Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haszonélvező vagy a tulajdon...

A haszonélvező vagy a tulajdonos dönt ebben?

Figyelt kérdés

Férjem a tulajdonos, apósom felesége a haszonélvező egy lakáson.

Férjem nem akarja a lakást megtartani, apósom felesége nem akar elköltözni, mert nem tudna hova, nincs pénze. Jeleneleg a számlákat sem tudja fizetni.

Kompromiszumként a férjem felajánlotta, hogy a lakást adják el, a feléből pedig apósom felesége vegyen egy kisebb lakást.

Ma felhívta a férjem, hogy végiggondolta, de neki nem jó a kis lakás, mert oda költöztetné a gyerekeit magához, akinek az apjuk nem az apósom.

Férjem nem szeretné ha a lakásba beköltöznének a feleség gyerekei. 3 gyerekről lenne szó, mindegyik munkanélküli. A számlákat továbbra sem tudnák fizetni, csak nagyobb tartozást felhalmozni.

Ilyen esetben ki dönt arról, hogy a lakásba ki költözhet be? A tulajdonos vagy a haszonélvező?


2014. júl. 24. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvező.
2014. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én lakcím bejelenteni magamat a saját lakásomba is csak a haszonélvező engedélyével tudtam, ezért gyanús, hogy a használatot is ő határozza meg.
2014. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És a tartozást, amit ő és a gyerekei felhalmoznak, a férjemen fogják behajtani?
2014. júl. 24. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok jogász, de egy barátom sokat mesél arról, hogy örököltek egy ingatlant, aminek bár ők a tulajdonosai, de van haszonélvezője, s az utóbbi miatt semmit sem tudnak kezdeni az ingatlannal.
2014. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz kérdés, ehhez jogász kell. :(
2014. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Após hol van? Én egyszer utána jártam ennek. A gázműveknél azt mondták, hogy leszereltethetem az órát ami az én nevem van, az addigi számlákat viszont nekem kell kifizetnem, ill. ennek a költségét is. Ha a haszonélvező akar ezek után gázt a házba, akkor szerződést köt a gázművekkel és onnan az ő sara. Ha folyamatosan tartozást csinál akkor érdemes így eljárni, vagy egyszerűen nem kötteted vissza, csak a tartozást fizeted ki (mert ugye kamatozik. Be is perelheted rajta, mert a rezsit neki kell fizetni, nem a tulajdonosnak és köteles az ingatlan állapotát megőrizni.

Kérdezzetek utánna, majd próbáljátok lekapcsolni, a gázt, villanyt vizet stb. Ha már ilyen élőskődő...

2014. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

Úgy tudom a tulajdonos határozza meg, hogy kik tartózkodhatnak az ingatlanban a haszonélvezőn kívül. A haszonélvező csaj maga élvezheti a hasznot, oda önkényesen lakókat nem vihet.

Amúgy a számláknál is van megoldás, át kell íratni a nevére a szolgáltatásokat és akkor máris ő a felelőse a dolognak.

Eladni azonban valóban nem lehet az ingatlant a haszonélvező beleegyezése nélkül.

2014. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

A lakást haszonélvezettel is el lehet adni ( csak az veszi meg, aki beektetési céllal eszi) a haszonélvezőnek arról nem kell kiköltöznie.

A közművek kinek a nevére küldik a számlát?

Ha az após feleségének, akkor az ő tartozása maard.

Van neki tulajdonrésze a lakáson? Ha nincs akkor ebben az esetben nem terhelhetik rá a tartozást.

Ha a közműszámlák a férked nevére jönnek, akkor azt irassátok át sürgősen.

A haszonélvező dönt arról, ki lakhat ott, még a tulajdonos ellenében is, de a tulajdonos a haszonélvező engedélye nélkül is eladhatja a ingalan.

Egy esetet leszámítva, ha a haszonélvezet mellé eliidegenítést is bejegyeztek, de ez nem gyakori.

2014. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom a tulajdonos határozza meg, hogy kik tartózkodhatnak az ingatlanban a haszonélvezőn kívül. A haszonélvező csaj maga élvezheti a hasznot, oda önkényesen lakókat nem vihet. "


ROSSZUL tudod, az ingatlanban CSAK azok tarózkodhatnak, akinek a haszonélvezö megengedi és ez még a tuladjosra is vonatkozik, a haszonélvezö beleegyezése nélkül ö sem lakhat ott.

2014. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

A haszonélvező dönt arról ki lehet a lakásban, akár bérbe is adhatja. (mi pl így bérelünk lakást, a tulaj egy 5 éves kisfiú, az anyukája a haszonélvező, szegény megözvegyült)


Viszont ha tartozást halmoz fel és nem a férjed nevére megy a számla, akkor rajta hajthatják be, a férjednek max akkor lesz köze hozzá ha sehogy se tudja fizetni és a behajtók betalálnak titeket. De hivatalosan az fizeti a rezsit, akinek a nevén vannak az órák, ahogy írták köttessétek ki ha a férjed nevén van, ha kell nekik a gáz, víz stb, akkor majd ők beköttetik újra és fizetik. Ha nem sikerül, majd őket zaklatják. Más megoldás nem igazán van. De hol az após?

2014. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!