Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon élni, de kevés pénzből...

Itthon élni, de kevés pénzből vagy külföldön jobb keresetért, viszont távol a hazától és a családtól. Ti hogy látjátok? Melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, itthon mennyi az a kevés pénz. Ha élhető életet lehet belőle biztosítani, csak nem éppen luxuskörülmények közt, akkor az itthont választanám, mert nekem a családom közelsége (tudom, vagy már szkáááájp, meg miegymás, de az nem ugyanaz, mint amikor átölelem az anyukámat) többet jelent, mint a luxus.

Viszont ha tényleg nyomorognunk kellene, valahol külföldön meg olyan munkalehetőség lenne, hogy igazán jól megéljünk belőle, akkor fájó szívvel bár, de komolyan számításba venném.

2014. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Át kell gondolni alaposan, azt is, hogy milyen munkát kell végezned kint, mert ha az nagyon alacsony színvonalú az itthonihoz képest az is nehéz, illetve ha a lakhatás terén van komoly visszalépés a külföldi munka miatt, az megint gondot szokott okozni, úgy értem, ha itthon pl. kényelmesebb albérletben tudsz lakni mondjuk a pároddal, az már jobb, mint pl. Londonban nyomorogni 6 idegen emberrel és minden reggel várakozni a fürdőszobára.
2014. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
En azt valasztottam hogy kulfoldon jobb keresetert, es hoztam a csaladot. Ha meg mar nagyon hianyzik Magyarorszag, hazamegyunk nyaralni.
2014. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Én itthon szerényen, Nagyon honvágyas típus vagyok, nekem kell a biztonság.
2014. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 zabmester ***** válasza:
84%

Mi az utóbbit terveztük, de aztán több okból is inkább a maradás mellett döntöttünk:

1. mindkettőnknek lett biztosnak mondható munkája, amivel ugyan nem keresünk olyan nagyon sokat, de meg tudunk élni belőle.

2. kisgyerekkel nagyon sok bizonytalanná tevő tényező volt. Idén ősszel megy iskolába, a célországban viszont korábban kezdik az iskolát, nem szerettem volna bekavarni ezzel, ráadásul gyerekkel lakást találni is nagyon nehéz lett volna, azt viszont nem akartuk, hogy hónapokra szétszakadjon a család.

3. már nagyon szerettünk volna még egy gyereket. Itthon ebbe már tavasszal bele is vághattunk (más kérdés, hogy egyelőre nem jött még össze, de reméljük hamarosan sikerül), de ha a terveink szerint idén nyáron külföldre költöztünk volna, akkor legalább egy évet mindenképpen várnunk kellett volna vele, ezt pedig nem akartuk, főleg annak fényében, hogy - mint említettem - itthon most adottak a feltételeink hozzá.


Szóval most a maradás mellett döntöttünk, de később még akármi történhet. Egyáltalán nem biztos, hogy egész életünket itthon fogjuk leélni, sőt, én nagyon szívesen élnék külföldön, de most pár évig biztos, hogy maradunk még.

2014. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
4 Nekem is a biztonság kell és ezért megyek külföldre, korábban eszenbe sem jutott volna, de rá kellett jönnöm, hogy Magyarország nem a legbiztonságosabb hely sok szempontból.
2014. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekem külföld, de gondolom egyéni, hogy kinek mi a fontos.
2014. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
A külföldön jobb körülmények a családdal miért nem opció? Én jelenleg ezen gondolkozom.
2014. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Attol függ, neked mi a fontosabb, es mi a celod hosszu tavon az eletben.


En szerettem volna nyelvet tanulni, uj tapasztalatokat szerezni, nyugodtabb környezetben elni, es mivel mindezt a parom is akarta, ketten költöztünk ki Nemetorszagba. Azota a csaladom es a barataim egy resze is szanaszet van a vilagban, 2 legjobb baratnömmel 3 orszagbol intezzük a beszelgetest skypeon, hugomat anyuval Franciaorszagban latogattuk meg. A nagyszüleim, es anyukam maradtak Magyarorszagon, meg nehany barat. Az unokatesom Nemetorszag egy masik reszen van, ferjem legjobb baratja szinten.


Szerintem oda menjen az ember, ahova a szive melyen erzi, hogy menni szeretne akkor, ha nem lenne benne felelem. Nem mondom, hogy nem nehez, mert az, amikor hiaba elsz es dolgozol itt mar több eve, es meg mindig nem erted rendesen, hogy mit mondanak a kollegak, emberek jönnek-mennek az eletedben, akikkel megismerkedsz, es lehet, hogy fel ev mulva utaznak tovabb mashova, vagy te utazol, mert mashol talalsz munkat, es persze hianyzik a csalad.


Viszont külföld es külföld között is van különbseg, mert pl. innen, meg ha messze is van, azert 3-4 havonta haza lehet menni, de Amerikäol, vagy Uj-Zelandrol, ha evente egyszer hazajutsz, annak is örülhetsz. Ennek ellenere szerintem megeri kiszakadni a megszokott környezetböl, es megnezni, mit tudsz kihozni az eletedböl, ha teljesen magadra vagy utalva.


Minden körülmenyek között nem jöttünk volna egyebkent mi sem ki. Viszont ami itt van:

- nyugalom, es biztonsag

- kellemes kertvarosi, kisvarosi környezet, es megis jo infrastruktura

- munka, amit jo esetben megfizetnek, es ha nem is, akkor is joval többet tudsz felretenni belöle

- kedves, segitökesz emberek, akikkel csak meg kell talalni a közös hangot

- ha szerencsed van, mint nekünk, akkor jo magyar közösseg

- a nyelvtudas tökeletesitesenek lehetösege

- ha 1 evig dolgoztal, Arbeitslosengeld 6 honapig ami fizetesed nettojanak 60%-a, valamint fizetnek bizonyosfajta atkepzeseket, en igy kepeztem at magam egy masik, sokkal keresettebb szakmaba


A nemettel meg mindig nem bekeltem meg, bar szeretem, olvasok szivesen nemet nyelvü könyvet, vannak nemet barataim, de a szlenget es a beszedtempot nem tudtam meg annyira megszokni, hogy igazan elvezni tudjam a nagyobb összejöveteleket. Szeretnek angol nyelvterületre menni, de Nagy-Britannia kizarva, igy maradt valamelyik tengerentuli orszag, de meg meglatjuk, abbol mi lesz.

2014. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Jobb körülmények, külföldön, családdal együtt. Nyáron haza lehet jönni, elmenni a Balatonra, Budapestre, szülővárosba, stb. Ez az ország nagyon szép hely, de ez nem elég ok arra, hogy itt maradjak. Én megélhetést szeretnék, jó oktatást, jó közegészségügyet, biztonságot.
2014. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!