Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Szinte nem is ismerem őket"....

"Szinte nem is ismerem őket". Hogyan hozzam fel a témát a szüleimnek, nagyszüleimnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet furcsának tűnik,de az elmúlt hetekben egyre jobban foglalkoztat a kérdés, hogy lényegében a szüleimről, nagyszüleimről semmit sem tudok.

Eddig azt hittem. hogy elég jó viszonyom van velük, de a napi eseményeken kívül nem nagyon beszélünk semmiről, csak ilyen általános dolgokról. Bármikor, bármilyen témával kapcsolatban kérhetem véleményüket, segítségüket. De ami engem nagyon érdekelne, az a gyerekkoruk, hogy ők hogyan éltek meg dolgokat az életben, mit éreztek közben, hogyan oldották meg, hol játszottak, hány lánynak udvaroltak, hányan udvaroltak nekik, milyen hülyeségeket csináltak a haverokkal....stb, de sajnos ilyenekről egyáltalán nem beszélünk, ilyen személyes dolgokat szinte semmit sem tudok, csak néhány elejtett morzsát. Biztos én is hibás voltam/vagyok, mert nem nagyon kérdeztem tőlük ilyesmit, de fogalmam sincs hogyan hozzam szóba.

Valahol az van bennem , hogy majd mikor én leszek 70-80 éves akkor legyenek bennem ilyen emlékek róluk, nem csak arra szeretnék emlékezni, hogy dolgoznak, meg hogy anyu milyen finom ebédet csinált.

Lehet egy kicsit nyálasnak tűnik, főleg egy 23 éves fiútól, de hát ez van...

Nem szeretnék senkit kiemelni, de főleg az egyik nagypapámmal szeretnék ilyenről beszélni. Csodálom, amit elért az életben és ahogy gondoskodott/gondoskodik a családjáról...sokat szoktunk beszélgetni, de általában rólam van szó, hogy mennek a dolgaim stb. De én szeretnék róla is beszélni.

Volt köztetek valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldotta meg?



2014. júl. 7. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg hogy Anya/Apa meséljetek már a gyerekkorotokról, annyira érdekel milyen volt a fiatalságotok! :)


én így csinálnám, szerintem természetes,hogy a gyerek érdeklődik

2014. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kerdezgesd oket?
2014. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ennek a kérdésnek a kiirásán gondolkodtam napok óta,ez aztán a telepátia :D
2014. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Halál komolyan én is elterveztem egy hete hogy egy ilyen kérdést kiirok. Ugyan ez van velem, semmit se tudok róluk. Tenyleg talán az a legjobb, ha egyenesen megkérdezed, hogy na és veled hogy volt/mi történt régen? :)
2014. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kérdezd meg tölük, majdnem mindenki sivesen mesél a fiatalkoráról meg az életéröl.
2014. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De aranyos, hogy ezen gondolkodsz! Az idősek nagyon szeretnek mesélni, biztosan örülnének a kérdésnek és a kapcsolatotok is szorosabb lenne. Addig kérdezd meg őket, amíg megteheted.

Én sajnos már nem tehetem. :(


22/L

2014. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xeniah ***** válasza:

Egyszerűen kérd meg őket, hogy meséljenek. A legtöbb ember, főleg a nagyszülők szeretnek mesélni. Én sokat hallgattam a nagyszüleimet, azt bánom, hogy nem jegyeztem fel annak idején a történeteket, amin keresztülmentek. Persze a lényegre most is emlékszek, de jó lett volna leírni, mert akkor még tudtam volna kérdésekkel pontosítani is. Anyai nagyszüleimnek nagyon szép házasságuk volt, pedig eredetileg nem szerelemből házasodtak, jó pár évet éltek egymástól elszakítva a háború és hadifogság miatt, mégis hűségben és egymás iránti szeretetben élték le az életüket. Nagyon szerettem a történeteiket hallgatni, a háborús élményeiket, hogyan harcolták meg a nehézségeket, hogyan nevelték gyermekeiket a nehéz körülmények között, és hogyan tartották egyenesen a gerincüket mindenféle megalkuvó és képmutató emberek között. Büszke vagyok rájuk :)

Hidd el, sokat lehet tanulni az idősebb emberek élettapasztalataiból is.

2014. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!