Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendéglátósok. Hogy bírjátok...

Vendéglátósok. Hogy bírjátok család/párkapcsolat mellett csinálni a vendéglátós életet? Egyáltalán lehet ezt hosszabb ideig csinálni és harmónikus kapcsolatot fentartani ezen a pályán?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz!! 8 éve vagyunk együtt de csak azért működik mert én is szakács vagyok így tudom mivel jár a szakma és elfogadtam.A legrosszabb ha az egyik fél kint dolgozik és nem jár naponta haza mint az én barátom. Kegyetlen tud lenni az hogy szinte nincs is itthon. De szertjük egymást és ígyekszünk mindent megoldani. Most várom az első babánkat és igen boldogok vagyunk.
2014. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Addig működött, amíg a férjem is hasonló juniarendben dolgozott..

Nálunk lehetett jelezni a beosztásra az igényt, mert hetente változott.

Ez azt volt nekünk jó, mert a férjem hétvegén dolgozott, így én azokat be tudtam válllani, ami a többieknek jó volt, mert nekik agyerek ugye akkor nem ment suliba, oviba..stb


Viszont igaz, hogy nekünk működött, de nagyon stabil a kapcsolatunk, és amikor problémát okozott, akkor feladtam, nekem nem ért anynit, hgy rámenjünk.

A többek szinte mind elváltak, vagy hektikus kapcsolataik voltak.

Többenott benn összejöttek( vo olyan is, akinek tthon meg ott volt a zasszonyka, vagy a férj..)


Igazából mútkor összeszamoltam, a csapatban, ahol állandó dolgozók voltunk14-en

4 ünknek működött, 1 ebből épp most ment szét, a munka miatt, de 1 pedig alakult benn, idén házasodnak.


Tehát ilyen az aránya a dolgoknak..

A többiek közül ugye van olyan is, akik szeribtem ha teljesen másutt dolgoznának sem lett volna jobb, de 5 ről 100% osan tudni lehet, hogy a munka miatt mentek szét.


Tehát ez csak egy tapasztalat..


Szeritem egyébként a felek kitartásán, a kapcsoat egyéb stabilitásán és a bizalmin múlik. És azon, hogy azzal a bizalommal ne éljenek vissza.

Sok-sok tolerancia is kell,, főleg ha a másik fél nem vendéglátózik.

2014. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, csak nagyon kell akarni. Tesóm már tizen-X éve van a férjével, gyerekek is vannak már. Bírják. Persze, nem leányálom, de megszokták már, hogy a vendéglátás lemondásokkal jár.


Nekem a vőlegényemmel egyszer ráment a kapcsolatunk. Majd a szakítás után én is bekerültem a vendéglátós életbe. kb 2 éve dolgoztam benne mikor újra találkoztunk, kibékültünk. Teljesen más szemmel nézem azóta, mióta én is látom belülről. Mostmár nem hepciáskodom, ha nincs hétvége, mert tudom nem tehet róla. Nem gond ha nem szabad egy ünnepen, majd ünnepelünk akkor, ha mindketten azok vagyunk. És sok hasonló megoldandó probléma van.

Van aki ezeket megérti anélkül is, hogy benne dolgozzon, nekem bele kellett kerülni, hogy átérezzem a helyzetet a másik szemszögéből.

2014. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!