Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom Hollandiába akar menni...

Párom Hollandiába akar menni dolgozni. Szét fog hullani a család?

Figyelt kérdés

Hat hetente járna haza és egy hétig lenne itthon.

Félek, hogy rámegy a házasságunk erre az egészre. Három gyerekünk van, nem szeretnék kockáztatni. Hogyan oldanátok meg?


2014. aug. 3. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Én is egy évet adnék így. Azt még ki lehet bírni.


1 év kint lét körül viszont már el kell azon gondolkodni, hogy hazajön vagy ti is mentek utána.

2014. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván azért akar külföldre menni a párod ,mert terveitek vannak . Jól teszi ! Meg kell lépni ezt ,ha nem hónapról -hónapra kartok élni (ha nem így van ,bocsánat ) .Egy helyben ülve nem lehet haladni ! 6 hét nem a világ ! Nem kell ,hogy széthulljon a családotok ! Bizalom alap ,és azt ,hogy támogasd a férjed ,hiszen ő lesz idegenben nélkületek ,te azért csak a gyerekeitekkel maradsz a megszokott környezetedben . Én is külföldön dolgozom ,évek óta . Voltak nehézségek ,de nem bántuk meg,hogy meghoztuk ezt a döntést . A kapcsolatunk a nejemmel betonerős volt mindig is ,a külföldi munka ellenére sem gyengült meg !!! :) Nekünk azonosak a célok ,külföldön kívánunk letelepedni .. új életet kezdeni ..egy lányunk van ,neki egy élhetőbb országban egy jobb jövőt kialakítani . Ne aggódj kérdező ,engedd a férjed hadd próbálja meg,hiszen értetek teszi . Mindig van visszaút ,ha valami nem klappol . Sok szerencsét kívánok !
2014. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Nem feltétlen kell munkásszállón maradnia.


Ha összegyűjtött egy kis pénzt, akkor vehetnétek ki egy albérletet és költözhetne oda ki a család. Aztán ott te is kereshetnél munkát. De gondolom erre jönni fog majd valami kifogás.

2014. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

Kimegy munkásszállóra, te itthon nekiállsz hollandul tanulni, 3-4 hónap alatt összespórolja egy kisebb albérlet árát, kimentek, te vállalsz legalább egy félunkaidős vagy kisegítő állást mellette (takarítás, stb., ez is több a semminél!), aztán onnét már csak felfelé van.


Nem kell bepánikolni meg feladni, hogy jajj munkásszálló, nem lehet.


Ha otthon maradtok és 2 havonta találkoztok, arra igen, előbb-utóbb rámegy a család!

2014. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

OFF Annyira bírom, amikor ugy ajánl valaki valamit, hogy fogalma nincs rola.

1, Hollandiában nem olyan egyszeru csak ugy albérletet jutni.mitt pontrendszer van, a "most jöttem Magyarországról, kell egy alberlet " nem jatszik.

2,A nyelv nem egyszeru, en ket eve tanulom, jelenleg par mondatot tudok összerakni. Munkavállaláshoz minimum társalgási szintű nyelvtudás kell. 3-4 honap alatt max akkor sikerül, ha született nyelv zseni valaki.

3,Itt fizetni kell az egészségbiztosítást, ami nem keves, évi 700euro minimum

2014. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
Utolso, jo, h irt informaciokat de azt az egyet ne hidd el neki h ket ev alatt mindossze addig lehet eljutni, h osszeraksz par mondatot. Ha valaki nyelvet akar tanulni es nem heti egyszer ul neki, akkor 2 ev alatt nem idaig jut el
2014. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolso. Ket eve elek Hollandiában. Angolul es németül beszélek. A holland nyelv nem megy. Lehet hogy másnak fog, sok sikert neki.
2014. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
A barátnőm egy nyarat töltött Hollanbdiában. Angolul és németül is beszél, azt mondta, hogy a holland valahol e kettő keveréke. Nyár végére, alig 3 hónap után már hollnadul tudott vásárolni a piacon, el tudott beszélgetni kicsit a szomszéddal. Persze nem amagsröptű beszélgetésre kell gondolni, de azt nehezen hiszem el, hogy valaki 2 év után is csak 2 mondatig jusson.
2014. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

15: németből nulláról tettem felsőfokút 2 év alatt. A hollandot kb. 60%-ban értem élből, szóval egyrészt nem lehet egy nehéz nyelv, másrészt a te nyelvi képességeiddel van a gond.

A takarításhoz és egyéb egyszerű vagy gyàri munkàhoz NEM kell tárgyalási szint sehol az égvilágon.... Mellette este lehet nyelvtanfolyamra járni.

A lakáskeresés egy más kérdés, de rosszabb esetben max. Ügynökségen keresztül.

Az egészségbiztosítás meg örülhetsz, ha olyan olcsó, itt 150 eur/ hó, ha magad fizeted munkanélküliként, a fizetésemből levonva jóval több sajna.

2014. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
26%
Nagyszerű. Örülök, hogy mindenki másnak ilyen jol megy a nyelvtanulás. Nekem nem. Elbeszélgetni en is el tudok a szomszéddal, bevasarolni is tudom a piacon, de nekem a nyelvtudás ennél kicsit többet jelent. Az en véleményem szerint akkor beszel valaki egy nyelvet, ha barmilyen hétköznapi témában feltett kérdést megért es arra hibátlan nyelvtannal, nem tomondatban képes válaszolni.
2014. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!