Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemét a családom?

Miért ilyen szemét a családom?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy nem lehet nekik semmit se elmondnai,mert minden titkot kifecsegnek,elmondnaka rólam a rokonainknak velem kapcsolatban,pedig már ezerszer elmondtam nekik, hogy ne égessnek le,meg privát ügyekhez senkinek semmi köze.

Amúgy a problémáiamt csak a családommal szoktam megosztani,mert amúgy nincs kivel, de m it ér az egész ha kipofázzák másnak.

De hiába nem mondok el otthon semmit,anélkül is leégetnek a rokonok előtt,a kitalált hülsyeségükkel,hogy én milyen vagyok stb...


2008. aug. 4. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés... Ehhez először azt kellene tudni, hogy _miért_ teszik ezt. Esetleg kerek-perec szegezd nekik a kérdést nyíltan: "MIÉRT fecsegtek ki mindent mindenkinek rólam? Így bízhatok bennetek?" (esetleg ha "erősíteni" akarsz, hozzáteheted a "Hát milyen szülők vagytok ti?"-t is, de ezzel már óvatosan, mert lehetnek következményei).

Érdekes lenne tudni a választ.


De ha nincs más, akivel beszélhetnél, ezen is lehet változtatni (bár e téren szintén tudni kéne, hogy miért nincs más; egyszerűen csak nincsenek hozzád hasonlók a környékeden, vagy te magad sem vagy annyira nyílt, barátkozó alkat...?); ha máshol nem, hát a neten is találhatsz olyanokat, akikkel bizalmasan beszélgethetsz. Ha például van egy-két fórum, ahova szoktál járni, ott egy idő után úgy-ahogy kiismerheted az embereket, és a szimpatikusabbakkal elkezdhetsz beszélgetni. És ha valóban megbízhatónak tűnnek, akkor egy idő után tényleg beszélhetsz velük szinte mindenről.

2008. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Ne támadj nekik, hogy miért csinálták, de tudasd velük, hogy nagyon rosszul esik neked. Akárj sirj előttük, vagy menj el valamerre. De azt is mérlegeld, hogy ezek komoly titkok e, vagy csak apróságok, amit nem kéne úgy mellresziveni, ha kitudódnak: mert ilyen esetben kár felkapni a vizet. Ha ennyire nem számithatsz rájuk, ne mondj el nekik semmi fontosat, keress más bizalmast magadnak, esetleg naplózz.
2008. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Tudják a szüleid, hogy mik számodra a "privát ügyek"? Nem ott van a hiba, hogy ők nem érzik, mi kínos számodra, és mi az, amit még nem tartasz kellemetlennek?
2008. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
94%
én is ajánlanám a netes csetes emberkéket akivel ki lehet beszélni az ilyen ügyeket, ha ügyesen akarod akkor olyat keress aki magyarország egy másik szegletében van és a szüleidet meg spontán teremtsd le, de óvatosan mert botrány is lehet a vége...
2008. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet, csak az anyósomékkal.. Elmond nekik az ember valamit és pár óra múlva az 5. szomszédtól hallja vissza. Iszonyat idegesítő. Megértelek.. Nem tudom, mit lehet tenni ellene, még nekem sem sikerült megoldani:-(
2008. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha nem ért a szép szodból a családod,hogy ne híresztelj a rokonainak a magánügyedről akkor probáld meg megmondani a szüleidnek,hogy ha nem hagyja abba kellemetlenségeket akkor ijesztessél meg a szüleidnek,hogy feljelented szémélyiségi jogaidba,mert nem kiváncság műsor,hogy elhíreszteljen másokat a becsületébe.Nem is értem,hogy a saját gyerekeivel,hogy mer lejáratni mások előtt!Hát ez milyen szülő?Erre nem gondoltad?
2008. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz velük, ha nem ők ezt továbbra is csinálni fogják, mert ilyenek, rajtuk már ilyen téren nem változtathatsz. Fogadd el, hogy igy van, és ne beszélj nekik olyanról, amit nem szeretnél, hogy megtudjanak mások is. Én is igy csinálom, és igy sokkal jobb, nem vagyok ez miatt feszült. Neked is ajánlom, az erről való beszéd úgysem fogja meghozni a gyümölcsét.
2008. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!