Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a szüleim és a...

Szerintetek a szüleim és a rokonaim sokat megengednek nekem?

Figyelt kérdés

Nos alkalmanként dohányzom, kb. 1,5 éve. (Ezt a szüleim nem tudják,bár anyum szerintem sejti, hogy néha rágyújtok.) Ez azt jelenti, hogy van, hogy egy doboz cigi 3-4 hónapig elég, de olyan is hogy 3 hétig. De ha átlagban nézzük akkor kb. 2 havonta veszek egy dobozt. A nagynénémmel ritkán találkozom, de olyankor vesz nekem cigit, és szoktunk együtt inni is. Először 14 voltam, de akkor csak nagymamámnál ittunk este 1-1 fröccsöt. Aztán idén már kocsmázni is mentünk, ahol töményet is ittunk több körben, eléggé be is csiccsentettünk, és néhány szál cigit is elszívtunk. (Emlékszem persze az estére, és normálisan haza is tudtunk menni). Addig a kisfiára a nagymamám vigyázott. (Tudta, hogy hova mentünk).

Ez tényleg olyan ördögtől való dolog volt?


A szüleim alapból bárhova, bármikor elengednek, csak elvárják, hogy szóljak, hogy mikor megyek, és mikorra óhajtok haza menni. Az egyik barátnőmhöz is elengedtek több napra az ország másik végbe, pedig előtte mondtam 2 nappal, hogy mennék. Általában amúgy mostanában már fél 10 fele otthon vagyok ha nem, akkor valaki mindig hazahoz kocsival. Régebben elég sokszor mentem kocsmázni, olyankor mindig az egyik barátnőmnél aludtam. Nem tudom, hogy tudták-e, hogy hova megyek, de például azt mondtam anyunak, hogy osztálykiránduláson a haverjaimmal sokat kocsmáztunk esténként, és nem zavarta őket.

Ha nyaralni megyünk, vagy nagy ritkán elmegyünk valahova, akkor vesznek nekem koktélokat, vagy pl. likőröket esténként, nem zavarja őket, de szerintem rövideket biztos, hogy nem vennének.


Az egyik családi ismerős azt mondta, hogy túl sok mindent megengednek nekem.

Szerintetek? Ti ezek közül mit nem engednétek meg nekem?

Ősszel leszek 17. Lány vagyok.


2014. júl. 23. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Megbíznak benned vakon.
2014. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16 évesen nem engedném, hogy igyál. A cigit még elnézném ha nagyon muszáj, de a piát nem.
2014. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én pont fordítva lennék a #2-vel
2014. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Megbíznak benned. Gondolom felelősségteljesen, éretten viselkedsz, ezért mer a nagynénéd is elvinni kocsmázni. Maradj tisztelettudó, és mondd el nekik továbbra is, mikor hová mész, kivel. Szerintem kicsit sokat engednek meg, hogy hét közben iskolaidőben is akkor érsz haza, amikor jónak látod, de mivel nagylány vagy, ezért el tudod dönteni, mennyire leszel álmos másnap, gondolom ezért nem szólnak bele.
2014. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!