Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit tegyek, mint elvált Apukaként nevelem gyermekem, s az "Édesanya", nem tiszteli gyermeke lelki nyugalmát, Gyermektartásdíjat is úgy kell végrehajtón keresztül behajtatni, s a bíróság is "csak a minimum" tartásdíjat ítéli meg?

2010. jan. 3. 07:57  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Vágd jól pofán a ribancot 1x, 2 x, aztán elmegy a kedve, hogy veletek szórakozzon!!

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2010. jan. 3. 08:05 Privát üzenet

Hát a gyerektartással nem tudsz sokat tenni.Én 10 éve nem kapok egy vasat sem, de már nem is érdekel.

Viszont, ha zaklatja a gyereket, akkor próbálj meg vele beszélni. mondd meg neki, ha szereti a gyereket, akkor gondoljon bele, mi is lenne neki a legjobb.Ne zaklassa fel, mert akkor csak a gyereknek tenne rosszat.

Az már eleve minősíti, ha nem az anya, hanem az apa neveli a gyereket.

Én a gyerek apjától oly módon tiltottam el a gyereket, hogy megmondtam, ha a kötelezettségeit nem teljesíti, akkor a jogaira se tartson igényt.Szerencsére tényleg nem látogatja a gyereket.

Amúgy,1-2 jó nagy büdös pofont megérdemelne.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2010. jan. 3. 08:15 Privát üzenet

Ha szerencséd van előbb (de inkább)utóbb rá fog jönni dolgokra,csak már későlesz...

Mennyi idelye váltataok el,és mennyi idős a gyerek?

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2010. jan. 3. 09:32 Privát üzenet

Most jó lenne ha az a nagypofájú is olvasná aki állandóan az elvált anyák seggét bújja!

Láthatná hogy egyedülálló Apa is létezik aki szeretettel neveli gyermekét!

Bocs hogy így kezdtem,csak a bíróságon tudod érvényesíteni az igazad!

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2010. jan. 3. 10:13 Privát üzenet
Ha tudod bizonyítani,akkor kérjél a gyámügynél felügyeleti láthatást a családsegítőben. Nem maradnak kettesben és közbelépnek ha van valami baj.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2010. jan. 4. 03:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Sokan ugy gondoljátok,hogy "vágjam pofán" az "anyát".

Nem tehetem meg,mert akkor elveszítem azt amit 7 éve szeretek,s ímádok,a lányomat.

Feri

# 6/12Időpont 2010. jan. 4. 05:10 Privát üzenet

Ha tudsz költözzetek el és a pénzt az ügyvéden keresztül intézzétek el vagy utaltassátok, vagy kérj távoltartást ha annyira gáz a helyzet.Az anyagiakba nem tudok beleszólni,mert nem tudom, az anya milyen anyagi helyzetben van.

Amúgy ez lehet valamilyen bosszú is vagy félelem.Ha meg nem nézi a gyerek érdekeit csak a sajátják,akkor minél előbb le kell állítani valahogyan,mert a végén a gyereket fogja ellened uszítani (ilyet is láttam már)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 2010. jan. 11. 06:53 Privát üzenet
a tartásdíjat ha így kell követelni, hagyd (persze ha nem feltétlen szükséges ahhoz h eltartsd a lányodat), többet fogsz ügyvédre költeni és nem fogja megérni. van egy csodás lányod akinek Te vagy az Apucikája, és ez örökre így is fog maradni, ez pedig mindennél többet ér!! :):) hidd el :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2010. jan. 11. 11:20 Privát üzenet

A birosag a fizetese alapjan iteli meg a tartasdijat. Ezt fizetnie kell, a legjobb ha minden honapban automatikusan levonjak a fizetesebol.

A gyerek lelki nyugalmat nem tiszteli ez pontosan mit jelent? Mit csinal az anya? Mennyi idot tolt az anya a gyerekkel? Beszelj normalisan az anyaval es kerd meg, hogy viselkedjen felnott ember modjara.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2010. jan. 11. 11:36 Privát üzenet

Amit lehetett már megtetted. Próbáld meg hogy minél kevesebbet legyen az anyjával. De már úgy vettem észre, a lány is "átlát" az anyja hazugságain. Sok sikert!

Hugicád :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2010. jan. 11. 19:04 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány százalék gyerektartást ítélne meg a bíróság főiskolára járó gyereknek, ha a szülei még 4 kiskorú gyereküket a háztartásukba eltartják?
Legyen faramuci a feltevés. Mi lenne ha válásoknál a Bíróság nem az anyákat, hanem az apákat részesítené előnyben a gyereknevelésben?
Aki fizet rokontartást megírná mennyit? Önszántából fizeti vagy ennyit ítélt meg a bíróság? Érdekelne milyen összeg az ami reális lehet.
Mikor itéli az apának a biroság a gyermeket?
Van egy párom, van egy közös gyermekünk, de külön éltünk egy darabig, és a bíróság nekem ítélte a babát. Ha összeházasodnánk akkor ez a bírósági végzés tárgytalan lenne?
Mennyi gyermektartásdíjat kell fizetni, ha a bíróság állapítja meg?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!