Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy jó...

Hogyan érhetném el, hogy jó kapcsolatom maradjon a férjem elozo házasságábol származo gyermekével?

Figyelt kérdés
A férjem elvált ,amikor a kislánya alig mult 1 éves. En a kislányt 2 éves kora ota ismerem,nagyon jo a kapcsolatom a kezdettol fogva, Sokat beszélgetunk vele, Minden második nap nálunk van ,mivel kozel lakunk egymáshoz.Sokszor mondja,hogy az anyja csunyán beszél rolam, Ennek ellnére nagyon szeret engem, Szeretném,ha éz a továbbiakban is így maradna. De attol tartok ha nagyobb lesz,meg fog változni,mert tomik a fejét. Mult honapja mentem férjhez a kislány most 5 éves. Van valaki hasnlo helyzetben?

2014. júl. 8. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nálunk is ugyanez a helyzet. A párom kislánya szintén öt éves, és az anyja próbálja ellenem, illetve ellenünk nevelni. De a gyerek nem hogy elhidegülne emiatt tőlünk, hanem egyre gyakrabban mondogatja, hogy "anyának nem szabad mindent elhinni", és ezt nem tőlünk hallja, hanem a saját tapasztalata mondatja vele.

A gyerekek nagyon jól megérzik, hogy ki közelít feléjük jó szándékkal és őszinte szeretettel. Szóval szerintem ne aggódj emiatt, ahogy idősebb lesz, egyre tisztábban fog látni, az anyuka ezzel az undorító, manipulatív viselkedéssel csak saját maga alatt vágja a fát. :)

Ja, ami még fontos, hogy te soha ne szállj be ebbe a hülye játszmába, te soha ne mondj semmi rosszat a gyerek anyjára, sőt, inkább beszélj róla tisztelettel a kiscsaj előtt. Én is így csináltam, és nincs is semmi probléma, a gyerek imád engem az anyja minden mesterkedése ellenére is. :)

2014. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jo ilyet olvasni,megnyugtato.
2014. júl. 8. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerek ahhoz fog igazodni amit érez,ha nem bántod,akit ő szeret,és jó a viszonyotok,akkor nem fog ellened fordulni.Nálunk a férjem próbálta mind a két gyereket ellenem,és persze a párom ellen nevelni,mert volt időszak pont a szétköltözésünk után,amikor sokat volt a gyerekekkel,délutánonként 2 órát,meg a hétvégékből az egyik napot.Nagyon sokat szidott engem,meg sírt a gyerekeknek,hogy gonosz vagyok,és,hogy szegény apa egyedül él ezután..meg a legcsúnyább,amikor azt mondta a kicsi lányomnak,hogy nem szeretem őket :((( Úgyhogy először haragudtak rám a lányok nagyon,de közben meg szerettek,úgyhogy ingadoztak,nem tudták mi az igaz abból amit az apjuk mond.Persze ahogy nőttek úgy egyre jobban nem hittek az apjuknak,most már jó ideje,nincs ezzel semmi gond.Hidd el nálatok sem lesz:)
2014. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőknek, a gyerekek az érzéseik után fognak menni. Annyit viszont mindenképpen tudatosítsatok benne, hogy bármit mond az anyukája, nyugodtan megkérdezheti tőletek, hogy igaz-e. Nem azért, hogy így tudjátok csekkolni az anyukát, hanem mert így lehet megelőzni, hogy hazudjon a gyereknek (pl. hogy a férjed megcsalta veled a házasságuk alatt).


A másik dolog meg az, hogy a férjednek illene azért kicsit elbeszélgetni a volt feleségével, elvégre mindennek van határa. Nem tudom, milyen viszonyban vannak, de akkor is, ez aljas és megengedhetetlen.


Mikor az én szüleim elváltak és édesanyámmal maradtam, akkor is állandóan azt hallgattam, hogy apám mekkora egy ...... Mondjuk nálunk kicsit más volt a helyzet, mert apám tényleg elég gáz személyiség, de még ebben az esetben sem szabad a gyereket ellene hangolni.

2014. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne akarja az anyja, szülője lenni ( ettől még szeretheted, finoman nevelheted)

És SOHA ne minősítsd, semmilyen szinten az anyát


Ez a kettő tuti szükséges, a többit majd hozza az élet

2014. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!