Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bíróságra autóval megyek,...

Ha bíróságra autóval megyek, mint tanú, hogyan tudom a költségtérítést igénybe venni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 07:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
....de nem annyit:-))
2010. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Az első hozzászólónak adok igazat. Ilyen esetben is térítenek? Ugyan már? Ennyi erővel kérd vissza annak az árát is ami áramot elhasználsz otthon amikor készülődsz, ill. a reggeli kávé árát. Valóban sok pénzt elloptak az adófizetőktől, de még ilyen esetben is csak onnan veszik el a pénzt. Sok kicsi sokra megy. I.J ha valakinek tanuskodnia kell, nehogy már még az úitköltésgért is pénzt kapjon. Ez itt a baj, hogy mindenért már visszatérítés jár.
2010. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Fogsz kapni költségtérítést. Ez biztos!!!
2010. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
és mi van akkor, ha valakinek külföldről kéne hazajönnie? többszázezerbe is kerülhet az út.
2010. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"ha valakinek tanuskodnia kell, nehogy már még az úitköltésgért is pénzt kapjon."


nagyon okos vagy az 1.-vel együtt.

tanúnak beidézhetnek bárkit, lehet, hogy nem is vett részt ténylegesen az ügyben, csak látott valamit, mert rosszkor volt, rossz helyen. akár te is kerülhetsz ilyen helyzetbe. de tudod mit, neked azt kívánom, hogy ki kelljen fizetned az utat, és jó messze legyen onnan, ahol laksz.


sokan el sem tudnának menni, ha nem lenne költségtérítés.

2010. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Már ne haragudjatok, de azt mondta a kérdező, hogy tanúnak idézték be, nem pedig gyanúsított. Szóval ő semmi rosszat nem tett. Miért kellett így nekiugrani? Szerintem a benzinköltséget is visszadják...de ne számíts nagy összegre. Anyukám volt tanúnak beidézve (elloptak tőle valamit) és ő kb. 500 Ft-ot kapott vissza, amit a tárgyalás után 2 évvel (!) postáztak ki.
2010. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
itt egyesek megvannak hibbanva.. Nemhogy utiköltséget,de napidijat is adnék annak annak akit beidéznek!!Aki meg ezmiatt háborog az fizessen jo sok adot továbbra is-biztos van miböl....
2010. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..hazaérkeztem. Oda vissza 220 km-t tettem meg,6500ft.ot kaptam. Semmi sem kellett hozzá,csak a tárgyalóteremben jelezni kellett hogy igényelni szetném.
2010. jan. 12. 15:57
 19/19 A kérdező kommentje:
És visszatérve az okos válaszadókhoz... talán olcsóbb lenne egy bűnözőt futni hagyni???Hogy pl. utána tovább lopjon,raboljon vagy legyen szó bármiről??Persze a nyomozási költségekről, a megkárosítottakról,a bírókról nem is beszélve.
2010. jan. 12. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!