Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában nektek...

Ebben a kategóriában nektek is feltűnt, minden gyerek milyen jó?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mindig azzal kezdik, hogy 'pedig jó gyerek vagyok, nem iszok, nem drogozok'... kérdem én: ez érdem? Mert szerintem ez a normális.

És akkor az ilyen bemutatkozás után jön, hogy 'apám még is ver', 'anyám mégis ordít', 'kiraktak otthonról'... stb.


Csak nekem tűnik ez irreálisnak? Vagy a mai fiatalok tényleg azt várják, hogy azért, mert nem részegek és nincsenek beszívva, már meg kell őket dicsérni, és mindent megengedni? A végén meg kiderül, hogy 14évesen náluk akarta altatni a 'komoly' két éves 'kapcsolatát'. Most én vagyok túl ironikus, vagy tényleg van valami difi a társasággal?


2014. jún. 30. 08:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Én ezeket mindig kételkedve fogadom.

A kérdező saját bevallása szerint jobb, mint Szűz Mária, nem érti mégis miért utálja mindenki.


Valamit elhallgatnak ilyenkor.

2014. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
?Ma már az is nagy szó ha nem isznak és nem drogoznak. A fiatalok 90%-áról ez nem mondható el. Ők is valószínűleg a környezetükhöz viszonyítják magukat.
2014. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Minden kategóriában többségében többdiplomás, jóságos, szépséges, tökéletes atyaúristenek írnak. A gyakori már csak ilyen.
2014. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
A rossz gyerekeket eltiltják az internetezéstől, így csak a jók tudnak ide írni.
2014. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Így van, ez ezen az oldalon már csak így megy.

AZ elmúlt napokban is nem egy olyan válaszolóba futottam, aki azzal érvelt, hogy mert neki csillagos, gyémántos, koronás diplomája van, abból is vagy 5, úgy hogy innentől kezdve neki van igaza.

Természetesen a diplomákat totál önerőből szerezte, mert már 5 éves korától diákmunkán volt.

Sőt, mellette csinált még 3 nyelvvizsgát meg felnevelt 3 gyereket is mellé.

2014. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a kérdésekre már nem is szoktam válaszolni, rendezzék csak le egymás közt otthon. Nem is lehet így névtelenül ítélkezni, mivel teljesen egyoldalú a dolog: a kamasz kérdező az égig magasztalja magát, de ha mondjuk nem lenne anonim ez az oldal, és lehetőségünk lenne megkérdezni ugyanerről a szüleit is, vagy esetleg egy külső személyt, aki ismeri a családot, akkor már nem mernének sokan itt kérdezgetni.
2014. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mert ezeket az indokokat tudná egyedül elképzelni ( hogy igyon, drogozzon) ahhoz, hogy a szülője kirakja otthonról vagy verje mint a répát.

Legalábbis a megfogalmazásod szerint nekem ez logikusnak tűnik.

Igen, szerintem is az a normális, hogy nem isznak, mint a gödény és nem drogoznak a tizenévesek (se). Mint ahogy az is normális, hogy a szülők nem verik hülyére a gyereküket, nem rakják ki őket otthonról és nem kiabálnak vele indokolatlanul.


"Vagy a mai fiatalok tényleg azt várják, hogy azért, mert nem részegek és nincsenek beszívva, már meg kell őket dicsérni, és mindent megengedni?" - Az, hogy nem veri a szülője például, az nem azzal egyenlő, hogy minden meg van neki engedve.


" A végén meg kiderül, hogy 14évesen náluk akarta altatni a 'komoly' két éves 'kapcsolatát'." - Ez megint más kérdés, nem is tudom, hogy jön össze a fentiekkel (talán egyedül az ordibálással, de a veréssel meg az otthonról való elzavarással nem igazán).

2014. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
A rossz gyerek a jó gyerek.:) Kamaszként, aki feszegeti a határait, az működik jól, ez a programozott feladata, hogy önállósodni tudjon. Ő ezt teljesen jogosnak érzi, a szülők azok, akik gyakran képtelenek jól kezelni. Az már igenis kész szerencse, ha a drogozásig, ivásig nem fajulnak a huzavonák.
2014. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Én hiszek nékik. Lehet, hogy naiv vagyok, de még emlékszem arra, hogy kamaszként bizony érdem vagy akar ciki volt. Pedig nem mai gyerek vagyok, 1976-ban szulettem, és én általános iskola 8. osztályában igenis cikinek éreztem, hogy én voltam egyedüli lany, aki még szűz volt. Meg is lett az eredménye, de ez nem is ide tartozik, azt hiszem.

Barátnőm nagyobbik fia most 16. Kéttannyelvű vegyipari szakkozepbe jar, nem is valami rosszabb hírű szakmunkaskepzobe. Ő (anyja jól nevelte, mindent megveszem vele) úgy érezte a tanév elején, hogy nem tud beilleszkedni, mert mindenki cigizik, iszik, többen rendszeres drogfogyasztok. Tényleg jó, hogy az anyjával ezt meg tudta beszélni, mert az anyja is volt kamasz, emlékszik is, látott karón varjút is, így a fiú tultette magát azon, hogy ilyesmi kellene a beilleszkedeshez, barátai, sot barátnője van, ami az ő korában teljesen természetes. És igen, ő lesz azon kivételek egyike, aki majd szól, ha a kezenfogva setalason tovább szeretnének lepni a barátnőjével, és ő az, akinek maris a fejebe vésték, hogy ha nem is szolna, nyugodtan vegyen el a haloszobai komodbol ovszert, ott van, mindenféle, vegyen.

És igen, elhiszem, hogy vannak olyan gyerekek is, akik bar nem beszélik meg a szüleikkel a dolgokat, megsem szegyenkeznek amiatt, hogy nem szexelnek, nem cigiznek, nem isznak, nem drogoznak, hanem érdemnek tekintik.

2014. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

sok szemszög van...ők így látják a dolgokat...van ahol tényleg igaz amit mondanak, van ahol csak felfújják vagy kamuzzák a dolgokat...mivel anonim az oldal úgysem tudod kideríteni, de az alapján amit leír válaszolhatsz és ha tényleg úgy van ahogy írta akkor segítséget kap, ha meg csinosított a dolgokon akkor meg oldja meg egyedül...

A pia és a drog tényleg elég nagy probléma manapság, sajnos itt tartunk...és aki nem követi ezt a "divatot" ne mástól várjon érte elismerést, hanem örüljön magában annak, hogy ő nem olyan...

2014. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!