Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom Hollandiába akar menni...

Párom Hollandiába akar menni dolgozni. Szét fog hullani a család?

Figyelt kérdés

Hat hetente járna haza és egy hétig lenne itthon.

Félek, hogy rámegy a házasságunk erre az egészre. Három gyerekünk van, nem szeretnék kockáztatni. Hogyan oldanátok meg?


2014. aug. 3. 21:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok család él így. Működhet is akár. És egy idő után esetleg ti is ki tudnátok menni a gyerekekkel. Ezen is gondolkodtatok, hogy mindannyian kiköltöztök?
2014. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mi nem mehetünk vele, mert egy munkásszállón fog lakni.

Mi lesz, ha elhidegülünk egymástól? Ez nem lenne jó a gyerekeknek.

2014. aug. 3. 21:37
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Én maximum 1 évet vállalnék be így. Utána vagy hazajön, vagy elintézi, hogy az egész család kiköltözzön. Így nem lehet hosszú távon fenntartani egy házasságot.


Ui.: az én párom 5 hetet dolgozik külföldön, de utána 5 hetet otthon is van. Ez már 3 éve így van. Ha csak 1 hetet tudna otthon lenni, azt nem vállalnám be.

2014. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Hát ne hidegülj el tőle. Biztos oka van rá hogy kimenjen. Vagy esetleg te keresel annyit hogy ne menjen ki.?
2014. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Igaza van az első válaszolónak, sok "család" él így. Azért írom idézőjelben, mert akik több hetet élnek külön, és eközben pár napokat együtt, ott már nem lehet családról beszélni. A férj nem tudja betölteni házastársi, apai szerepét.... Ha igénye van rá, pótolni fogja valamivel, itallal, nőkkel stb. Robot üzemmódban nem lesz képes működni hetekig, a legnagyobb jóindulattal sem, és bele is viszik a többiek. Persze ez otthon titok lesz. De emiatt elkezdődnek a játszmázások, félrebeszélések, elhallgatások.... Ahol működik gond nélkül, ott a pénz a fő, és érzelmek már nem nagyon vannak. Tehát a pénz érdekében a feleség szemet huny, a férjnek meg megmarad a biztos háttét otthon.

A rokonságban és közeli barátaink körében mind ez a helyzet. Aki nem bírta, az pár hét után feladta és hazajött végleg. Aki bírja, az meg csak úgy, ahogy fent leírtam.

2014. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
A barátnőmék is már legalább 5 éve így élnek. A férje 4-5 hetet van kint és egy hetet itthon. Amikor megszületett a gyerek, az apuka elveszítette a munkáját és a külföldi munka volt akkor az egyetlen lehetőség. SZóval ők kényszerhelyzetbe kerültek. A gyerekük akkor alig volt kb fél éves. Azóta lett már második gyerek is, aki már ebbe a szituációba született bele. Nem ideális családi élet, az biztos. Meg az is biztos, hogy a gyerekek szempontjából más, ha már eleve ilyen helyzetbe születnek bele és más, ha már nagyobbak és akkor jön ilyen helyzet. De a mai világban már megoldható a könnyű kapcsolattartás, skype pl.
2014. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha ezért szét hullik a család, akkor az olyan család is volt.

Az én férjem 9 hónapig haza sem tudott jönni, sőt még internetem sem volt, hogy skype vagy máshogy kapcsolatban legyünk. 9 hónapig csak heti egyszer telefonálás, és borítékos levelezések voltak. Mégis még mindig boldog házasok vagyunk.


Szóval ha te elhidegülsz 6 hét után a férjedtől, akkor ott nem az a gond, hogy Hollandiában dolgozik.

2014. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Az egy dolog, hogy elejében munkásszállómn fog lakni, de idővel, később nem akarna albérletben menni, amikor már esetleg lesz rávaló és akkor mennétek ti is utána. Ha ez hosszútávó külföldi munka. Mert az is kérdés, hogy ez most idénymunka, vagy hosszútávra terveztek-e így?
2014. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Ki tudtok menni később, ha akartok, csak lakást kell bérelnetek, de ez megoldható. Én egy hónap után jöttem ki a férjem után, béreltünk egy lakást.

Szerintem ezt hosszú távon nem lehet máshogy csinálni.

2014. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 AlinaHella ***** válasza:
50%
Egyik barátnőméknél is ez a helyzet, anyuka otthon a két gyerekkel /18 és 12 évesek/, apuka pedig kb 2-3 havonta jön haza egy hetekre meg ünnepekre természetesen. Telefon, skype mindennapos, mindent megbeszélnek. Szerintem kisebb gyerekekkel bajos, de így bár nem ideális, de teljesen rendben van.
2014. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!