Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámmal élek, a testvérem...

Édesanyámmal élek, a testvérem 4 éve nem lakik velünk. Ha az anyukámmal történik valami, több jogom lesz a házában, mint a testvéremnek?

Figyelt kérdés
Anyukám lassan 1 éve beteg (agyvérzés, infarktus), én ápolom, nem tud gondoskodni magáról (24 órás, állandó felügyeletet igényel). Én tartom rendbe a házat, stb. Javításra szorulna a ház, amit meg is csináltatnék rajta, de a testvérem nem száll be az anyagiakba. Ha édesanyám meghal, fele-fele arányban öröklünk? Annak ellenére, hogy én csinálok mindent? (24 éves vagyok)
2008. aug. 6. 05:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, fele-fele
2008. aug. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
hacsak édesanyád nem ír végrendeletet.
2008. aug. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán megoldás lenne, ha eltartási szerződést kötnél anyukáddal. Akkor nagyobb rész illet téged. Úgy tudom az eltartási szerződéshez a testvér hozzájárulása nem szükséges.

Amúgy egyenlő arányban oszlik minden, nem számít, hogy ki mit tett és mit nem tett érte.

2008. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban köthetsz anyukáddal eltartási szerződést, a testvérednek a köteles részt azonban így is, úgy is ki kell fizetned anyukátok halála után.
2008. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beszéld meg édesanyádal, (ha az egészségi állapota engedi), hogy már most írassa a nevedre a házat, úgy, hogy neki a házra haszonélvezeti joga legyen, így biztos lehet benne, hogy amíg él, addig neki ott helye van. Ha ez nem megy, akkor helyeztetsd cselekvőképességet kizáró gondnokság alá, úgy hogy a gondviselő te vagy. Beszélni kell ügyvéddel, hogy mi a módja ennek, és pontosan mik a lehetőségek. Ha az egészet egyedül csinálod, akkor már ennyi "hasznod" már legyen belőle.
2008. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Sajnos a házat nem tudja a nevemre iratni és végrendeletet sem írhat, mert mentálisan is sérültté vált, az ilyen "komolyabb dolgokat" nem érti. Mentálisan olyan mint egy gyerek.
2008. aug. 6. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben ügyvédhez kéne fordulni, mit lehet tenni ilyen esetben.

Végrendelet helyett egyébként öröklési szerződést is lehet kötni, édesanyádnak holtig tartó haszonélvezeti joggal.

2008. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Be kell menned a gyámhatósághoz, minél hamarabb, ők majd eligazítanak, édesanyádat gondnokság alá kell helyezni, ők majd intézkednek. Ne késlekedj, nehogy a tesóid kiforgassanak.
2008. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rossz a kapcsolatod a tesóddal, hogy ilyenekhez kell folyamodni? Vagy gondolod kiforgatna a házból? Csak azért kérdezem, mert ha neki biztos háttere van, akkor nemhiszem, hogy kihúzza alólad a házat. Próbáldd meg vele megbeszélni a dolgot, csak említsd meg neki, hogy a jövőben hogy gondolta hogy lesz, és várd meg mit reagál. Ha nem jutottok dűlőre, csak akkor szabad drasztikusabb lépésekhez folyamodni. Szerintem előbb beszéljetek, utána háborúzzatok. Ha van benne emberség, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy mivel te gondozod anyudat, maradjon tiéd minden. Szerintem.
2008. aug. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!