Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat mellett, munkahel...

Párkapcsolat mellett, munkahelyen férfiakkal való ismerkedés elítélendő?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam új munkát, ahol 70%-ban férfiak vannak. Természetesen ismerkedek emberekkel, köztük férfiakkal is ami a páromnak nagyon nem tetszik. Hozzá kell tenni, hogy ő meg olyan munkahelyen dolgozik, ahol a nők vannak többségben. Így természetes, hogy több nő ismerőse van akikkel együtt tölti a szüneteit, együtt járnak ebédelni. Én is dolgoztam már ott, láttam a légkört, soha nem lennék rájuk féltékeny mert tényleg csak "barátok". Azért tettem idézőjelbe, mert nem is barátok ők igazán, csak egy jó munkatársi viszony van közöttük. Tehát egy részről ő szinte csak nőkkel van kapcsolatban, ezt azért is írtam le.

Másrészről nem akarom úgy beállítani a helyzetet, hogy mindenképp én jöjjek ki jól, úgyhogy leírom, hogy a munkahelyemen sok férfi feltűnően kedves, előzékeny, barátságos velem, sőt néhányan konkrétan rá is kérdeztek, hogy van-e párkapcsolatom. Na igen, de ha falat vonok emiatt magam köré és nem megyek velük mondjuk kávézni az automatához ha hívnak, akkor egyedül maradok, nem fogok senkit sem ismerni. A párom azt is mondta még, hogy az ő munkahelyén még előttem ismerkedett meg a munkatársnőivel, és ők nem akarnak tőle semmit ellentétben az én helyzetemmel. Viszont nekem meg most van új munkahelyem, nem ismerkedhettem meg velük akkor, mikor még nem volt párom. Mi a véleményetek erről? 26/N


2014. júl. 16. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
ameddig nem engeded magadba őket addig semmi gond
2014. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben ez szigorúan munkakapcsolat ,nincs benne flört stb .. akkor nem elítélendő .
2014. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Párod igencsak gyerekes. Én párom örült, hogy jó munkahelyen lett ahol jól érzetem magam és tudta hogy teljesen megbízhat bennem. Ő miért nem bízik benned? Magából indul ki?!
2014. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen a "jó ismerös" kategóriáig semmi gond az ismeretségekkel, ha elzárkózol mindenkitöl, akkor csak te jársz rosszul. A barátodnak ha nem tetszik, akkor nem árt, ha felhívod a figyelmét, hogy neki is vannak nöismerösei. Az meg, hogy öket régebben ismeri, nem érv, mert attól, hogy van barátod, még nem kell bezárkóznod egy kolostorba.


Ha az, hogy ellenkezö nemü valakikkel barátságos vagy, szerinte a megcsalás kezdete, akkor ott az alapvetö bizalommal van baj.

2014. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Sok problémád lesz még a pároddal ha ezen kiakad, itt a bizalommal van baj. Teljesen normális ha megismerkedsz a munkatársaiddal.
2014. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

azért féltékeny a párod mert tudja jól milyenek a férfiak...


én is nem rég kezdtem az új munkahelyemen és az összes fiú egyből ismerkedni akart.. aztán amikor kiderült hogy nincs barátom rám is szálltak, aztán érdekes módon mikor csak úgy beszélgetés közben jeleztem hogy a munkahelyi párkapcsolat rossz, egyből visszaváltottak a szimpla kedvességre és normális kolléga viszonyra. (Viszont volt olyan hölgy akinek bejött hogy udvarolnak neki és azóta már szakítottak is...

2014. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

A pasid féltékeny! Gondolom, hogy nem alájuk akarsz feküdni, hanem beilleszkedni az új munkahelyre!

Ha esetleg volt effajta botlásod korábban, akkor érthető a pasid reakciója.

Egyébként nem kéne körbefalaznid magad, mert úgy sokáig nem fogsz ott dolgozni, ki leszel közösítve!

2014. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
6%
Minden nőt meg lehet dumálni, el lehet bizonytalaní, mert a többségük idióta, többet ér nekik a szép szó, mint az erkölcs! Én számtalan párkapcsolatban lévő nő becserkésztem már, elég csak ha összeveszik a barátjával és én szép szavakkal megvígasztalom! Aki meg normális az meg örüljön neki! Kedves kérdező ez csupán erkölcs kérdése, ellen tudsz e állni!
2014. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Az élettársadnak a fejében kellene rendet tenni :)

Egyáltalán semmi elítélendő nincs abban, amit leírsz (munkatársakkal ebéd, kávézás, beszélgetés).


36 éves nő vagyok, bankszektorban, pénzügyi elemzőként dolgozom (ez is férfias szakma inkább). Egy titkárnő kivételével gyakorlatilag tényleg férfiakkal vagyok körülvéve. Természetes, hogy együtt ebédelünk, kávézunk, beszélgetünk, ha úgy adódik, akkor szívességet teszünk egymásnak (pl. ha valaki postára megy, vagy kiszalad valamiért az irodaházból, akkor hoz a másiknak is stb.)

Ez egy normális munkakapcsolatba belefér, nem néma robotok vagyunk.


A kérdés szintjéig még az is normális, hogy a családi állapotodról kérdeznek- miért is kellene titkolni, hogy házas valaki vagy párkapcsolata van vagy kisgyermekei.

Ezt a közvetlen kollegák tudják egymásról és néha jól is jön, ha tudják- így nekem sem kell magyarázkodni, ha a gyerek beteg stb.


A normál, jóízlés határain belül és nem a munka vagy magánélet rovására teljesen normális barátsággal lenni a kollegák felé.

2014. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben tényleg csak egy laza szimplán munkatársi kapcsolatról van szó tényleg, a beszélgetés két ember között zajlik és nem mint férfi és nő között, akkor szerintem belefér ha velük kávézol vagy ebédelsz. Viszont ha már flörtölnek veled, akkor én a helyedben nem venném a lapot és ha kell meg is mondanám, hogy inkább mással mert nekem van szerelmem. Az apró flörtöket és pici próbálgatásokat is egyből le kell hűteni, ugyanis nagyon hamar jön az egyik lépés a másik után, aztán egyszercsak azon kapod magad, hogy "jaj mit tettem". Láttam már munkahelyen rengeteg viszonyt kialakulni, egynek se lett jó vége.
2014. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!