Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet perelni az anyukát?

Lehet perelni az anyukát?

Figyelt kérdés
Ha esetleg kiderülne,hogy egy adott férfi nem a valódi apja egy 3-4 éves gyereknek(apasági teszt),akkor lehet kártérítésért perelni a hazug anyukát?

2014. júl. 22. 00:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a tudomására jutásától egy éven belül.

Az után gyerektartást nem kell fizetni, azt nem tudom, hogy visszamenőleg mit lehet csinálni.

2014. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem ez illogikus, hiszen az anya egy véges anyagi forrás, és azt már ráfordította a gyerekére, ami rendelkezésére állt.

Szerintem a valódi apát volna logikus perelni, hisz ő az, aki még nem fordított rá a gyerekre, és neki kell anyagilag a hazudott apa helyére lépni eltartóként.

2014. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
nem önként aláirta az apaságit az övé a gyerek pláne ha már 4 éve apunak szolitja
2014. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, az anyuka sem tudta, ki a gyerek apja, hiszen elvileg a férj is lehetne, ha pedig 3-4 után jut eszébe a férjnek, hogy abban az időben nem is éltek házas életet, arra nem tudok mit mondani :)
2014. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

2: Ez biztos nincs így. Ha egy apa nem fizet gyerektartást, az anya akkor is csak 6 hónapra visszamenőleg perelheti tőle, mindegy mióta nem fizet. Épp ezért javasolják,hogy ha egy apa nem fizet, az anya minél előbb adja be a bíróságra.

Olyan biztos nincs, hogy valakin elmaradt 4 év gyerektartását beszedjék.

2014. júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

5: Nem tudom, hogy kapcsolódik ez ahhoz, amit én írtam.

Én alperesnek nem tartom reálisnak az anyát, erről írtam, hiszen ő eddig is eltartó volt.

2014. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

6: Itt: "Szerintem a valódi apát volna logikus perelni, "


A valódi apát biztos, hogy ő nem perelheti, főleg nem évekre visszamenően.

Azt, hogy az anyát lehet-e, azt nem tudom. Az anya pedig a valódi apát perelheti az elmúlt fél évre visszamenőleg plusz mostantól....

2014. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
7: Javaslom, összefüggésében olvasd a szöveget, mert összetartoznak a mondataim nem csak egymással, hanem a feltett kérdéssel is: nem önállóan értelmezendők a FÉLmondataim. És javaslom tanulmányozni a hatodikos nyelvtananyagból a szövegkohéziót.
2014. júl. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értek azon amiit írtál???? Egy bepalizott férfi hiába perelné a valódi apát (akármennyire logikus is neked), nem fogják megítélni, hogy térítse meg az ő kölkére fordított összeget. Nekik egymással semmi dolguk.


A valódi apán meg senki nem fog behajtani visszamenőleg semmit, főleg nem évekre. Most beperelik, aztán fizethet szépen évekig. Ennyi. De ha jól emlékszem ez a visszamenőleg 6 hónap is akkor van, ha az apának eleve volt már fizetési kötelezettsége, csak valamiért nem teljesítette.

2014. júl. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8: Amúgy meg a kérdés nem arról szól,hogy ki tartsa el a jövőben a gyereket (ki lépjen az apa helyére eltartóként), hanem gondolom az elmúlt évek miatt felmerülő költségek megtérítését jelenti.
2014. júl. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!