Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a menye...

Van itt olyan, akinek a menye elszakította a gyerekét attól a családjától, ahol felnőtt, és ellenük fordította? Vagy esetleg olyan meny, aki ilyet tett?

Figyelt kérdés
Várom a tapasztalatokat, véleményeket! Nálunk ilyen történt, én a sógornő vagyok, és nem igazán értem a dolgot. Az egész család elfogadta a kezdetektől testvérem párját, rendesek voltunk velük, segítettünk ahol tudtunk, de mindenen megsértődtek, ráadásul ok nélkül, és durva dolgokat vágtak a fejünkhöz...Most egy ideje nem tartjuk a kapcsolatot.
2014. máj. 26. 11:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen meny vagyok.

Csak nálunk oka is volt,bár anyós-sógornő sosem ismerné be.

Évekig tűrtem a beszólogatásaikat és azt hogy szét akarnak minket választani.De amikor terhes lettem,és megpróbálták páromba belebeszélni,hogy nem is övé a gyerek,akkor elszakadt a cérna.400km-re költöztünk,nem sokat kellett páromat rábeszélni,hogy jobb nekünk,ha nem tartjuk velük a kapcsolatot.Ennek lassan 10 éve,azóta élünk boldogan,nyugalomba.

Emlékszem miután elköltöztünk,telefonszámcsere,cimünk sem adtuk meg,rá kb két hónapra párom mondta,hogy igazam volt,tényleg ez kellett ahhoz hogy nyugalmunk legyen,amig tartottuk velük a kapcsolatot,addig csak a feszültség volt.

2014. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%
Azert ez igy nem igaz. Itt nem csak a meny a hibás, hanem a ferfi is, aki ezt hagyta.
2014. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezt fogom én is tenni, mert gyermekem apjának az anyja ellenem úszítja a 3 éves lányomat, az apját. Sőt ő akarja nevelni helyettem.
2014. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem az "anyós" vagy te egészen véletlenül?
2014. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves 2. válaszoló! Igazad van teljes mértékben, és mi is így gondoljuk, hogy mind a ketten hibásak, tehát a férfi is!

Azokat a válaszolókat megértem, akik okkal így reagáltak!

A saját helyzetünket azért nem értem, mert nálunk még ilyen ártatlan beszólások sem voltak az irányukba, nem még olyan durva dolgok, mint amelyekről ti írtok!

2014. máj. 26. 11:38
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem, nem az anyós vagyok. :) de ha az lennék, akkor mi lenne? :)
2014. máj. 26. 11:38
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy a kérdés kiírása szerint ti vagytok az áldozatok.

A tapasztalatom szerint pedig olyan nincs, hogy a semmiből ellenetek fordultak. Nyilván oka van, meghallottak valami beszólást, vagy megtudták hogy a hátuk mögött kibeszéltétek őket.

2014. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

A sogornőm.

A férjem bátyának a felesége.Annak idején 2 kisgyerekkel maradt egyedül. Mindenki elfogadta őket. Anyósom és aposom,és mi ahol tudtunk segítetünk./anyagi,erkölcsi ,stb). Majd a gyerekek elkezdetek ragakoszkodni,anyósomékhoz. A másik mama ezt nem nézte jó szemmel. Nagyon hosszú lenne leírni.Az lett vége ,hogy csak a sogornőm családja ér valamit. A sogorom még a saját anyához ,is akkor megy ha engedik.Persze a sogornőm ,nem megy,a gyerek 10 éve nem voltak anyósoméknál. Velünk nem is beszél ,ha meglát az utcán elfordul. Évekig nyitottam felé probálkoztam(a férjem miatt) de már nem érdekel.

Sajnos ez miatt a férjem nagyon ritkán találkozik ,és beszél a testvérével.

Saját véleményem nekem bárki mondhatná,hogy nem mehetek anyámhoz ha akarok akkor megyek.

2014. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha a meny el tudja a családjától szakítani a férfit, akk annak oka van.. Egy férfi sőt ember sem szakítja meg a kapcsolatot a családjával, csak azért mert a parja azt akarja.

Ilyenkor a háttérben van más is, ami miatt ez lehetséges

2014. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Igazából az ok egyszerű: nem vagyunk szimpatikusak, a férj mellé nem hiányoztak rokonok is. :)

Valóban sok anyós problémázós, kétségtelen, de amilyen anyóst, apóst kapott sógornőm, összetehette volna a két kezét! (nem jártak szüleim a nyakukra, nem szóltak bele a dolgaikba, ha segíteni kellett, segítettek).

2014. máj. 26. 11:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!