014. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%

Ha még csak 2,5 évesek az ikrek, nektek hogyan van 3 közös gyermeketek? Nem értem!

Hacsak nem veled csalta a feleségét. Ebben az esetben értem a lelkifurdalását is. Rólad meg megvan a véleményem.

2014. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Értsem úgy a párod téged megcsalt és ugy csúsztak be az ikrek??Mert 2.5év alatt nem születhet 3gyereked ha csak azok is nem ikrek:))
2014. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!