Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szomszédom állandóan áthozza...

Camy :D kérdése:

A szomszédom állandóan áthozza a gyerekét (két és fél éves) és mindig itthagyja nálunk, de mi nem akarjuk hogy itt legyen mert úgy érezzük, hogy azért hozza át mert nem szereti, miközben a másik gyerekével sülve-főve együtt van. /többi lent/?

Figyelt kérdés
volt amikor áthozta és este fél tízkor még mindig nem jött érte, ezért vissza kellett vinni hozzájuk . amikor átértem ő már aludt. szóval nálunk hagyta a gyerekét. Akár napi 3-4szer is átjönnek, de mindig itt hagyja, hogy vigyázzunk rá. a férjemet apucinak nevezte . Mivel a testvérem felesége ezért nem zavarhatom el.( ezért írtam a családi kapcsolatok témájába). Az anyját Juditnak nevezi, nem pedig anyának. és ha véletlen mégis beugrik érte, akkor lehajol és megkérdezi a gyerektől : már el is küldenek téged? holott több órája itt van . Semmi bajunk a kicsivel, de ez a nő az agyunkra megy. Na meg ott van a kisebb gyerek , Petra .Őt egy pillanatra sem hagyja magára és van amikor pont ezt használja mentségül, hogy a Petra otthon van, haza kell menni megfürdetni, sziasztok majd jövök érte valamikor. Eközben a a kicsi meg nem akar hazamenni, mert szerintem itt jobban érzi magát vagy nem tudom...Nem érti meg hogy nekem erre nincs energiám, mert három kertem van , apukáméknak segítek , a férjem meg dolgozik. Oké, hogy hetente egyszer átugranak, de ezt így nem bírjuk, az ő gyereke. Vigyázzon is rá. Ez a problémám , mit csináljak?

2014. júl. 30. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Szólj rá, hogy most ne hagyja ott, mert ezer dolgod van és nem tudsz a picire vigyázni. Ingyen gyerekvigyázó lettél.
2014. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan igy mondd el neki, és kész.
2014. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
bármit megtesz, hogy megszabaduljon a picitől és ő meg ide akar jönni így hát mindig nálunk köt ki.
2014. júl. 30. 20:34
 4/24 A kérdező kommentje:

volt hogy megmondtuk hogy nem leszünk itthon de mégis ittmaradtunk és kb. fél óránként ellenőrzi hogy itt vagyunk e . meg egyszer magunkkra zártuk a kaput és csengetett, telefonált, ordibált

mindegy csak szabbadujon meg tőle

2014. júl. 30. 20:36
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát hagyjad ordibálni. Majd megunja. Ha nem akarsz gyerekvigyázó lenni, nem leszel az. Közöld vele nyíltan. Sokat nem vesztesz, hiszen nem az az igazi jószomszédod lehet.
2014. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehet, hogy még mindig tart nála a szülés utáni depresszió? Ez nem normális, hogy egy anya így viselkedjen. Segíteni kéne rajta, akkor talán titeket sem zaklat többé.
2014. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Én első lépésként megpróbálnék az anyával és az apával is beszélni. Ugyan azokat a dolgokat kell neki is elmondani, amiket ide leírtál. Ha ezek után se térnének észhez én akármilyen kegyetlen is a gyámügyhöz fordulnék. Lehet, hogy megharagudnának rád, de legalább már nem lennél ingyen bébiszitter.
2014. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Vidd a rendőrségre, hogy találtatok egy gyereket.
2014. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk is ezt csinálta a szomszéd anno.

Mi megmondtuk, hogy nem vagyunk bébiszitterek, NEM KELL GYEREK.

Egy idő után megértették.

2014. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Az apuka az igazi mit szól ehhez?

Amúgy akkor mi a fenének szülte meg, ha ennyire nem tud, vagy nem akar róla gondoskodni?

Megnyugtatlak: egészen addig fog ez így menni, amíg nem konfrontálódsz vele. Tehát amíg nem mondod meg neki nyíltan határozottan a szemébe, hogy nem a te gyereked, nem vagy köteles vigyázni rá, oldja meg, ha már egyszer elvállalta. Neked is van elég dolgod, de ha nincs, akkor sincs semmi köze hozzá. Ennyi az egész.

És hiába családtag, ha ő nem veszi észre magát, akkor neked kell kinyitnod a szemeit.

2014. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!