Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik Monopolyt vegyem a...

Melyik Monopolyt vegyem a családnak?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy veszek egy társasjátékot, amivel kicsit összehoznám a családot. Nem igazán ismerem a Monopolyt, szerintetek melyik az alap, original? A legtöbb helyen láttam ingatlanost és bankost. Melyiket ajánlanátok?
2009. dec. 29. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Monopolyban mindig van egy bankos (egy ember) meg vannak az ingatlanok (a telkek). Ez a két fogalom nem a típust jelöli. Én azt tudom javasolni, hogy akármelyiket megveheted, csak a bankkártyásat ne!!! Egy rémálom végigjátszani vele egy party-t, szőrnyen idegesítő amikor kis pénzeket kell átutalni a kártyára és emiatt áll a játék + sokkal szórakoztatóbb papír pénzzel játszani.


Ez szerintem a legjobb/legszórakoztatóbb társasjáték, én nagyon szeretem =)

2009. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Amúgy ezt néztem ki:

[link]

2009. dec. 29. 01:04
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Részegedj okosan..xd
2009. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én bankkártyásat ajánlom :D
2009. dec. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A monopoly helyett, bár nem olcsó, van egy sokkal jobb: cashflow. Teljesen hasonló, viszont megtanítja a hétköznapokra nézve a a pénz helyes kezelését. Sokan azt mondják, bár hamarabb megvették volna a gyerekeiknek, akkor most nem alapszintű pénzügyi intelligenciával bírnának. Csak ötlet. Bár nem olcsó, nézz utána szerintem :)
2009. dec. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van olyan, hogy antimonopoly. fekete-fehér dobozos. Én azt ajánlom :D
2009. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Monopolynál jobb a Gazdálkodj okosan. Mi mindig azt játszunk ha összegyűlik a rokonság. :) De a Monopolyt is nagyon élvezzük, és mindegy melyiket veszed, tök egyforma, csak másképp néz ki. Nekem az Original van, ahol városokat kell "megvásárolni". Unokatesómnak pedig olyan, ahol üzleteket kell. A várososnál házakat kell építeni pénzért, és minél több ház van rajta, annál többet fizet az, aki rálép. Az üzletesnél pedig a rangját (csillagok) kell nagyobbra vásárolni. Minél nagyobb a rangja (minél több csillagja van) annál többet fizet az aki rálép.

De ezek nem magyar Monopolyk, mert mi Szerbiában élünk, és ezek szerb gyártótól származnak (és olcsóbbak is), de szerintem nem nagy a különbség (a gazdálkodj okosan magyar)

2009. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!