Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg felháborító a döntésem?

Tényleg felháborító a döntésem?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem az egyetemen, viszont sajnos olyan szakon tanultam, amivel nehéz elhelyezkedni és nem is fizet túl jól (gazdasági irány). Ezért úgy döntöttem, inkább kimegyek a párom után külföldre dolgozni (pontosabban naponta ingázunk/-nánk mindketten Magyarországról) egy gyorsétterembe, ahol már korábban szereztem néhány hónap tapasztalatot diákként. Ott annyit keresnék 20 órában (ennyibe mennék ki), mint itthon 40-ben a szakmámban (jobb esetben talán kapnék itthon annyit), ráadásul ingyen étkezést is biztosítanak. Ráadásul ha egy helyen dolgoznék a párommal,, talán összeegyeztethetőbb is lenne a munkaidőnk, mint ő vendéglátásban, én meg irodán (így semmi közös szabadidőnk nem lenne, mert ő mindig délután, illetve hétvégén dolgozik). A 20 óra munka mellett pedig maradna időm a háztartásra, továbbtanulásra...stb. Kényelmesen élnénk, egyedül a munka lenne egy kicsit megterhelő, mivel fizikai munka, de szerintem ki lehet bírni. 1 éven belül pedig a párom nagyjából végez az új szakmája kitanulásával, és ha talál valahol egy jobb állást, mint a mostani, messzebb szeretnénk költözni.

Mindezzel viszont a szüleimnek komoly gondjai vannak. Nem akarnak beletörődni, hogy inkább dolgozok 20 órát ugyanazért a pénzért egy kicsit rosszabb helyen, mint 40-et egy multinál irodán. Szerintem utóbbinál sincs sokkal kisebb hajtás, mint egy gyorsétteremben, ráadásul idegzetem sincs még egyszer egy tucat idős nő közé beülni egyedüli fiatal nőként úgy, hogy még beszélgetni sem tudok igazán senkivel (általában ez szokott lenni velem az ilyen helyeken). De ezt a szüleim nem értik, szerintük, ha most nem megyek el irodára (az is kérdés, hogy egyáltalán felvennének-e, mert elég "gagyi" egyetemről jöttem és a nyelvtudásom is megkopott), akkor elrontom az egész életem és örökké gyorséttermi "csicskás" maradok. Sokszor már kiabálnak is velem, semmi áron nem akarják elfogadni a döntésem. Ti mit gondoltok erről? Miért nem értik meg, hogy nekem így jobb lesz (tegyük hozzá még, hogy valószínűleg nem ugyanannyit, hanem többet keresek majd külföldön)?


2014. aug. 12. 20:50
1 2 3
 1/29 acelsziv ***** válasza:
87%
lehet, hogy többet keresnél, de ha szakirányban dolgozol azzal gyakorlatot szerzel és lehetőséged lenne gyakorlattal a hátad mögött nagyságrendekkel jobb pozíciókra is.
2014. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
30%
Szüleidnek mi az iskolai végzettsége ?
2014. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Milyen szakon végeztél? :O Én most megyek gazdasági szakra.. :\
2014. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Még annyit ehhez, hogy én 1-2 év után ott akartam hagyni az egyetemet, csak a szüleim győzködésére fejeztem be, hogy "majd csak jó lesz egyszer valamikor". Nos, mostanra eldöntöttem, hogy nem akarok ebben dolgozni, nem akarok egész nap egy 20 éves, ócska gép felett bámulni (mert a legtöbb irodában ilyeneket láttam) és papírokat taperászni napi 8-10 órában, miközben a főnök minden nap húszszor elmondja, hogy el lehet menni (bármilyen furcsa, ez külföldön nem szokás, így ott ez nem probléma).
2014. aug. 12. 20:57
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Menj. Itt éhen lehet halni...véleményem, hogy mindegy mit dolgozol, ha megfizetik.
2014. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
19%

Nem rossz döntés, ha nem akarsz karriert a szakmádban és nem akarsz Mo-on Tgyast gyedet kapni a következő 2 évben.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a diploma az csak egy igazolás, hogy hallottál szakmabeli dolgokról, ez alapján szűrnek. Minden a munkahelyen indul el igazán. Keress olyan munkahelyet, ahova a te diplomád a követelmény, de van előrelépés és később ezzel a szakmai tapasztalattal menjél tovább külföldre, vagy jöhet a gyerek. Én így csináltam, nem bántam meg, hogy nem léptem le mosogatni Londonba akkor.

2014. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A szüleim is azt mondják, amit az első válaszoló. Csakhogy mi a párommal egy vállalkozáson dolgozunk, ráadásul én a családcentrikusságommal soha nem fogok multinál magas pozíciót vállalni (sem kapni a nagy szám miatt :D), hogy napi 8 óra helyett 16-ot dolgozhassak.
2014. aug. 12. 20:58
 8/29 A kérdező kommentje:

Külföldön sokszor annyit kapnék a gyerek után (majd ha lesz), így az itthoni gyes/gyed sem érdekel. Ráadásul van 13., 14. havi is, ami nagyon sokat nyom a latban. Sőt, még a nyelvtudásom is ismét a régi lehet. Az irodán csak elelejteném még azt a keveset is, amire eddig emlékeztem.

Részletesebben, ezek az érveim...

2014. aug. 12. 21:01
 9/29 A kérdező kommentje:

Amúgy, kedves harmadik, szerintem kerüld a gazdasági szakokat, hacsak nem BGF-es vagy BCE-s leszel.

Kedves második, a szüleimnek alacsony végzettsége van, viszont van egy vállalkozásuk, ahol dolgozni akartam, de nem engednek oda (vagyis csak ingyen, bérért már nem).

2014. aug. 12. 21:03
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

A szüleid rád akarták erőltetni az ő álmukat: diplomás VALAKI legyél, amik ők nem lehettek, vagy hogy épp olyan legyél, mint ők.

Ezért mondják ezt.

Egyébként bármely épeszű ember dolgozna 20 órát ugyanazért a pénzért, mint 40-et - és itt nem is szexelned kell érte, vagy eldugult WC-ket kidzsuvázni...

A gyorséttermi munkát sajnos sokan lenézik, pedig nincs abban semmi szégyen. Kb olyan, mint pénztárosrobotnak vagy árurakodó zombinak lenni egy multinál.

2014. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!