Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja hogy 18...

Anyám azt mondja hogy 18 évesen (majd decemberben töltöm a 17-et, szóval még odébb van) sem enged majd el este egyedül sehova. Ha tényleg ez lesz, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pl most is van hogy egy veszekedés után nappal sem enged oda,ahova menni akartam,visszalök és elveszi a kulcsomat...

Mit tehetnék ha tényleg ez lesz 18 éves korom után is?



2014. júl. 23. 03:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
23%
Nehagyd hogy hatast gyakoroljon rad.. Nekem mar 12 eves korom ota nem parancsol.. Allj a sarkadra.. Nem igaz nem enged sehova.
2014. júl. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
28%
Bjah nehagyd hogy egyedul oregedj meg
2014. júl. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
55%
nehogy már hagyd magad.lassan felnőtt leszel,éld a saját életed.rákérdezel hogy miért nem enged mit mondd?
2014. júl. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nappal többnyire elenged,csak veszekedések után nem,mert hogy ha "ilyen vagyok"akkor nem mehetek sehova.Azt mondja éjszaka meg azért nem fog elengedni 18 évesen sem egyedül mert akkor is történhet bármi stb...de akkor ennyi erővel 25 évesen is történhetne bármi.
2014. júl. 23. 03:35
 5/13 anonim válasza:
36%
Nincs kicsit buntudatod hogy igy allitod be anyadat? 16 evesen en nem akartam bulizni meg ejszaka barhova is menni, de most se megyek,nincs ra igenyem.. anyukad csak meg akar vedeni teged.. Mert tudod szeret...17/N
2014. júl. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
90%
Az én anyum is nagyon óvot, de leültem vele és megbeszéltem. Ha értelmesen el mondod, hogy már nagy vagy és tudsz vigyázni magadra, akkor belátja, hogy nincs oka aggódni. Bizonyítsd be, hogy már érett gondolkodású, megbizható felnött vagy. A kiruccanások idejét fokozatosan nőveld, ne akarj az első alkalommal másnap hazajön. Ja és a legfontosabb, hogy ha mondasz egy időpontot, akkor ne kés vagy legalább telefonálj! Teljesen elveszítheted a felépített bizalmat egy ilyen kis hibával.
2014. júl. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire felnőtt vagy 18 évesen akkor el is költözhetsz és eltarthatod magad. Onnantól kezdve nem fognak beleszólni az életbe.
2014. júl. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Feltehetően félt téged és a te magatartásod komoly okot ad arra, hogy féltsen. Valószínűleg nem mutatsz kellő érettséget, megbízhatóságot, felelősségtudatot ahhoz, hogy megbízhasson benned és egyenrangú félként kezeljen, akire ő is biztonsággal támaszkodhat majd.
2014. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Semmit ha továbbra is ott akarsz lakni és az ő pénzükből tanulni. Attól mert jogilag nagykorú leszel semmi sem változik.
2014. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Van még bő egy éved, hogy bebizonyítsd anyukádnak, hogy megbízható vagy, felelősségteljesen tudsz viselkedni az éjszakába is. Tehát ami rajtad múlik, azt te megteszed, hogy ne essen bántódásod. A biztonsági intézkedéseket persze ettől még meg kell tenni, mint pl. csoportosan közlekedni, feltöltött telefonnal indulni, italt nem hagyni őrizetlenül, szülő mindig tudja pontosan hol vagy és kivel... stb.

Egyébként 18 éves korodtól nagykorúvá válsz, jogilag te saját magad döntheted el mikor és hol tartózkodsz, saját magad is felelsz a következményekért. Viszont amíg anyukáddal laksz és ő lát el téged, addig köteles vagy betartani az általa felállított szabályokat.

2014. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!