Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként, az iskolák...

Felnőttként, az iskolák elvégzése után lehet még igaz barátnőre találni? Pláne ha már családunk is van?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, csak jókor kell lenni jó helyen.

Nem vicc, de az egyik legjobb barátnőmre most októberben találtam rá külföldön (25 éves vagyok), ő nem magyar, nem is beszél magyarul (angolul beszélünk, egyébként ő izraeli), és nem is ismerjük egymást régóta, mégis jobban ismer, mint akikkel együtt nőttem fel.

2010. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lehetne! Én az egyik legjobb barátnőmet a munkahelyemen, egy másikat egy villamosmegállóban ismertem meg, mindkettőt már a sulik elvégzése után. Családdal meg megint csak meg szokott újulni a baráti kör, ilyenkor a hasonló élethelyzetben lévők vonzódnak egymáshoz. Akár a gyerek szülői értekezletén is összebarátkozhatsz valamelyik másik anyukával! Az élet kiszámíthatatlan, sokszor a legváratlanabb helyen találkozunk olyan emberrel, aki aztán fontos szerepet tölt be az életünkben.
2010. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem edzőtársaim panaszkodnak pont arra, hogy nekik sokkal nehezebb. Nagyon félénkek voltak az iskolában, és így harminc fele, ráadásul hogy nem is nagyon járnak el sehova, csak az lányedzőtársak meg a munkahelyi kolléganők jelentik a (nyilván szegényes) perspektívát...


Ők azt mondják: Addig csajozz, amíg suliba jársz: színvonal, választék, kiszállítás. A felnőtt életben sokkal nehezebb ismerkedni (mindenki rohan, senki nem és Rád), mint az iskolában.


Ha iskolába jársz, akkor szokj hozzá a gondolathoz, hogy ilyen jó esélyeid felnőttkorban sose lesznek,

Ha meg "felnőtt vagy", akkormeg járj bulizni, haverokkal táncolós helyekre, ahol van lehetőség ismerkedni. ;)


...

Jajjajj, most látom, hogy esetleg lehet hogy lány vagy és akkor beszélgetős barátnő kell... de így is ugyanolyan nehéz dolgod lesz... szerintem járj el olyan klubokba, ahová sok nő jár és lehet beszélgetni. Főzőklub, könyvolvasós klub vagy mindenféle csajklubba, ott biztosan lehet jó barátnőket találni, hiszen az már majdnem olyan, mint az iskolai légkör! ;)

2010. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát én azt hittem találtam egyet, de miután el akarta csábítani a férjemet rájöttem, hogy igaz barát ilyet nem tenne sosem.Azóta már nem is keresek.
2010. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Habár én az igaz barátnőimmel középiskolában ismerkedtem meg, mégis azt mondom, hogy természetesen lehet felnőttként is legjobb barátnőre találni.

Nővérem is munkahelyen találta meg a legjobb barátnőjét.

Te megtalálhatod a gyereked szülei között (játszótéren, bölcsiben, oviban, suliban), munkahelyen, férjed munkatársának a felesége személyében, bevásárláskor az ismerős eladó személyében, stb.


De szerintem itt is érvényes az, hogy ne akarj görcsösen azonnal találni egy igaz barátot, mert lehet, hogy túl hamar bízol meg olyanban, akiben nem kéne...

2010. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Még nincsen gyerekünk (csak remélem, lesz hamarosan).


Munkahelyen senki igazán olyan, hogy barátkozni tudnék vele. Amúgy már évek óta nyomaszt, hogy nincsen egy igazi "legjobb barátnőm". Akik voltak, suli után más városba kerültek, vagy eltávolodtunk egymástól. De akkor ezek szerint reménykedhetek, hogy a hátralévő életemben lesz még baránőm!


Köszi a válaszokat mindenkinek!!!

2010. jan. 10. 23:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira hihetetlen az első válasz, hogy le kellett pontozni? Bocs, de attól, hogy más nem hiszi el, ez még igaz...
2010. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én +at adtam, de mindig van pár ütődött, aki lepontoz... Ne foglalkozz vele!
2010. jan. 10. 23:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is neked szólt, hanem annak a pár ütődöttnek. :-D Ha esetleg olyan is volt köztük, akivel megszakítottam a kapcsolatot, mert bunkó volt velem, annak meg üzenem, hogy meg is érdemelte, nézzen magába, biztos fáj az igazság. :-D


Amúgy nem könnyű igazán jó barátokat találni, de valahogy azt érezni lehet már első perctől, hogy egymásra vagytok hangolódva vagy nem. :-)

2010. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem a helyzeted, hasonló cipőben járok én is. Felnőttként új élet új városban, nulla ismerőssel és interneten kapocsolatot tartó barátokkal. Nincs senki akivel beülhetnék egy kávét meginni és azt sem tudom honnan lehetne, pedig könnyen ismerkedős vagyok. A munkahelyem kizárva. Annyiszor olvasom, hogy klubbokat ajánlanak, hogy oda menjek, de konkrétan valaki ajánlana egy csajos klubbot, ahova egyedül odamehet az ember??? Mert sajnos én még egyet sem találtam:( A rátalász bármi ilyesmire oszd meg velem is:)
2010. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!