Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek ezeket a...

Hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Azok, akik igyekeznek egészségesen táplálkozni, nem isznak/esznek cukros fehér lisztes dolgokat, figyelnek a kalóriákra, stb stb.. Ti hogyan viselitek el ha a családotok egyfolytában beszól? Ebédkor pl. hogy egyééél, örülj hogy van mit enned! Ha nem kérsz üdítőt, egyből az van, hogy "Akkor minek vettük? Ezét vesszük, hogy nem iszod?" Persze nem nekem veszik, hiszen többnyire ők fogyasztják, én csak nagyon ritkán. Meg hogy enni kell, mert kell a kalória meg a fejlődő szervezetednek szüksége van rá... én nem gondolom, hogy az én szervezetemnek a rendszertelen étkezésekre, a napi 3-szori bezabálásokra, és a töménytelen szénhidrátra van szüksége. Persze ők ezt nem értik, azt hiszik csak divatolok, vagy nem tudom, nem értem. Másik, ha pl. hivatalos vagy egy baráti összejövetelre, ahol kis főzőcske, vagy nyársalás van, meg persze sok-sok alkohol, ott hogyan lehet megoldani, hogy tartsd a diétát/ életmódot? Persze tudom, ha rendszeresen ügyelsz a táplálkozásra, akkor néha lehet csalni kicsit, mértékkel. De én nem szeretnék akkor sem, mert ha egyszer elhatároztam magam, akkor szeretnék is kitartani az elveim mellett. Csak nem akarom, hogy tiszta hülyének meg nagyképűnek nézzenek, ha se nem eszek se nem iszok egész végig semmit...

Vannak másnak is ilyesmi problémái?



2014. júl. 4. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk a mamámat szólták meg, már 20 évvel ezelőtt is. Ő anno iszonyat zsírosan evett, húst hússal, aztán az orvosa szólt, hogy ez így nem lesz jó. Olyan hirtelen váltott és vegán lett, hogy csak lestünk. Akkor mondtuk is, hogy jaaaj, mama, ne máááár, egyél normálisan. Ő tette jól, 70 éves, aktívan dolgozik, egész nap jön-megy, rohan a dédunokái után, és én rajta látom, hogy jót tett a váltás.
2014. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Otthon: családdal meg kell beszélni, hogy te ilyen és ilyen módon akarsz étkezni, ezt vegyék figyelembe, tartsák tiszteletben. Ha "tukmálnak", akkor szépen megköszönöm, de nem kérsz, jól laktál, elég volt.


Baráti társaság: Ha főzőcske van, akkor nyugodtan lehet két félét csinálni. Nálunk is rendszeres, hogy tárcsán sütünk csirkét, míg a férfiaknak rotyog a kondér, vagy sütik a szalonnát. Kenyér mellé kell venni zöldséget és összedobni egy kis salátát. (Ha csak zöld van, attól pánikolnak nálunk a pasik, de ha van saláta is, akkor rámoccannak kiegészítésképpen).


Alkohol: Egy- pohár bor nem borítja fel a diétát, de mégsem lógsz ki a sorból. Ha azt akarod, hogy még se legyen túl "kalóriadús", akkor fröccsözzél. A rozé fröccs most úgy is divatos, aztán elég ha a színe kedvéért belelöttyintesz egy kicsit és a nagyja víz. A cukros italos keverékeket, sört, cidert meg kerüld. Ha megértő a társaság, akkor nem cikiznek amúgy sem. Nekem is volt diétám (doki írta fel), és mondtam, hogy nem szabad, illetve hogyha "éhgyomorra" iszom, akkor tuti fejre fogok állni és ezt megértették.

2014. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudod a családdal ez az, hogy ezen már sokszor túl vagyok, hogy elmondtam nekik rendesen, nem kioktatóan. De mindenképp azon vannak, hogy megtörjenek, kaja is egyre többször van olyan itthon, amit nem nagyon kellene ennem. Ha úgy van pénzem, akkor próbálok venni magamnak, de ebédet mindenképp csak azt tudok enni, amit anyum főz, mivel velük élek. De szinte minden evéskor azt hallgatom, hogy milyen hülye vagyok amiért nem eszek kenyeret... mert minek fogyókúrázok. Holott ez nem fogyókúra egyáltalán.
2014. júl. 4. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha anyud nem az elképzeléseidnek megfelelő ételt főz, akkor csinálj magadnak, amit szeretnél enni. Ha eddig nem főzőcskéztél, akkor itt a remek alkalom. Mire különköltözöl, már tudsz magadra olyat főzni, ami egészséges.

Egy saláta, meg zöld fűszeres csirkemell összedobása nem egy nagy kaland. Később már nézegethetsz összetettebb recepteket a neten.

Bevásárlásnál menj anyudékkal és közösen vásároljatok, hogy legyen otthon olyan, ami neked is megfelel.

Nekem pl gyengém volt a puffasztott rizs lapocskák (akár nasinak is), a végén a család is rákapott.

2014. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudok főzni :) De már az is szúrja a szemüket ha pl vacsorára puffasztott rozst eszek. Szoktam venni magamnak néha pár dolgot, zöldségeket, vagy édesítőszert, túrót stb. Ha anyum főz, akkor nem pocsékolunk, azt kell enni ami van, nem még külön nekem is főzni. Úgy sem, ha én akarnék magamnak készíteni valami mást. Náluk eleve el van ítélve az egész, szóval...már nem tudom mit csináljak..
2014. júl. 4. 15:46
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Megértelek. Egyszerre Te vagy a kakukktojás és a fekete bárány. Kilógsz a sorból és nagyzolsz. Lenézed a családod - gondolják ők - mert nem akarsz közösséget vállalni velük. És ráadásul anyu konyháján vagy, az ő főztjén élsz, a ő pénzén válogatsz. És minden ok nélkül. Hiszen nem vagy beteg és egy egészséges gyomornak az kell, ami már évtizedek óta a család asztalán van. Jól látom?

Ha igen, akkor nem nagyon tudsz tenni semmit. El kell fogadni az otthonit. Elvégre a családhoz tartozol és az ottani játékszabályok szerint kell élni. Igaz, lehet próbálkozni a változtatásokkal - de amint írtad, nem nagyon vevők az újra. El kell fogadni, ami van, dicsérni, megköszönni. Lehet kevesebbet enni, a kevésbé megterhelőből venni és közben többet mozogni, hogy ledolgozd a feles kalóriákat. Legalább addig, amíg lenyugszanak a kedélyek. Ha nem fogadják el a "hóbortodat", legalább látják, hogy szereted őket és te is próbálsz alkalmazkodni. Lassan-lassan belenyugodnak majd, hogy más vagy és talán elfogadják. (Esetleg ők is változtatnak - ajaj. de szép is volna...)

Én csak annyit tudok mondani, hogy semmi makacsság. Sok türelem, kitartás, kedvesség. Hajrá. Nem lesz könnyű.

2014. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, próbálkozom :)
2014. júl. 6. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!