Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm nagyon szűkösen él...

Barátnőm nagyon szűkösen él otthon, odaköltözött egy idegen, mit tehet?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szűkösen élnek ugye, ő, az öccse, a nővére, az anyja. Tehát az anyja és 3 gyerek, közötte egy kiskorú, ráadásul 1 szobában.

Nos a nővére összejött valami rosszarcú sráccal és 1-2 hét után egyszer csak a srác odaköltözött hozzájuk.

A barátnőm nővére természetesen védi, az anyja is védi, azt mondja, hogy a srác maradni fog. Az öccse kevés időt tölt otthon, de látszólag vagy nem meri kimondani, hogy zavarja, vagy pártatlan.


Én beszéltem már a sráccal és tényleg gyanús alak, össze vissza beszél, mindenféle hazugsággal nyal mindenkinek, nincs gerince, de ők így szeretik, állítólag rendőrségi ügyei is vannak.


A barátnőm azt szeretné, hogy minél előbb tűnjön el és igazából számára (és én azt gondolom számomra is) mindegy milyen módszerrel. Sajnos mivel az anyja védi, ő nem fogja elküldeni, csak ha valami olyan történik.


Esetleg mondja azt a barátnőm, hogy rámászott? De ha nincs megalapozva, nem fog neki hinni az anyja. Mi legyen?



2014. aug. 1. 17:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Most például arra is gondoltunk, hogy veszünk pár injekciós tűt és azokat dobálja szét a barátnőm a kertben, lakásban, akkor talán az anyja észhez térne. Bár ha valaki szúrja magát, azon látszana.
2014. aug. 1. 17:14
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Koltozz oda te is :)


na de viccen kivul, miert nem koltozik o hozzad? Vagy vesztek ki ketten egy garzont?

2014. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát ebbe most ne menjünk bele.


Annyit mondhatnék még amúgy, hogy a barátnőm öccse megoszt egy szobát, és az anyjával és a barátnőmmel együtt egy lakást az "ifjú párral"


A garzon most nem jöhet szóba, arra kérnék inkább (ha lehet, légyszi!) válaszokat, hogy mivel lehetne elérni, hogy a srác eltűnjön és ne zavarja a családot, attól is félek, hogy valami bűncselekmény áldozatai lehetnek később, vagy valami gang (banda) kavarodik oda mert annyira rosszarcú a srác.

2014. aug. 1. 17:19
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos hogy a srácnak ne engedjék hogy bejelentse magát abba a lakásba, mert utána nem lehet sehogy sem kitenni.

Értékeket tőle távol vagy elzárva tartani, és nem világosítani föl róla senkit.

A rágalmazási ötletetek a legrosszabb és legrosszabbul elsülhető dolog.

Inkább utána lehetne nézni a fiúnak face-n és az ismerőseinek hátha olyan dologra bukkantok ami az anyukát is zavarná. Az ilyen dolgoknak sajnos engedni kell hogy megmutassák magukat , de a szükséges óvintézkedéseket előre meg lehet tenni.

Esetleg lehetne netről apró kamerákat rendelni és föltenni. Persze ezt csak a saját lakrészében majdnem etikus kitenni hogy láthassa nyúlt-e a holmijához a fiú.

2014. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A saját részünk teljesen zárt, facen amúgy egyértelműen gyanús az alak, az ismerősei fele nem magyar etnikumú (finomabban nem tudom leírni) nőnemű magát kellető egyed (lehet h csajokat futtat?) a másik fele meg rosszarcú.

Egyébként nem kell magyarázni semmit szerintem, nálam fiatalabb és már fogai hiányoznak, de mégis rendőrnek mondja magát. (aztán már azt mondta kommandós, utána jött azzal, hogy annak tanul) persze ezt benyalta az egész család a nagymamáig bezárólag.

Lopni nem hiszem, hogy lopna, de szerintem ha be is jelentik, abba nekem biztos hogy nem, és valószínűleg a barátnőmnek sem lesz beleszólása.

A barátnőm anyját egyébként néha még az egészen radikális dolgok sem mozgatják meg. Például nekem mondta a srác, hogy felfüggesztettje van, de hiába mondtam el az anyjának, leszarta.

2014. aug. 1. 17:37
 6/22 A kérdező kommentje:
barátnőm saját szobája alatt értem saját részünket. Hétvégente én is ott vagyok, de nekem nem engedték, hogy odaköltözzek. Pedig én egyetemre járok!
2014. aug. 1. 17:37
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

Egyetemista vagy, az egyetemisták már simán tudnak diákmelót vállalni. Az egyetlen megoldás abból, amit leírtál a következő lehet:

Te most vállalj be amennyi diákmelót csak tudsz, vagy bírsz, ha kell - és segíteni akarsz a barátnődön- akkor halassz... és menj el akármilyen gyári munkára dolgozni... és a kapott pénzt fordítsd az albira meg a megélhetésre... és persze költözzetek össze a barátnőddel.

Ezt az egyetlen utat látom, ha ez nem megy, nem járható, akkor nem hiszem, hogy meg tudod szabadítani őt ettől az alaktól. Persze nem írtad a korodat, de ez ilyen 14-15-16 évesen nem fog menni.

2014. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
24 vagyok.
2014. aug. 1. 17:49
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha van felfüggesztettje lehet hogy utána lehet nézni hogy miért kapta, esetleg milyen rendőrségi ügyei voltak. Nem értek hozzá hogy ezek nyilvános adatok-e vagy nem. Nincs rendőrismerősöd akinél érdeklődhetnél a lehetőségekről?
2014. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, de sajnos jobban védik már a bűnözők adatait, mint a károsultakat.

Múltkor bementem a barátnőmmel egy rendőrségre, hogy az adott személyt körözik-e, mert itt van nálunk, de azt mondták, hogy nem adhatnak ki róla adatokat, így csak akkor tudják megmondani, ha elmondjuk a címet, és kimennek körbenézni. (aztán ha mégsem, az nagy pofáraesés lett volna, ezért nem vállaltuk.)

2014. aug. 1. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!