Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős, demens személy gyámság...

Idős, demens személy gyámság alá helyezése okán indított bírósági eljárás kb. mennyibe kerül (ügyvédi költség, orvos szakértő, etc)?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Először is: nem gyámság, hanem gondnokság. Gyámság csak kiskorúnál van.

Az eljárás költségmentes, max. ügyvédi munkadíj van, ha megbíztok valakit. De azt is lehet, hogy értesítitek a gyámhatóságot, és akkor ő indítja a pert.

2014. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Mivel idióta pontozott le 0%-ra, mikor jogilag abszolút helyes választ adtam??


Ügyvéd vagyok, csak tudom már, hogy mi a menete!


Tele van elmebetegekkel ez a fórum.

2014. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj be a helyi családsegítőhöz, mindent elmondanak, valószínű, találsz hivatásos gondnokot is, aki rendes felvilágosítást tud adni. Kérhetsz mellé kirendelt gondnokot, vagy lehetsz akár te magad is (de minden forintjáról számlákkal kell elszámolnod).

Költségmentesnek kell, hogy legyen.

2014. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én senkit nem pontozok se le, se fel. Légy szíves, azért ne idiótázz. :D
2014. jún. 5. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem is téged idiótáztalak le, hanem azt, aki lepontozott. Ha nem te voltál, akkor miért veszed magadra? Nyilván akkor nem neked szólt!
2014. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mást se idiótázz, mert nem intelligens emberhez való viselkedés (ügyvéd létedre tudhatnád)
2014. jún. 5. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!