Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jövő az állandó vitázás után?

Van jövő az állandó vitázás után?

Figyelt kérdés
Túl vagyok egy váláson, van egy 5 éves kislányom. Az új kapcsolatom 2.5 fél éve tart, 1.5 éve együtt élünk hármasban. Eleinte nagy volt a harmónia, aztán úgy háromnegyed éve szó szerint naponta megy a vita. Most már odáig fajult, hogy egyszer már összepakoltam, hogy elköltözünk a szüleimhez, aztán nagy sírás, hogy beszéljük meg. Tettük egy próbát, 2 napig tartott a csoda. Igazából nagy erőfeszítésbe telik, ha 1 napot kibírunk vita nélkül. Nekem elegem van.Egyre inkább amellett állok, hogy nekem ehhez nincs erőm, folyton érvelni, magyarázkodni, mikor mindenen megsértődik, húzza a szájt, felvonja a szemöldökét, affektál. A lányom is már becsapja maga után az ajtót, és félrevonul, mert ezt látja. Én még ilyen hisztis embert nem láttam mint a párom. Már irritál a viselkedése, és úgy látom, nem lesz ez már jobb... Hiába adok újabb és újabb esélyt a kapcsolatunknak, nem látok kiutat. Felhánytorgat bármit, provokál, tudja hogy nem állom szó nélkül ha alaptalan dolgokat vág a fejemhez. Idegesít és kezdek teljesen elhidegülni tőle. Marhaságok miatt megy tönkre a kapcsolatunk. De úgy érzem könnyebb lenne kettesben a lányommal, mint hogy életem végéig győzködjem, hogy nem ő a hibás mindenért, de ne kötözködjön már folyton a lányommal meg velem. A lányzót sajátjaként kezeli, kislányának hívja, de mint egy őrmester. Nincs egy normális ebéd, mert beleszól, hogy hogy eszik, mindig piszkálja ezért-azért, mint aki nagyon jó gyereket akar belőle faragni. Jó gyerek, nem kellene mindent túlreagálnia. Hogy épp csípi vagy rágja a kenyeret. Engem nem érdekel, csak együnk. Én lazább vagyok, és lám lett egy szófogadó gyermekem, mindenhol dicsérik, mert normális, illemtudó. A gyerekes ellentmondásait tudom kezelni. Ő meg terrorizálja mindenért. Ahogy látom, a lányom már nem veszi fel neki, nem érdekli. És szereti.. Én meg minden nap azzal fekszem le, hogy holnap összepakolunk. Egyre többet alszok pindi szobájában, a földön. Mint aki a csodára vár, várakozok.. Van élet a napi vitázás után?
2014. aug. 21. 19:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ilyen hosszú lesz. Reméltem, hogy ahogy kiírom magamból kapok valami belső ihletet a megoldásra, de nem... :/
2014. aug. 21. 19:19
 2/6 anonim válasza:
Mindent meg lehet oldani, ha leültök higgadtan megbeszélni. Ha hajlandó változtatni rajta, vagy kiderülnek a miértek, máris előrébb léptetek. Ha viszont nem sikerül, nem érzitek így jól magatokat, jobb lépni. A kislányt én nem tenném ki ennek! Később a személyiségét befolyásolhatja, lehet rá rossz hatással is.
2014. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen megválaszoltad a kérdésed,csak félsz,hogy nem fogsz találni mást.

"úgy érzem könnyebb lenne kettesben "

Jelenleg azzal foglalkoztok,hogy ki győzi le a másikat,kinek van igaza,ki a családvezér.Ez nem jó.

Fogsz találni mást,ha túl leszen ezen a kapcsolaton.Merd meglépni,mert jobb nem lesz.

2014. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tul leszel megegy valason, ennyi.

Aztan megegyen, meg megegyen stb. stb. Neked ez a sorsod, fogadd el.

2014. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 Ez azért gonosz volt:/


Nekem is volt ilyen párom. Ugyanez a hiszti ment. Egy darabig próbálkoztam, türelmesen próbáltam vele megbeszélni mindent, meghallgattam, próbáltam belelátni a lelkébe és végül azzal szembesültem, hogy ő nem nem tud, hanem nem AKAR változni. Ezek után meg halott ügy az egész. Ki is raktam és többé látni sem akarom, köszönni is elfelejtenék neki, mert annyiszor bántott lelkileg, hogy meggyűlöltem.


Szerintem te is tudod a választ, csak még nem ért meg benned, vagy nem mered kimondani. Ennek a kapcsolatnak nincs jövője és jobb, ha tovább lépsz. Ennél százszor jobbat találsz. És a lányodnak is jobb lesz az élete. Amúgy van egy olyan érzésem, hogy nem szereti ő a párod, csak nem akar neked rosszat. De lehet, hogy tévedek.

2014. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és hogy általatok több szemszögből is láthatom a helyzetet. Mindenki olyat írt, ami segített kicsit rendezettebben látni a helyzetet. Egy valamivel nem értettem csak egyet, nem félek attól, hogy nem lesz jobb férfi az életemben, mert nem vagyok kapcsolatfüggő. Egyedül lennék, már rég itt se lennék. Nem vagyunk házasok, így nem a válásaim száma nő. Nem is vártam el, hogy házasodjunk össze, válás után már tudom hogy a házasság semmire sem garancia. A csalódás fáj, de a magam részéről nem érdekel, a kislányom lelki világa jobban aggaszt. Itt már volt kötődés.. Aztán lehet, hogy tényleg csak miattam alkalmazkodott.. Bár eleve úgy kezdtük a kapcsolatot, hogy a szimpátiájára bíztuk. Az összeköltözésnél ő volt a legboldogabb... Most meg a békítő szerepét játssza.. Morfondírozok, mert megint mindent újraszervezni (ovi, gyerekorvos..), nem egyszerű. Köszönöm még egyszer a segítségeteket!
2014. aug. 22. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!