Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miattam megy tönkre?

Anyukám miattam megy tönkre?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. 3 tesvérem van. 2 nővérem , 1 hugom. Fatallabik nővéremet még elsős korában autóbaleset érte ( 7 éves volt) kómában volt sok ideig, az orvosok azt monták nem menthető( vagyis soha nem áll lábra és nem fog tudni beszélni ) anyukám fölépítette hogy tud beszélni, járni , gondolkodni meg minden de vanak olyan rohamai amikor nem magánál wan és pl fel nyoma falra, vagy megüt, most 25 éwes, nálunk lakik járnitud de nem mint egy normális ember hanem olyan instabilan, fél oldala rossz, az agya sérült meg de jól wan meg minden gondolkodni tud de 7 éwes szinten maradt. Tudna de nem csinál semmit a szemetest se viszi le, néha a kutyát leviszi sétálni de eztt mindig a szememre hánja. Én megpróbálok mindig segíteni mindenben anyumnak, denm mindig jön össze. valahogy hibázok mindig valamit és akkor mindig leszid, és szememre hánja , hogy soha se tudok rendesen csinálni semmit pedig én próbálkozom.Hugom walamit csinál folyot engem szid ha őrug meg akkor is neki ad igazat. Tudom ,hogy szeret . De nem érzem úgy érzeem hanyagol , mintha észre se venne. Nővérem nek gyere ke született csomószor át kellm enni anyukámnak hozzá .Rajtam meg itmarad az egész ház takaríásra , ha hazajön a szemere hánya hogy miért nem csináltam meg ezt meg azt. Apukám szinte tönkre teszi az életünket, engem leki terror alatt atrt de abyuám nem tudna elválni tőle, mert neki a cég ad ügyvédet. egyébként is csómó adósága wan. elvette a gépemet októberben mégmindig nem kaptam vissza. amikor a hugom mekszületett nem sokkal utána lett anyukám rákos, 2szer kellet mteni, már eltelt aztóa néhány év de bármikor kijöhet nála, azt mondja ,hogy mindig teszek egy lapát földet a sírjára, és ez engem nagyon bánt nem mehetek sehova se. -nem volt barátom se mert nem engették. anyukám kivan idegileg apukám miatt és rajtam tölti ki . mit csináljak ? hogyan segíccsek? kétcségbe vagyok esve! bocsi a litániáér.
2009. dec. 29. 12:38
 1/5 anonim válasza:
66%
Szia! Hiába írnám, h átérzem a helyzeted, az nem lenne igaz, hisz nem vagyok te. Nekem is sok problémám volt már otthon, de vhogy mindig találtam kiutat. Nincs vmi amit nagyon szeretsz csinálni? Mert ha esetleg rajzolsz, festesz vagy vmi, akkor közben megtalálhatod a nyugalmat. Tudok olyan embert aki például a művészetekben találta meg önmagát, a kiutat a problémákból. Szerintem anyukád tudja, h benned megbízhat és talán csak fél attól, h elveszel a nagyvilágban. Puszild meg és mondd el neki, h mennyire szereted és aggódsz érte. Remélem némi erőt tudok így adni. :)
2009. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem sokat segit, amit irok, de ha ilyen zürös helyzetben van valaki, mint anyukád, akkor mindig ott engedi le a feszültséget, aki a legmegbizhatóbb számára.

Nahyon szépnek tartom, hogy ilyen sok mindent csinálsz otthon a testvéreddel meg a háztartásban, sok felnöttnek példaképül szolgálhatnál.

2009. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre neked kell megtalálnod a megoldást.

Én annyi idős vagyok,mint te,és ha valami bajom van,például veszekedés,családi zűrük,vagy csak egyszerűen már nem bírom tovább,akkor olvasok.Szerencsére anyagi gondjaink nincsenek,ezért van sok könyv,amit eltudok olvasni(most karácsonyra például 8 könyvet kaptam),de ha nem lenne,akkor is van egy olyan könyv,amit így is félévenként elolvasok.Nem mondhatnám,hogy a könyvekben élem az életem,mert nem igaz,egyszerűen nekem ez egy pillanatnyi öröm,hogy addig az időre más világban vagyok.Mert minden családban van valami zűr.Nálunk a bátyám heroinista.És tudom,milyen az,ha próbálsz segíteni,de nem tudsz,és ha mindenért téged okolnak.

Az első válaszolónak nagyon jó az ötlete,hogy rajzolj,fess vagy ilyesmi.Találj valami olyat,ami a kiutat jelenti számodra(mint nekem az olvasás),de elég egy jó barátnő is.A lényeg,hogy soha ne add fel,és ne mindig magadba keresd a hibát,még akkor se,ha azt mondják,hogy te vagy a hibás-nem biztos,hogy annak az illetőnek igaza van.

14/L

2009. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Sose a gyerek a felelős a szüleiért. Te majd a gyerekeidért fogsz felelni. Ő az anyuka, a saját életéért maga felel, és a tiédért is.

Ne engedd!

Keresd meg a sulipszichológust! Ő ad majd tanácsot, ki tud anyukádnak segíteni. Te nem, de eljuttathatod a megfelelő segítőhöz. Ha nincs sulipszichológus, kérdezz meg egy okosabb tanárt, hogy juthatsz a családsegítőbe vagy a nevelési tanácsadóba, s ott adnak segítséget neked.

vannak segítő csoportok rákbetegek családjának, oda is elírányítanak. nem vagy egyedül, mások is küzdenek hasonló gondokkal! De ne áldozd fel a saját életed, az nem segítene semmit. Sőt, az ér legtöbbet, ha te legalább vidám egészséges, normális maradsz. Egy biztos pont.

2009. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, nem akarok családsegítőbe menni , félek hogy elveszítem családomat. nicns suli spholohus és nem is mennék szhologusdhoz. nem tom h kell re írni
2009. dec. 29. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!